Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Archos PC Stick - kieszonkowy komputer za 409 zł

Archos PC Stick - kieszonkowy komputer za 409 zł

LuiN 26 Czerwca 2015 20:18

10 0

Po Intel Compute Stick, maleńkie komputery przypominające pendrive przygotował Dell czy Modecom. Propozycja firmy Archos ma tę samą specyfikację i znacznie niższą cenę.

archos pc stick archos pc stick

Podłączamy "pendrive" do gniazda HDMI monitora, telewizora czy projektora i mamy w pełni sprawny komputer PC. To już nie SF, tylko realne produkty końcowe, bazujące na procesorach Intel Atom Z3735F. Do tej pory za to nowe rozwiązanie trzeba było zapłacić 600 - 900 zł, Archos PC Stick kosztować będzie zaledwie 409 zł.




PC Stick łączy się z klawiaturą, myszką i innymi akcesoriami za pomocą Bluetootha lub portu USB. Możliwe jest także podłączenie smartfonu lub tabletu i przekształcenie go w klawiaturę kompatybilną z PC Stick. W 32 GB pamięci wewnętrznej preinstalowany będzie Windows 10, wraz z pakietem Microsoft Office. Pamięć wewnętrzną komputera rozszerzyć można za pomocą kart microSD (do 200 GB) oraz za pośrednictwem złącza USB.

Sprzedaż w Polsce ruszy po wakacjach (najpierw trzeba poczekać na premierę Windowsa 10). Specyfikacja techniczna urządzenia prezentuje się następująco:

 

ARCHOS PC STICK

Ekran

Każdy ekran ze złączem HDMI

System operacyjny

Windows 10

Procesor

Intel® Atom™ Processor Z3735F / czterordzeniowy 1,33 GHz

Układ graficzny

Intel HD Graphics(Gen7)

Pamięć RAM

2 GB

Pamięć FLASH

32 GB

Rozszerzanie pamięci

za pomocą karty microSD

Klawiatura/

myszka

Aplikacja na smartfonie

Klawiatura i myszka Bluetooth

 lub klawiatura i myszka podłączane do portu USB

Łączność

WiFi, RF, Bluetooth Smart Ready (4.0), Micro USB, USB

Wymiary / Waga

113x37, 6x14mm, 60g

Cena

409 zł

Źródło tekstu: Archos, wł     

w sumie: 32
  • -1

    13.  2015-06-27 08:06:45

    @7
    Skype działa bez problemu na starszym procesorze Intela (który ja posiadam w tablecie Miix od Lenovo) Z2760 (2x1,8GHz 4wątki + 2GB RAM DDR2). Nie ma znaczenia, czy aplikacja x86 czy też modern. W tym urządzeniu jest szybsza jednostka.

  • -1

    14.  2015-06-27 08:48:56

    Tylko patrzeć jak taki "komputer" będzie można mieć w zegarku a połączenie z telewizorem i wszystkim byłoby całkowicie bezprzewodowe.

  • 0

    15. ~...  2015-06-27 09:05:42  host: public-gprs516802.centertel.pl

    Ciekawa opcja. Pójdą na tymtakie hity jak AoE 2, red alert 2 itp ?

  • 0

    16. ~tramalukta666 death666  2015-06-27 09:06:51  host: 81-219-57-136.adsl.inetia.pl

    Technologia nowoczesna to nasz przyjaciel a moj numer komorki to +48732417070 jakby co a gg to 5473221

  • -1

    17. ~  2015-06-27 09:21:30  host: n06-08-03.opera-mini.net

    Zakupię to urządzenie, gdy tylko będzie miało lepszy procesor, więcej pamięci RAM i niższą cenę.

  • 0

    18. ~Krzysiek  2015-06-27 09:42:44  host: user-109-243-150-149.play-internet.pl

    No dobra a jak wygląda sprawa uruchamiania bez guzika na obudowie? Da się takie coś zrobić?

  • 0

    20. ~maciemozgi?  2015-06-27 12:22:27  host: 81.219.84.18

    @18, nie wiem czy udajesz czy nie, ale to logiczne, że jak nie ma przycisku na tym urządzeniu to poprostu po podłączeniu automatycznie będzie się uruchamiał system (tylko zapamiętaj, że jeszcze monitor musisz włączyć skoro o takie sprawy pytasz xd)

  • 1

    21. ~cyanoone  2015-06-27 12:32:30  host: 91.224.47.100

    Na Linuxa powinien być dobry. Może posłużyć jako mały i przenośny HTPC.

    @LuiN
    Ja mam u siebie procesor z tej serii i działa mi wszystko na zadowalającym poziomie. Mam Linuxa i jestem z mojej konfiguracji zadowolony.

  • -2

    22. ~etanol  2015-06-27 12:58:48  host: 159-205-1-223.adsl.inetia.pl

    Linuxy z ISO nie obsługują EFI. Można przerobić samemu, ale z "pudełka" tego nie ma. Wadą takich sticków jest chłodzenie. Ten konkretny model procesora bardzo się grzeje i obniża zegary. Takiego CDA nie da się oglądać, PopcornTime też tnie. Trzeba rozebrać i dołorzyć radiator z dużym wiatraczkiem. Wiem bo mam w większym urządzeniu.
    Windows to za dużo dla takiego urządzenia. W wypowiedziach twierdzących inaczej pojawiają się zwroty "w miarę", które są więcej niż prawdziwe. W miarę da się przeglądać internet, w miarę da się oglądać filmy i w miarę da się pracować w Wordzie. Szczęśliwie za przetestowanie "w miarę" zapłacimy tylko 400zł. Wasze telefony też to potrafią, większości tylko brakuje wyjścia HDMI. Gadget "w miae" fajny, ale koniecznie z własnoręcznie domontowanym chłodzeniem.

  • 0

    23. ~  2015-06-27 14:43:15  host: user-94-254-193-168.play-internet.pl

    Fajna sprawa choć osobiście wolałbym kupić coś w tym stylu ale popularnej marki, np. DELL lub Intel. Trochę mało RAM, chyba że Windows będzie w wersji 32-bitowej to wystarczy. Ogólnie już teraz Windows 8.1 jest mało wymagający, miejmy nadzieję że Windows 10 będzie miał takie same niskie wymagania sprzętowe. Miło że jest standardowe USB bo przeważnie zachodzi konieczność podłączenia myszy, klawiatury lub pendrive. Brakuje gniazda LAN ale można podłączyć konwerter USB-LAN w razie potrzeby.

  • 0

    24. ~  2015-06-27 16:07:11  host: user-94-254-145-245.play-internet.pl

    Ja za jakies 800 zeta kupilem Della Latitude , i jednak to bhyba lepszy wybor. Bo nie musze targac monitora a nie kazdy ma odpowiedni w domu zebym u niego uzyl kompa. Ramu mam 8, komp pancerny. Dysku wystarcza. 4k odtwarza na tv. No a blaszaka mam w domu, tradycyjnego. Czesci kosztuja grosze , przez 4 lata mozna modernizowac bez problemu. I dalej jest bardzo wydajny. I chyba tak wole. A nowe laptopy to dziadostfoo dla mnie. Jak te samochody z silnikami 650 ccm z 10 sprezarkami. Wyzylowane , do rozjebki w 2 lata albo 150 kkm

  • 0

    25. ~50gb  2015-06-27 16:19:42  host: user-46-113-202-159.play-internet.pl

    lucfej: 50gb? a pakiety w t-mobile "na próbę"?
    te pensticki to niby fajna rzecz: komputer wielkości pendriva. ale tylko jedno gniazdo usb. ja bym dołożył jeszcze rzutnik, bo przecież mikrorzutniki niewiele większe i wcale nie trzeba wtedy monitora. a zasilać z powerbanku.

  • 0

    26. ~  2015-06-27 17:50:30  host: user-94-254-193-168.play-internet.pl

    @24 ja też kupiłem DELLA ale Inspirona mobilnego, zmieniłem dysk twardy na SSD i niedługo przetestuję ile wytrzymuje na baterii. RAM 4GB, Windows 8.1 64-bit, laptop dość wydajny ponieważ jest na procesorze i3. A nowe laptopy to się zgodzę, badziewie. Kupno laptopa który ma "wszystko" w stosunkowo niskiej cenie graniczy z cudem. Kiedyś np. były bardzo dobre DELLE L501X i L502X do wszystkiego i miały wszystko a także super głośniki a teraz wszystko maksymalnie okrojone.

  • 0

    27. ~do ~maciemozgi?  2015-06-27 23:12:16  host: user-109-243-150-149.play-internet.pl

    A jak mam 60" telewizor i brak dogodnego dostępu aby to cudo włączyć?

  • 0

    28. ~  2015-06-28 09:11:41  host: n25-06-10.opera-mini.net

    @24 ktorego della i jakie ma bebechy? przymierzam się do czegoś takiego bo jakoś mnie korci zabawa dellem. a póki co, lenovo t400 c2d męczę.

  • 0

    29. ~  2015-06-28 10:09:10  host: user-94-254-192-153.play-internet.pl

    @27 tzn?

  • 0

    31.  2015-06-28 11:44:44

    Jak ktoś nie ma miejsca a ma monitor z hdmi to może być całkiem fajne rozwiązanie do netu.

  • 0

    32. ~  2015-06-28 18:35:42  host: ip-5-172-236-72.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    @22 ja tam w tablecie z win8.1 i tym prockiem nie mam problemu z przegrzewaniem, cda smiga plynnie w 720p (wyzszego nie testowalem, bo po co) i uzywam na codzien, jako jedynego kompa. zero grzania i zwalniania taktowania z tego powodu....

  • 0

    33.  2015-06-28 20:47:47

    Ciekawi mnie czy np. League of Legends / The Sims 3~4(watpie ale kto wie) dałoby rade :P Jak ktos zna odpowiedz to jestem ciekaw i byłbym wdzieczny :)

    Opcja czegos takiego mi sie bardzo podoba naprawde bardzo mocna optymalizacja sprzętowa. Co nie zmienia faktu i tak ze prawdziwi mocny sprzet zawsze bedzie jako komputer stacjonarny. Ale dla osob ktore nie grywaja w jakies wymagajace gry albo tez po prostu nie potrzebuja komputera do niczego konkretnego i wymagajacego takie rozwiazanie jest dosc ciekawe no i oszczędne w miejsce.

  • 0

    34. ~kiel  2015-06-29 18:33:54  host: 213.146.58.136

    a jakie to ma parametry. directx. shadery. gry mniej wiecej do ktorego roku pojda. interesuja mnie fpsy. jakiego to zasilania potrzebuje¿

Dodaj swoją opinię