Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple zgadza się (częściowo) na Flasha

Apple zgadza się (częściowo) na Flasha

Q! 12 Września 2010 21:57

0 0

Apple złagodził restrykcje dotyczące wykorzystania środowiska Flash w aplikacjach przeznaczonych na telefony iPhone. Od teraz twórcy programów dla tych smartfonów będą mogli w pełni wykorzystać możliwości tego środowiska.

Dotychczas, zgodnie z umową licencyjną AppStore, aplikacje dla iPhone’ów nie mogły być tworzone z wykorzystaniem środowiska Flash. Programiści mieli do dyspozycji jedynie takie jeżyki programowania jak JavaScript, Objective-C, C czy C++.




Teraz się to zmieni i będą oni mogli korzystać ze środowiska Flash. Z pewnością wpłynie to pozytywnie na atrakcyjność dostępnych dla "jabłuszek" aplikacji, jednak może również wpłynąć na wyraźne zmniejszenie żywotności ich baterii.

Warto zaznaczyć, że środowisko Flash wciąż nie będzie dostępne w przeglądarce Safari. Jednak w tym przypadku z pomocą może przyjść niewielka aplikacja o nazwie Frash, o której szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: adobe, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 2

    1. ~pisul  2010-09-12 23:16:08  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Tylko apple to apple tamto.A kogo obchodzi telefon za 3 tys zl?A napiszcie cos pozytywnego o telefonie za 1/3 tych pieniedzy ale o wiekszych mozliwosciach.Gdzie jakakolwiek wiadomosc o nowym sklepie z aplikacjami na samsunga WAVE,przedwczoraj weszla aplikacja pozwalajaca calkowicie zarzadzac telefonem,gameloft robi darmowe promocje na gry po 200mb a tu co tylko iphon.Nawet zadalem sobie trud i porownalem IP4 i Wave - http://www.ipmart-forum.pl/showthread.php?t=46588

  • 0

    2. ~pisul  2010-09-12 23:17:26  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Chodzi o aplikacje zarzadzania calkowicie glosowa

  • -2

    3. ~TP  2010-09-13 00:16:48  host: acsy228.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gdyby ten telefon nikogo nie obchodził to nie byłby jednym z najpopularniejszych (najpopularniejszym?) telefonów na rynku...

  • 1

    5. ~raf  2010-09-13 01:00:42  host: chello089075183078.chello.pl

    jeżyki programowania :)

  • 1

    6. ~v  2010-09-13 01:44:20  host: 77-253-139-167.adsl.inetia.pl

    *5 - też miałem niezły ubaw :)

  • 0

    7. ~vxcvxc  2010-09-13 03:13:48  host: 089-101-142129.ntlworld.ie

    czy dorownuje juz n900 od nokii?bo na horyzoncie n9 a ta znowu mozliwosciami dokopie reszcie.piszcze oczywiscie dla tych co wiedza o co chodzi.dla maniakow jablka czy innego szajsunga polecam fanbojowe strony

  • 0

    8. ~  2010-09-13 03:19:53  host: v02-15.opera-mini.net

    4: Sądząc po tym, kiedy ukazał się test 3GS, testu iPhone'a 4 można się spodziewać wtedy, gdy na rynek będzie wchodziła 5 wersja tego "cuda"...

  • -2

    9. ~wilk100  2010-09-13 07:09:58  host: 81.168.254.12

    @1 wlasnie ze obchodzi bo nie tylko z tanich modeli swiat sie sklada. Testy testy testy , mozna ich robic miliony i porownania a i tak ludzie wezma drozszego ipka.@7 a co ty porownujesz n900 ?? sprzedaz tego marna jak i mozliwosci.

  • 0

    10.  2010-09-13 07:13:47

    pisul: sorry, ale wejście Flasha (nawet w takim stopniu) do iPhone'a jest ciekawszą informacją niż wejście jakiejś aplikacji do sklepu z appsami Samsunga.

  • 0

    11. ~kacperkadra  2010-09-13 07:28:13  host: 77-253-0-65.adsl.inetia.pl

    @7 - a to dobre, coś Ci się pomieszało chyba... Przykro mi ale nokia jest jakieś 8-10 miesięcy za konkurencją (jak N8 uda pojawić się na rynku w tym miesiącu). Najpierw zdejmij klapki z oczu i schowaj swoją E51 do szuflady bo to już nie te czasy ;)

  • 0

    12.  2010-09-13 08:03:26

    Nie wiem jak jest z tworzeniem aplikacji do iPhona , ale dlaczego aplikacje pisane pisane z uzyciem Flasha i Action Scriptu przekodowywane Adobe Packagerem do natywnego kodu niczym nie rozniace sie z tego co wiem od tych pisanych w Ob-C mialyby szybciej wyczerpywac baterie?? No chyba , ze autor mial na mysli namietne granie w te aplikacje;-) Wczoraj byl test iP4 na TVN zrobiony przez Urbanskiego i konkluzja byla nastepujaca - nie poleca zmiany z iP 3GS. Podobno telefon ani razu podczas testu nie naladowal mu sie do konca a ladowal go przez cala noc , bateria ladowala sie do okolo 93% , aplikacje dzialajace w tle potrafia wyssac iP4 w ciagu godziny , zle dzialala przegladarka przy wielozadaniowosci , chwalony byl ekran za duza rozdzielczosc i swietna jakosc. Zgadzam sie z przedmowcami , ze inne platformy i sklepy tez zaslugiwalyby na traktowanie mniej po macoszemu , chocby news o 10 tysiacach aplikacji w sklepie BB , ale z oczywistych wzgledow to Apple (na razie) rozdaje karty , wiec sprawiedliwie mowiac ten news odbil sie szerokim echem na wszystkich portalach.

  • 0

    13. ~Marian  2010-09-13 09:48:40  host: t01-10.opera-mini.net

    Nie rozumiem tematu. Czytam i nie wiem o co chodzi z tym: zgadza się (częściowo)? W jakiej części? Można się zgodzić albo nie.

  • 0

    14.  2010-09-13 10:01:48

    Marian: zgadza się na nowe środowisko programistyczne, ale nie zgadza się na umieszczenie flesza do przeglądarki Safari.

  • 0

    15. ~ordyone  2010-09-13 10:21:18  host: dslb-092-075-199-255.pools.arcor-ip.net

    chciałem sobie zobaczyć pewną stronę pogrzebową na moim iphonie i nie dało rady. Czy te trzy kawałki na dole są we flashu? pomocy! www.trauermusik.moonfruit.com i https://sites.google.com/site/trompetetrauermusik/

Dodaj swoją opinię