Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple znów celuje pozwami w tablety konkurentów

Apple znów celuje pozwami w tablety konkurentów

Q! 11 Sierpnia 2011 08:38

0 0

Apple nie ustaje w wysiłkach i znów pozywa konkurentów i ich tablety. Tym razem list polecony z pozwem z Cupertino trafił do siedziby Motoroli oraz JAY-tech. Powód? Ich tablety są łudząco podobne do iPada.



Apple twierdzi, że wygląd tabletu Motorola XOOM jest łudząco podobny do iPada 2. O co walczy w tym pozwie Apple? Nie wiadomo dokładnie, jednak może to być nakaz wstrzymania sprzedaży urządzenia.




joy tech W przypadku tabletu od JOY-tech Apple nie podoba się wiele rzeczy - od wyglądu urządzenia, poprzez przycisk home, boczne klawisze, aż po pasek zadań łudząco podobny do tego z systemów Apple. Czego oczekuje w tym pozwie Apple? Nie ujawniono.

Warto przypomnieć, że Apple zdobywa ostatnimi czasy coraz większe doświadczenie na polu batalii sądowych. Od początku sierpnia wygrał on bowiem proces o zakaz sprzedaży tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1 w Australii oraz na terenie prawie całej Unii Europejskiej.

Źródło tekstu: Electronista, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 1

    11.  2011-08-11 09:33:06

    iApple zmienia się w iRobaka

  • 3

    12. ~ZICO  2011-08-11 09:57:32  host: public-gprs215357.centertel.pl

    #10: To po prostu nic innego jak nowy sposób konkurencji, a że wygląda to trochę po rusku to już inna sprawa. Takich czasów doczekaliśmy, że każdy sposób na pozbycie się konkurencji jest dobry. Wyścig szczurów...

  • 2

    13. ~KonsLib  2011-08-11 10:18:30  host: acne77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    TO co robi Apple, to totalna żenada - ta firma juz dawno nie zrobiła nic inowacyjnego: zresztą iPad to tylko przerosnięty iPhone i żadna rewelacja. A może Xerox wytoczyłby im proces: w końcu graficzny interface, mikrokomputer, OOP i myszka to ich pomysły - może to by ich otrzeźwiło? I jakoś dziwnie się składa, że Jobs to oglądał swego czasu - nie, nie, to tylko przypadek :D Xerox - prosimy Cię, upomnij się o swoje ;)

  • 3

    14. ~KonsLib  2011-08-11 10:28:03  host: acne77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale zapewne mało kto z Was zauważył, że PRAWDZIWYM problemem jest prawo i sędziowie, którzy wydają takie dziwne i szkodliwe wyroki - to dzisiaj jedna z największych barier rozwoju cywilizacyjnego. Nieruchawe korporacje przy pomocy sztuczek prawnych hamują małe, innowacyjne firmy, zamiast wykorzystać swój potencjał do rywalizacji. Ale pamietaj panie Wielki Prezesie korporacji, Sędzio, ... że gdy np. (czego nie życzę) zdarzy Ci się zachorowac tobie lub komus bliskiemu na nieuleczalną chorobę, to moze dlatego nie powstało na to lekarstwo, bo Ty lub ktos taki zablokował prace nad nim przy pomocy swoich prawników ... . Pomyśl o tym nad talerzykiem z kawiorem.

  • 2

    15. ~buncol  2011-08-11 10:28:31  host: ip-213-155-179-66.ps.net.pl

    niech Apple dalej tak robi...inni producenci, a zwłaszcza Ci którzy produkują hardware (samsung, lg) niech zaprzestaną dostaw do apple, zobaczymy jak wujaszek Steve wtedy będzie wojował

  • 1

    16. ~sllave  2011-08-11 10:34:30  host: mobile-pool.vectonemobile.co.uk

    Świat w/g jabłka , boję się pezyszłości wizja iTV i iCAR jest śmieszna a także przerażająca po wczorajszym dniu

  • 2

    17.  2011-08-11 10:35:08

    Tonący brzytwy się chwyta... tak na poważnie z tymi patentami to przesada w niektórych przypadkach

  • 2

    18. ~Olek  2011-08-11 10:55:50  host: 088156011255.olsztyn.vectranet.pl

    @17 tonący? Apple 2 dni temu zostało najbardziej wartościową firmą na świecie, jeśli tak wyglada pójście na dno to ja chcę tam iść razem z nimi ;)

  • -2

    19. ~  2011-08-11 11:31:24  host: z03-14.opera-mini.net

    6: jakie chcesz :P/Kamil_K

  • 3

    20.  2011-08-11 11:40:17

    zaraz... Ale Xoom został zaprezentowany na długo przed iPad 2. Więc to motorola powinna pozwać.

  • -1

    21. ~  2011-08-11 12:22:48  host: p21-06.opera-mini.net

    Spamer sam daje sobie plusy, a ja myślałem że tylko jojo to robi.

  • 0

    22.  2011-08-11 12:32:49

    Nosz kur$% zaraz mnie szlag trafi z tym całym apple;/ Niedługo zablokują możliwość sprzedawania monitorów, telewizorów, a w ogóle wszystkiego najlepiej. Zamknąc tych debili wpsychiatryku czy co, bo przecież to uż jest żałosne. Fakt, może i jobs wymyślił srajPada, ale to nie znaczy, że inni nie moga ich produkować. Ford wymyślił pierwszy samochód. To znaczy, że powinien być zakaz produkowania samochodó przez Toyotę itp.

  • 1

    23.  2011-08-11 12:36:11

    Bojkotuję produkty Sony (telefony, odtwarzacze, notebooki, nośniki danych i inne) po aferach z DRM i trojanami, to w czym problem w bojkocie Apple? Tym bardziej, że te produkty nie są warte swojej mocno wyśrubowanej ceny (chociaż przyznać trzeba, że sam system jest świetny).

  • 0

    24. ~  2011-08-11 12:52:41  host: z46-06.opera-mini.net

    Apple płaci za poszczególne komponenty (np. wyświetlacze czy pamięci) dwa razy więcej niż inni dlatego kontrakty dla jabłuszka są tak lukratywne i kazdy producent o nie zaciekle walczy. Dodatkowo Apple zamawia ogromne ilosci komponentów dając okazję do świetnego zarobku nawet firmom skonfliktowanym patentowo takim jak Samsung. Wygląda na to, że Apple chciałoby innych konkrentów ustawić w roli dobrze zarabiających dostawcow komponentów a samemu jako głównego dostawcy gotowych produktów na rynek i spijającego najtłuściejszą śmietankę. rcicho

  • 0

    25. ~galtom  2011-08-11 13:23:37  host: 62-148-76-2.ip.netia.com.pl

    @24: dobrze sie czujesz??? Od kiedy to Apple, jest dobrym Wujkiem i placi za cos wiecej niz musi...???? Czyli co... jak Asus kupuje ekran dotykowy to placi $10 a Apple $20...bo chce. Jasne. Foxconowi za produkcje swojego tabletu tez pewnie placi 2 razy tyle co inni dlatego tym wszystkim robotnikom, ktorzy produkuja iPady jest tak dobrze. Na pewno ta seria samobojstw to z nadmiaru szczescia :-)! Co wiecej, skoro wg Ciebie Apple tak szczeodrze wszystkim doplaca to jak to jest, ze majac ceny na poziomie konkurencji (a czasem nawet nizsze -> Xoom) na kazdej sztuce urzadzenia zarabia najwiecej??? Zastanow sie nastepnym razem zanim cos rownie durnego napiszesz.

  • 1

    26.  2011-08-11 13:28:58

    @22 tablety internetowe to nie pomysł apple. Nawet nokia wcześniej je produkowała.@22 tablety internetowe to nie pomysł apple. Nawet nokia wcześniej je produkowała.

  • 1

    27. ~Tommy-Ka  2011-08-11 16:45:23  host: host-89-228-192-55.kalisz.mm.pl

    Xoom pojawił się o wiele wcześnej niż srajpad 2, niech się steve jabłko schowa... Poza tym Xoom jest tabletem poziomym a domyślna orientacja srajpada, o ile się nie mylę, jest pionowa... no i gdzie w Xoom ten lipny przycisk niby do wszystkiego? Brak... Jak dla mnie te tablety są w 100% różne...

  • 1

    28. ~Tommy-Ka  2011-08-11 16:56:37  host: host-89-228-192-55.kalisz.mm.pl

    Aha, Xoom jest panoramiczny... http://www.youtube.com/watch?v=Ml_gaCCUyVs

  • 1

    29.  2011-08-11 17:34:44

    APPLE to zwykły trol patentowy teraz.

  • 1

    30.  2011-08-11 17:46:40

    @18 czytaj ze zrozumieniem ;-))

Dodaj swoją opinię