Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple zdecydowanie umacnia się na rynku tabletów

Apple zdecydowanie umacnia się na rynku tabletów

WitekT 15 Sierpnia 2012 16:53

0 0

isuppli tablety 2q12mW II kwartale udział Apple na rynku tabletów urósł do prawie 70% - wynika z danych firmy analitycznej iSuppli. W całym I półroczu udział ten kształtował się na poziomie 65%.

Dane te mówią o liczbie wyprodukowanych urządzeń, które trafiły do sprzedawców, ale niekoniecznie jeszcze do konsumentów. Widać mocne wejście Amazona z modelem Fire, choć jego udział w rynku był spadł w II kwartale w porównaniu do I.




Ciekawie zapowiada się II połowa roku. Do gry dopiero co wszedł Google Nexus 7, plotki mówią o Microsoft Surface za 199 dolarów. Apple może jednak jeszcze bardziej umocnić się na rynku tabletów, jeżeli sprawdzą się informacje o iPadzie mini.

Źródło tekstu: iSuppli, wł     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7.  2012-08-15 19:40:52

    @5 nie chce mi się szukać informacji podanych przez największego kłamcę na tej stronie. Nie twierdzę, że to nie jest prawda, ale bez dowodów nie uwierzę a szkoda mi czasu na szukanie czegoś tylko dlatego, bo tak twierdzi jakiś tam łgarz.

  • 1

    8. ~KanonierKa  2012-08-15 20:43:30  host: 037008207137.oswiecim.vectranet.pl

    @7 Prawda boli ?

  • 0

    9.  2012-08-15 21:05:53

    @8 ale o co ci chodzi tak konkretniej? Czy ja gdzieś zaprzeczam faktom? Pytam tylko applefana skąd ma dokładne informacje a ten jak zwykle się miga.

  • 0

    10. ~  2012-08-15 21:14:54  host: ip-93-154-239-2.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    applefan stracił wiarygodność, bo zamiast opierać się WYŁĄCZNIE na faktach , a te w większości świadczą na korzyść iOS i jego zaletach, zaczął zachowywać się jak Wyznawca Apple. A Maniiiek stracił wiarygodność bo poszedł na krucjatę anty apple. Tak samo "wyznawcy" Androida, którzy działają na zasadzie "robocik jest najlepszy, bo JA go mam i większość go ma / za złotówkę ;) / są zmorą tego forum. Telefony i systemy to nie religie. A ogólnie... religia to sprawa prywatna i każdy wojujący w przestrzeni publicznej talib , niezależnie od wyznania jest żałosny. Witek powinien te "religijne" harce moderować bezwzględnie. "Religie" zaśmiecają Demokracje i Forum. Szkoda na was czasu i uwagi na telepolis.pl

  • 0

    11.  2012-08-15 21:19:31

    @10 demonizujesz. Posluguje sie faktami. Ja nie jestem wyznawca. Nie traktuje systemu jak religii. Jest to portal o rzeczonej tematyce wiec o tym dyskutujemy.

  • 0

    12. ~mobile4you  2012-08-15 21:36:40  host: public-gprs446918.centertel.pl

    Dane z iSuppli są z lutego 2012? Może to są prognozy?

  • 0

    15.  2012-08-15 22:25:22

    @11 naginasz fakty i tworzysz swoje, własne, mające tyle z nimi wspólnego co gazeta o tejże nazwie a nie się nimi posługujesz. @10 ale ja na prawdę nie mam zastrzeżeń do Apple poza ich wojenkami patentowymi. Mam za to zastrzeżenia do kłamstw które wpisuje Applefan.

  • 0

    16.  2012-08-15 23:58:29

    aplefan Wiec na stock'ach tego duzo nie ma. - o co chodzi bo nie zaskoczyłem 3. Jankes dobre nie spojrzałem ze iSuple ;p

  • 0

    17. ~Daro  2012-08-16 09:14:39  host: apn-95-40-138-166.dynamic.gprs.plus.pl

    Szanowni Państwo, z jakiegoś powodu ludziska wybierają produkty Appla chętniej niż innych producentów pomimo niemałej ceny. To daje do myślenia. Osobiście nie ma iPada, ale może kiedyś, kto wie? :)

  • 0

    18.  2012-08-16 10:02:03

    @11 Nie jesteś wyznawca? hmmm... Piszesz wyłącznie na temat Appla jak by tylko to cię trzymało przy życiu, nawet w newsach o nim nie związanych. Zazwyczaj piszesz o nim w samych superlatywach jak byś chciał przypodobać się Applowi, nawet jeśli treść newsa mówi o wadach/błędach Appla. Podajesz chaotyczne dane jak byś jakąś modlitwę wykrzykiwał, a na dokładne pytania nie odpowiadasz bo Apple ci nie dał na to błogosławieństwa...

  • 0

    19. ~JustMe  2012-08-16 14:20:50  host: 93-186-31-81.rdns.blackberry.net

    Cos Apple I inne tablety marnie wypadaja przy Blackberry Playbook: http://www.bbnews.pl/2012/08/rim-porownuje-tablet-blackberry-pla ybook-4g-z-konkurencja/

  • 0

    20.  2012-08-16 14:39:39

    @19 problem w tym, ze nawet jesli iPad odstaje w kategorii "dual microfone i dual speakers" to za to moze pochwalic sie miazdzaca tego playbooka iloscia aplikacji oraz dziesiatkami milionow sprzedanych egzemplarzy i taka sama iloscia mega zadowolonych wlascicieli. Nigdy nie zrozumiesz, ze nie o parametry techniczne tu chodzi (chociaz jesli chodzi o ekran to wszystko przy iPadzie wymieka). Najlepszy i naszybszy sprzet bez super softu jest tylko zlomem. I tak playbooka potraktowali klienci - jak zlom i nikt tego nie kupil.

  • 0

    21. ~JustMe  2012-08-16 14:49:49  host: 93-186-31-83.rdns.blackberry.net

    Applefan:iPad w tyle jest we wszystkim,w biznesie Playbook to numer jeden,poczytaj I staraj sie zrozumiec te porownanie a nie pisz bzdur ze tu chodzi o dual speakers tylko.Znowu ustawiasz fakty pod swoje widzi mi sie.

  • 0

    22. ~JustMe  2012-08-16 14:51:26  host: 93-186-31-85.rdns.blackberry.net

    No niestety ale zlom to soft iPada I sam iPad...

  • 0

    23. ~JustMe  2012-08-16 14:54:08  host: 93-186-23-83.rdns.blackberry.net

    Ja mowie o Playbook 4G,ktory nie ma rownych obecnie.

  • 0

    24.  2012-08-16 15:08:20

    @23 nie ma znaczenia, ze to nowa wersja playbooka. Malo na to softu i galaxy tab z androidem to kasuje. Playbook jest bezsensownym urzadzeniem. Jesli chodzi o parametry techniczne to ma troche szybszy procek (iPad chodzi idealnie plynnie wiec ten co ma w zupelnosci wystarcza), jest lzejszy bo jest mniejszy, ma maks 32gb vs 64gb w ipadzie i ma NFC. Nie rozumiem gdzie tu szal? Praktycznie od zera musza go promowac podwajajac srodki, po spektakularnej porazce playbooka 1 - jak wiemy RIM jest na przededniu problemow finasowych. Androidowe tablety ledwo zipia przy ipadzie i to przy wsparciu samsunga, ktory RIM wciaga jedna dziurka. Wiec co takiego wspanialego w tym playbooku? W klasie 7 cali gdybym nie byl fanem Apple to wciagalbym nexusa 7. Bije tego playbooka iloscia softu. Co do zastosowan korporacyjnych to firmy juz kupily ipady i maja dedykowany soft pod sprzet. Jak chcesz teraz wyprzec ipada z firm i na nowo wdrazac system. Kto na to pojdzie jak ipad sprawdza sie swietnie. Telefony BB niby idealne do biznesu a sprzedaz lekko katastrofalna.

  • 0

    25. ~JustMe  2012-08-16 15:12:15  host: 93-186-23-84.rdns.blackberry.net

    Spezedaz odpowiednia jesli chodzi o ten target,dzieci jest wiecej niz tych co potrzebuja BB...

  • 0

    26.  2012-08-16 15:15:15

    @25 z calym szacunkiem ale przy tak niskiej sprzedazy trzeba bedzie kolejne 5-6k ludzi zwolnic. Kto wtedy bedzie te wszystkie w uslugi ruchu utrzymywal?

  • 0

    27.  2012-08-16 20:45:33

    ale to do sejmu wybrali dla osłów ipady więc widać co wszyscy biorą.

  • 0

    28.  2012-08-16 22:02:28

    @27 poslowie maja specjalny system pod nich napisany na iPada.

Dodaj swoją opinię