Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple zrezygnuje w iOS 6 z Map Google? [wideo]

Apple zrezygnuje w iOS 6 z Map Google? [wideo]

Q! 11 Maja 2012 21:02

0 0

W iOS 6 Apple zrezygnuje z Map Google i zastąpi je własnymi - wynika z informacji serwisu 9to5 Mac. Czego można się spodziewać?

Nowe mapy, które otrzymają nazwę Maps, będą własną produkcją Apple. Będzie to możliwe dzięki trzem firmom, które w przeszłości nabyła spółka z Cupertino: Placebase, C3 Technologies oraz Poly9.

Oznacza to, że wcześniejsze informacje o tym, że Apple pracuje nad własnym systemem map okazały się jak najbardziej prawdziwe. Co zatem udało się wypracować Apple? Całkiem sporo.




Nowe mapy mają być bardziej dokładne, bardziej przejrzyste oraz wygodniejsze w użyciu od tych dostarczanych przez Google. Oprócz widoku z poziomu ulicy (ang. street view), zaferują również widok 3D, który zobaczyć można w poniższym materiale wideo na przykładzie Zapory Hoovera w USA.

Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie


Nowa wersja systemu iOS, oznaczona jako 6, może być zaprezentowana przez Apple już w połowie czerwca, podczas konferencji WWDC. Czy tak się stanie? Czas pokaże.

Źródło tekstu: 9to5 Mac, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 2

    1.  2012-05-11 21:13:55

    ciekawe czy będzie oficjalna nawigacja od Apple ;)

  • 1

    2. ~Applefan  2012-05-11 21:18:10  host: aajl238.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Apple placi 3 mld usd rocznie googlowi za ich m. In mapy. Czas z tym skonczyc :)

  • -3

    3. ~  2012-05-11 21:47:20  host: aete194.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to czyste samobójstwo pozbycie się najważniejszej aplikacji

  • 2

    4. ~Applefan  2012-05-11 21:53:30  host: agdq78.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @3 beda mieli w jej miejsce swoja :)

  • -2

    5. ~Kruch  2012-05-11 22:00:39  host: 095160106210.warszawa.vectranet.pl

    Juz widze jak Wawa bedzie miała 3D..

  • 3

    6. ~  2012-05-11 22:25:20  host: aete194.neoplus.adsl.tpnet.pl

    4 może ten zamiennik bedzie kulawo ale działał w us a na takim zadupiu jak polska to napewno nie i ifonowcom pozostanie o ile to możliwe mapygoogla przez safari

  • 0

    7.  2012-05-11 22:36:07

    google mogloby zaktualizowac swoje mapy bo jest bardzo duzo brakow

  • 0

    9. ~  2012-05-12 10:12:52  host: dbu177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    3, taka ona najważniejsza, że nie pamiętam, kiedy ją włączałem.

  • 1

    10. ~greg  2012-05-12 11:01:03  host: sub223-100.elpos.net

    do 8-LOL chłam dla goryli w takiej cenie? W naszym kraju nie wróżę powodzenia...

  • 0

    11.  2012-05-12 12:27:48

    @Kruch naprawde myslisz,ze swiat konczy lub zaczyna sie w W-wie?

  • 1

    12. ~  2012-05-12 15:43:38  host: public-gprs200298.centertel.pl

    @dario. A kogo świat obchodzi. Jak mieszka w Wawie, to o Wawie myśli. Poza tym, jeśli wprowadzą mapy bez 3d przed Euro, obciach dla Apple nie ograniczy się do mieszkańców stolicy...

  • 3

    13.  2012-05-12 15:43:52

    street view? skoro nie bedzie to od google to po za US raczej tego nie bedzie, przynajmniej poczatkowo.

  • 3

    14.  2012-05-12 17:42:52

    @13 początkowo i potem jeszcze długo pewnie nie będzie, tak jak z nowym ipadłem - lte tylko dla amerykanów

  • 2

    15. ~Elvir  2012-05-12 18:11:33  host: 78.8.106.250

    Ale jak to Apple zrezygnuje z Google Maps? Nie bedzie mozna nawet sciagnac ich z Apple Store? Oj, bedzie trzeba chyba wymienic iPhone na jakiegos z Androidem, bo jednak mapy od Google podchodza mi najbardziej, pod wzgledem interfejsu. Nawet mimo tego, ze sa malo dokladne i nieaktualne, jesli chodzi o Polske.

  • 1

    16.  2012-05-13 09:47:25

    Filmik słabej jakości... Czyżby chcieli ukryć niedociągnięcia? Swoją drogą to 3D ciekawie wygląda ale mogliby pokazać całą tamę a nie tylko część...

  • 0

    17. ~  2012-05-13 15:00:00  host: 87-205-137-162.adsl.inetia.pl

    Userzy ijabłaka zamiast włączyć navi bedą oglądać takie animacje by poprawić sobie humorek ;-)

  • 0

    18. ~  2012-05-14 08:08:23  host: z47-13.opera-mini.net

    Mapa ma wygladac jak mapa. Dzis w radiu po utworze Jarzebin Koko euro spoko redaktor powiedzial - jakie panstwo taka Shakira.

Dodaj swoją opinię