Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości AppStore znów blokuje?

AppStore znów blokuje?

Q! 19 Listopada 2008 08:27

0 0

apple iphone 3g Zanim zdążyła się pojawić oficjalnie, już wzbudziła niemałe poruszenie. I to nie tylko ze względu na swoją premierę, ale również na pewne niejasności związane z oficjalną datą jej udostępnienia. Mowa tu o aplikacji od Google, która miała umożliwić przeszukiwanie zasobów Internetu przy pomocy interfejsu głosowego.

Szerzej o niej pisaliśmy w tej wiadomości. Aplikacja, wraz ze specjalną, dedykowaną dla niej mini stroną, pojawiła się w AppStore już w poniedziałek. Jednak z nie do końca wiadomych powodów tak szybko jak się pojawiła - została z niego usunięta. Z jednej strony przyczyną może być fakt, że Google zbyt wcześnie wypuściło w świat kilka nieoficjalnych informacji o tej aplikacji, co nie do końca mogło się spodobać Apple'owi. Drugą możliwością może być to, że Apple dosyć rygorystycznie podchodzi do określania przydatności danej aplikacji i ewentualnym braku zgody na umieszczenie jej w swoim AppStore. Taki los miał podobno spotkać program Google, a dodatkowe dni miałyby zostać przeznaczone na dopracowanie programu.




Miejmy jednak nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja, która miała miejsce w przypadku programu Podcaster. Został on usunięty z AppStore, a jako przyczynę podano to, że powiela ona funkcje, które mają być dostępne w iTunes. I rzeczywiście - wygląda na to, że w najnowszej wersji oprogramowania dla iPhone (2.2) będzie dostępna funkcja umożliwiająca bezpośrednie pobieranie podcastów. Podobny los spotkał program CastCatcher, który służył do odbioru radia internetowego. Jako powód został podany argument, że "program przesyła zbyt dużo danych jak na sieci komórkowe".

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: tgdaily, wł     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1. ~golfiarz  2008-11-19 08:35:25  host: host-64.pzuci.pl

    "Aplikacja, wraz ze specjalną, dedykowaną dla niej ministrową," ????????

  • 0

    2. ~  2008-11-19 08:38:48  host: f96-015.opera-mini.net

    czy wiadomo cos o nowej taryfie w Sim+?

  • 0

    3. ~kz1976  2008-11-19 08:46:51  host: gnr78.internetdsl.tpnet.pl

    ministrową powinno być napisane z dużej litery ;))) Oby Pani Minister była ładna . . .

  • 0

    4.  2008-11-19 08:52:07

    super news , zanim jakieś bzdury się napisze przydało by się sprawdzić czy to prawda , aplikacja jest w appstore i działa a więc news do kosza

  • 0

    5. ~  2008-11-19 08:56:39  host: f96-035.opera-mini.net

    Co nie zmienia faktu że apple kosi poprostu konkurencję - człowiek jest niestety zakładnikiem ich wyboru co jest dobre a co jest złe

  • 0

    6.  2008-11-19 09:27:01

    Swietne uzasadnienie ad CastCatcher... tak trzymac Apple, po prostu user-friendly polityka, az sie chce uzytkownikom programowac i kombinowac ;)

  • 0

    7.  2008-11-19 10:12:10

    ***qzuo , pod jaka nazwa jest bo nic nie widze takiego. Co do radyja , przeca jest Tuner i gra i buczy internetowe radyjko , w czym wiec problem?

  • 0

    8.  2008-11-19 10:17:41

    ***2 - wiadomo. Beda nowe pakiety , 1 godzinne , 12 godzinne , w weekendy , w noce od 2 do 4 rano , w dni parzyste ,1 , 2 , 7 dniowe , pakietow bedzie okolo tysiaca , nastepny bedzie mozna aktywowac bo 30 dniach , te lepsze po pol roku , i telefonie pod 2601 w ktorym zadeklarujesz swoja bezwzgledna wiernosc i oddanie Plusowi , oraz wykazesz sie odpowiednim stopniem wdziecznosci za dobrodziejstwa jakie spotykaja Cie od laskawcow. Zarys wyrazania wdziecznosci zostalo nakreslony w piosence w "Misiu" Barei -"Lubu dubu , lubu dubu..."

  • 0

    9. ~  2008-11-19 10:29:58  host: gsl130.internetdsl.tpnet.pl

    Ad3. ministrowa to chyba nie Pani Minister a małżonka Pana Ministra - oczywiście powinna być ładna:)

  • 0

    10.  2008-11-19 10:55:28

    Pani Ministrowa już sobie poszła, została po niej tylko ministroNa. Dziękuję za uwagę, poprawione. :-) A jeśli chodzi o aplikację, to podobnie jak Issa - również nie widzę jej w AppStore..

  • 0