Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple zgarnia większość zysków na rynku smartfonów

Apple zgarnia większość zysków na rynku smartfonów

orson_dzi 5 Czerwca 2017 10:02

3 4

iphone 8 concept clsa

W I kwartale 2017 roku ponad 83% zysków z rynku smartfonów trafiło do kieszeni Apple'a.

83,4% (wzrost z 79,8% przed rokiem), co w przeliczeniu na realne pieniądze daje 10,1 mld dolarów - tyle wyniosły zyski Apple'a na rynku smartfonów w I kwartale 2017 roku. Wskaźnik zysku operacyjnego w stosunku do sprzedaży (rentowność netto lub wskaźnik rentowności sprzedaży) wyniósł 30,7%. Uzyskuje się go dzieląc zysk netto przez przychody ze sprzedaży, a wynik jest mnożony przez 100%.




Oprócz giganta z Cupertino na rynku liczy się praktycznie tylko Samsung. Do Koreańczyków trafiło 12,9% zysków z runku smartfonów, czyli 1,57 mld dolarów. Jest to o 21,9% mniejsza kwota niż przed rokiem. Wskaźnik zysku operacyjnego w stosunku do sprzedaży Samsunga ciągle spada. W 2013 roku wynosił 22,1%, w 2016 roku 11,6%, a w I kwartale 2017 roku wyniósł 9,7%.

Jak informuje Strategy Analytics, na ok 300 producentów smartfonów tylko 10 generuje zyski.

Źródło tekstu: Strategy Analytics; wł     

Dodaj do:

Tagi: 1q2017 | samsung | apple

w sumie: 30
  • 0

    12. ~@  2017-06-05 13:05:13  host: w3cache1.cyfrowypolsat.pl

    Co do przycinania się to może w telefonach gdzie jest mało pamięci ram. Obecnie raczej nie ma z tym problemów. Ja przynajmniej nie zauważyłem LG G5. Pzdr

  • 0

    13.  2017-06-05 13:11:25

    @9 - Kilka minut? Nie, jedna minuta. Wiem, że to pewnie nieszczęśliwy zbieg okoliczności, że telefon pewnie dawno nie był restartowany, że jako egzemplarz wystawowy, różne rzeczy na nim odpalali potencjalni chętni. Nie mniej jednak, przez cały okres użytkowania iP6+ nie doświadczyłem zwisu/błędu żadnej z używanych apek (a tym bardziej SYSTEMOWEJ APKI DO WIADOMOŚCI...), nie musiałem go restartować poza updatami raz na miesiąc-dwa. Przed iPhonem miałem Galaxy S4 i na nim również zwiechy apek się zdarzały. Można powiedzieć, że ten incydent sprawił, że "wspomnienia odżyły" :). Niesamowite? Nie, niestety, normalne... Jeśli kiedyś Android będzie tak stabilny jak iOS to na pewno rozważę przesiadkę ale najwyraźniej to jeszcze nie ten czas.

  • 0

    14. ~abc  2017-06-05 13:36:03  host: 212.160.172.86

    @13: daruj sobie. zostań z Apple ;-)

  • 0

    15. ~C???  2017-06-05 14:22:43  host: a24-05-12.opera-mini.net

    @13. Spróbuj. odebrać down/up to z pod. @11. Nie dasz rady na Twoim telefonie.

  • -1

    17. ~C???  2017-06-05 14:58:51  host: a24-05-11.opera-mini.net

    iPhony się nie zawieszają bo brak ciekawych apps w Sklepie. Telefon jest "pusty".

  • 1

    18.  2017-06-05 15:25:47

    @16 - Nie ma to jak rzeczowa, merytoryczna dyskusja na telepolisie :). Tęsknię do czasów, gdy trzeba było mieć nieco wiedzy i ogłady, by do tych "internetów" się podłączyć, poziom w komentarzach był znacznie wyższy...
    @17 - Zdefiniuj co masz na myśli pod określeniem "ciekawe". Apek może nie ma aż tyle co w Google Play, ale myślę, że 99% albo się pokrywa, albo ma równie funkcjonalne odpowiedniki. Podaj mi jakiś konkretny przykład. Może się mylę...
    @15 - A w naszym ojczystym języku można?

  • 0

    20.  2017-06-05 16:17:59

    @19 - Zapraszam :)

  • -1

    21.  2017-06-05 17:35:03

    13 Moja współlokatorka sprawiła sobie IP7, powiem szału nie ma. Dobrze, że chociaż Apple zakosiło centrum powiadomień bo bym nie wiedział gdzie czego szukać. Trochę ciężko w nim też znaleźć wiele rzeczy, aż musiałem jej podrzucić poradnik gdzie co ustawić (teraz wiem czemu większość użytkowników iPx używa domyślnego dzwonka :D). Jak dla mnie brak MHL, USBHOST, z miejsca eliminuje telefon, do tego totalny brak kontroli nad plikami.

  • 1

    22.  2017-06-05 19:19:44

    taka prawda. jak juz sie zacznie korzystac z iphonow to ciezko przestac

  • 0

    23. ~C???  2017-06-05 19:54:57  host: a12-01-05.opera-mini.net

    @18. Ten adres. v-speed.eu/basic ja w Samsungu doskonale też czytam-pięknie mi pokazuje predkoś mojej przeglądarki. Ale możesz sprawdzić wpisujac: komputerswiat.pl. U góry kliknij na ikonke. SPEED. Sprawdzisz. down/up u siebie. (jest po polsku).

  • 1

    24.  2017-06-05 20:30:49

    @23 - Ale po co mam to robić?

  • 0

    25. ~ckg  2017-06-05 20:50:18  host: public-gprs361474.centertel.pl

    @24 ja instaluję szybką przeglądarke, a wolne usuwam. Kolega podał fajny sposób z ktorej nie korzystać

  • 0

    26.  2017-06-05 20:56:29

    @24 - No dobra, rozumiem, ale w takim razie po co mam to robić, jeśli Safari działa szybko i sprawnie? Wiesz, może i słupki wydajności nie będą najwyższe ale dla mnie, usera, nic to nie zmienia. Jeśli będzie się coś cięło to pomyślę nad rozwiązaniem ale ... nie tnie...

  • 0

    27. ~  2017-06-05 21:03:18  host: a24-06-11.opera-mini.net

    SAFARI. wesoło mi!#!

  • -2

    28.  2017-06-05 22:13:34

    po co mam przeplacac na apple?

  • 0

    29.  2017-06-05 22:23:03

    Jeśli uważasz, że cena nie jest adekwatna do produktu, który otrzymujesz to nikt przecież nie zmusza do Cię do zakupu. Nie wszystko jest dobre dla każdego.

  • 0

    30. ~Qi  2017-06-05 23:23:52  host: azp51.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Może byście napisali artykuł o tym jak to robi Apple że ma 83% zysków. Większość ludzi których znam używa coś innego niż Apple więc ilościowo (sztuki telefonów) to raczej sytuacja na rynku jest odwrotna.

  • 0

    31. ~Qi  2017-06-05 23:36:12  host: azp51.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ... przykładowa statystyka http://tlp.is/dpx jak widać Apple ilościowo ma teraz tyle udziału co Samsung czyli około 18% całości a zgarniają 83% zysków z całego rynku???

  • 0

    32.  2017-06-06 13:07:17

    wolałbym odkopać swoją Motorolę M3888 niż musieć korzystać z apple'a

  • 0

    33.  2017-06-06 13:10:01

    @32: nie znam tego modelu- ale po co ją zakopałeś ;)

Dodaj swoją opinię