Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Arbitraż DT kontra Elektrim - jest wyrok

Arbitraż DT kontra Elektrim - jest wyrok

WitekT 10 Grudnia 2004 10:33

0 0

Elektrim nie miał prawa przenieść w 1999 r. 48%udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej do spółki Elektrim Telekomunikacja. Tak brzmi sentencja wyroku wiedeńskiego sądu arbitrażowego rozstrzygająca spór między Elektrimem i Deutsche Telekom.

Elektrim, Vivendi i Deutsche Telekom otrzymały w czwartek wczesnym popołudniem decyzję arbitrażu wiedeńskiego. Proces trwał 5 lat. Trybunał uznał, że przeniesienie udziałów PTC do spółki ET było bezskuteczne i udziały operatora komórkowego cały czas pozostawały własnością Elektrimu. Elektrimu w specjalnym oświadczeniu zapewnił, że Elektrim podejmie wszelkie zależne od niego konieczne działania, które spowodują skuteczność wyroku wobec PTC.
Sąd uznał też, że nie jest w jego kompetencji wydawanie wyroku wobec ET i odrzucił żądania DT wobec udziałów PTC, które posiadane są przez ET. Sąd odrzucił też żądania DT dotyczące uznania, iż sytuacja finansowa Elektrimu uległa istotnemu pogorszeniu. Vivendi ciągle chce sprzedać udziały w PTC. Część mniejszościowych pakietów spółek, które są w portfelu Vivendi, może być sprzedana przed końcem tego roku.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-146-211.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz promocję "Zostajesz - Dostajesz" Virgin Mobile?

Dodatkowe gigabajty w Virgin Mobile

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet