Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Arbitraż Wiedeński w Polsce wraca do pierwszej instancji

Arbitraż Wiedeński w Polsce wraca do pierwszej instancji

WitekT 18 Stycznia 2007 18:32

0 0

18. stycznia Sąd Najwyższy uznał wniosek Elektrimu Telekomunikacji o kasację postanowienia o uznaniu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wyroku wiedeńskiego trybunału arbitrażowego. Sprawa trafi teraz ponownie do rozpatrzenia przez sąd pierwszej instancji, tym samym otwierając postępowanie na nowo.




Wyrok Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu był jednym z kluczowych postanowień w sporze między Elektrimem Telekomunikacją, Deutsche Telekom i Elektrimem o 48% udziałów PTC. To na podstawie tego uznanego wyroku arbitrażu i późniejszego stwierdzenia, że Elektrim nie wykonał jego postanowień na czas, DT mógł odkupić udziały dzięki opcji call za około 600 mln zł, stając się posiadaczem 97% akcji telekomu.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3.  2007-01-18 18:46:48

    Ile jeszcze razy będą wznawiać te procesy? Czy to będzie trwało w nieskończoność?

  • 0

    4. ~koral  2007-01-18 18:58:04  host: apn-99-88.gprspla.plusgsm.pl

    Heh... Karuzela się kręci dalej. Ale tych spraw już było o to samo.

  • 0

    5. ~nigel  2007-01-18 19:03:21  host: 224-dom-3.acn.waw.pl

    eh... czy to w jakiś sposób przeszkodzi w rebrandingu?

  • 0

    6.  2007-01-18 19:39:10

    Ja juz widze u siebie T-Mobile PL ;) a serio to ciekawe czy na wiosne faktycznie Era przestanie istniec ?

  • 0

    7.  2007-01-18 19:41:58

    ale jaja. Wyglada na to, że ta sprawa nigdy się nie skończy.

  • 0

    8.  2007-01-18 20:17:32

    Wniosek z tego, że narazie z rebrandingu dupa. A pamiętacie pogłoski o tym, że miał sie odbyć jeszce przed końcem 2006? To by dopiero były jajca :D

  • 0

    9. ~japaj  2007-01-18 20:36:48  host: 148.81.191.193

    "w sporze między Elektrimem Telekomunikacją, Deutsche Telekom i Elektrimem w sporze o 48%" niegramatyczne, wywalic jedno "w sporze" :)

  • 0

    10.  2007-01-18 20:39:25

    japaj: fixed, dzięki! :)

  • 0

    11. ~xyz  2007-01-18 20:40:19  host: rev-27.malnet.pl

    czyżby służby zawiodły towarzyszy? Czyżby sprawiedliwość wiatr przywiał do Polski?:)

  • 0

    12. ~  2007-01-18 21:28:59  host: cag-ep-dbp-nc03-e0.energis.pl

    Zosiu..... nie odzywaj sie jak nie wiesz co sie stalo ;-P pls

  • 0

    13. ~Kambodża II  2007-01-18 21:34:21  host: xdsl-7108.zgora.dialog.net.pl

    Rany Boskie, Witek! Co teraz będzie?!

  • 0

    14.  2007-01-18 21:51:57

    Shit to niemozliwe, chce T-mobile...

  • 0

    15. ~Ja  2007-01-18 22:04:06  host: cox208.neoplus.adsl.tpnet.pl

    coś mi się widzi, że prędzej zobaczymy w Polsce vodafone, niż T-Mobile...

  • 0

    16. ~  2007-01-18 22:05:01  host: cey68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wydaje mi sie,ze najlepiej byloby teraz,gdyby T-Mobile przeprowadzilo szybki rebranding - i byloby po klopocie :-)

  • 0

    17. ~Ja  2007-01-18 22:54:18  host: abjt119.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jednak to możliwe, Era sama się prosi o to, żeby ludzie podpisywali umowy z P4 skoro tyle czasu zwleka ze zmianą. Ja - mój klonie, bądź na tyle inteligentny i wymyśl sobie własny nick.

  • 0

    18. ~  2007-01-19 00:08:39  host: dvs203.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja, zarejestruj się zamiast pierdolić. Jeżeli chcesz mieć zastrzeżony nick to się kuna zarejestruj, bo "Ja" nie jest twoim znakiem handlowym, patentem ani wibratorem, który możesz sobie wsadzić.

  • 0

    19. ~qw  2007-01-19 07:52:28  host: ece240.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no to bye bye t-mobile - teraz czekają nas 3 instancyjne sądy w polsce wiec rembanding będzie za jakieś 5 lat :)

  • 0

    20. ~  2007-01-19 10:10:25  host: 3.212.200.89.otvk.pl

    no to ja kończe z ERĄ, mam dość tych ich przepychanek i nic nierobienia dla klientów, zażrą się sami niech tylko mi się zkończy umowa na szczeście już we wrześniu.

  • 0

    21. ~zicc  2007-01-19 10:15:59  host: 76-36.idc.net.pl

    teraz to (mając na uwadze wnioski dowodowe, odwołania, że to Polski szybki sąd itp) sąd I instancji 1,5 roku, II instancji rok, jeszcze wyższy z pół roku to daje +- 3 lata STAGNACJI ERY, i SĄDOWYCH SPORÓW O KASĘ

  • 0

    22. ~xyz  2007-01-19 14:11:29  host: rev-27.malnet.pl

    towarzysze!!! Kontrrewolucja!!!:):)

Dodaj swoją opinię