Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple zaprzecza w sprawie backdoora

Apple zaprzecza w sprawie backdoora

sirmark 3 Stycznia 2014 00:41

5 4

Apple zaprzecza, że współpracowało z amerykańską agencją NSA w sprawie przygotowania oprogramowania umożliwiającego dostęp do iPhone'ów. To odpowiedz na dokumenty ujawnione przez niemiecki Der Spiegel.



Der Spiegel opublikował dokument, z którego wynika, że NSA w 2008 r. stworzyła oprogramowanie o nazwie DROPOUTJEEP, które umieszczone w telefonie dawało zdalny dostęp do kontaktów, wiadomości SMS i plików, a także umożliwiało włączenie lokalizacji, mikrofonu i aparatu bez wiedzy użytkownika. Pierwsze wersje oprogramowania musiały być instalowane poprzez fizyczny kontakt z urządzeniem, kolejne miały mieć już zdalną możliwość.




dropoutjeep

Apple odpowiedziało na zarzuty twierdząc, że nie współpracowało z NSA przy tworzeniu takiego oprogramowania, ani o nim nie wiedziało. Zapewnia, że dba o prywatność i bezpieczeństwo swoich klientów, a odpowiedni zespół stale pracuje, aby produkty były bardziej bezpieczne.

Wspomnieć też należy, że Apple było wśród kilku, które w grudniu 2013 r. podpisały się pod listem skierowanym do Barracka Obamy, w sprawie zmian w polityce inwigilacji społeczeństwa.

Źródło tekstu: Bloomberg, Der Spiegel, wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | iphone | nsa | snowden

w sumie: 26
  • 1

    9. ~Janekk  2014-01-03 09:30:13  host: aazz211.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To było wiadome, przecież nie napiszą że wiedzieli o backdoorze. Wszyscy kłamią.

  • -7

    10.  2014-01-03 09:37:28

    Kiedyś trzymając swojego IP5, a od jakiegoś czasu 5S zastanawiałem się czy oni czytają moje SMSy do kochanki. Ale teraz kiedy żona się o niej dowiedziała i w pełni zaakceptowała tą sytuację i w konsekwencji bardzo jej się ona spodobała (co dwie kobiety na raz to nie jedna hehe) moje życie nabrało zupełnie nowego wymiaru - polecam każdemu. Dziękuję Ci NSA i proszę o więcej!

  • 4

    11.  2014-01-03 09:45:23

    @10 zona to prawa reka a kochanka to lewa czy odwrotnie? :D

  • 1

    12. ~nn  2014-01-03 09:52:39  host: n10-03-02.opera-mini.net

    Inwigilacja to zawsze jest to samo bez względu czy to robią amerykanskie nsa, komunistyczne sb, czy też inne służby w innych krajach.

  • 0

    13. ~Carrier iQ  2014-01-03 10:24:39  host: tor.khonych.in

    takiego samego backdoora ma liksys na części swoich routerów oraz d-link. tylko alkternatywne firmwary uwalniają od tej inwigilacji. dlatego np. wgrałem cynagena do swojej komorki. spojrzcie na swoje androidy czy wasz operator nie zainstalowal wam w sofcie czegos takiego co jest dobrze opisane tutaj http://niebezpiecznik.pl/post/wiekszosc-telefonow-komorkowych-na -podsluchu/?similarpostY5110 oraz polecam bardzo ciekawy artykuł z naszego podwórka http://niebezpiecznik.pl/post/sluzby-czytaja-nasze-sms-y-jak-zab ezpieczyc-sie-przed-inwigilacja/ . Co wy na to?

  • 0

    14. ~Carrier iQ  2014-01-03 10:31:10  host: drake.tor-exit.calyxinstitute.org

    prawidłowe linki http://niebezpiecznik.pl/post/wiekszosc-telefonow-komorkowych-na -podsluchu/?similarpostY5110 oraz http://niebezpiecznik.pl/post/sluzby-czytaja-nasze-sms-y-jak-zab ezpieczyc-sie-przed-inwigilacja/

  • -1

    15.  2014-01-03 10:34:33

    @14 ano tylko to, że większości ludzi to rybka kto i co podsłuchuje i co czyta. Co takiego masz do ukrycia? Inwazję kosmitów na ziemię, plany wojny nuklearnej? Ciesz się życiem, a oni niech sobie czytają jak to żona wysyła Ci smsem info żebyś kupił marchewkę wracając z pracy. Naprawdę to żaden big deal. 1.5 mld chińczyków jest monitorowanych online w necie przez ich władze i jakoś żyją lepiej od nas już w teraz. Lepiej tym się zajmijmy.

  • 1

    16. ~roman  2014-01-03 10:44:21  host: 89-75-56-147.dynamic.chello.pl

    Teraz każdy umywa ręce i nic nie wie. Nie wierzę, że Apple nie brała w tym udziału. A bronienie ich tym, że przecież co mamy do ukrycia, jest co najmniej śmieszne.

  • 0

    17. ~Ziendal  2014-01-03 10:58:08  host: 82.160.64.254

    Trochę dziwi mnie sianie paniki, sms i tak mogą wyciągnąć od operatorów, a podsłuch i podgląd wymaga sporej energii i dostępu do Internetu. Przecież każdy prawie ogarnięty człowiek zauważy ze cos zużywa mu baterie i siec (nawet wifi ). Poza tym co im z tego ze zobaczą czerń Twojej kieszeni czy odgłosy ulicy. Pochlebiacie sobie, NSA nie chcę słuchać was, jesteście tylko szumem którego musi się pozbyć żeby uchwycić odpowiednie dane, nadmiar ich zawsze był zły.

  • 1

    18. ~@15  2014-01-03 11:01:59  host: cmt124.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @15 ale ty masz chłopie podejście. ja osobiście też nie lubię jak ktoś mnie inwigiluje. to jest chore, to sa dane wrażliwe i nie ważne co w nich jest - to jest moje i koniec. dziwny jesteś - to mże od razu wyjdź na ulicę na golasa i pokaż światu co masz do pokazania, zaproś wszystkich do domu niech obejrzą , pooglądają, udostępnij konto w bankowe- niech popatrzą - a co! przecież to nie szkodzi, nie masz nic do ukrycia .... !!!

  • 1

    19.  2014-01-03 11:06:31

    @11 to zależy czy jest mańkutem czy nie.

  • 0

    20. ~@15  2014-01-03 11:23:31  host: static-62-233-216-82.devs.futuro.pl

    Aple fan lubi sie obnazac

  • -1

    21. ~barteknegus  2014-01-03 11:36:56  host: sirius.ccig.pl

    "Wspomnieć też należy, że Apple było wśród kilku, które w grudniu 2013 r." Kilku czego? Komuś coś uciekło ;)

  • 0

    22. ~KanonierKa  2014-01-03 13:05:42  host: 037008206217.oswiecim.vectranet.pl

    @21 co się dziwisz, simark jeszcze nie wytrzeźwiał po sylwestrze... Wracając do tematu, już 2006 roku, kiedy miałem Motorolkę F3, która wysyłała sms-y bez wiedzy użytkownika, byliśmy inwigilowani. http://pl.wikipedia.org/wiki/Motorola_FONE_F3

  • 2

    24. ~  2014-01-03 18:57:28  host: avk75.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zgniłe jabłko to jeden wielki syf i tak trzeba traktować jankesów po tym co robią.

  • -1

    25.  2014-01-03 22:24:02

    @23 większych pierdół nie czytałem. Chińczycy zarabiają więcej jak Polacy, a USA wojny jakie toczy wywołuje w imieniu obrony dolara jako dominującej waluty na świecie (ropa jest jakby przy okazji), bo tylko rządząc walutą światową są w stanie ją drukować bez konsekwencji dla swojego długu. Jednak to się zmienia, bo np Chiny i Rosja we wzajemnych rozliczeniach za surowce (notabene, Chiny traktują Rosję jako swój rezerwuar energetyczny mimo że stwarzają u swojego partnera pozory ważności i szacunku...) zgodziły się na inne waluty jak dolar czyli juan i rubel. Doucz się najpierw o geopolityce i zależnościach w niej panujących zanim będziesz pociskał takie brednie...

  • 0

    26.  2014-01-03 22:26:03

    applefan_: więcej zarabiają? Nawet jeżeli, to netto, bo brutto na pewno nie. Oni tam nie mają świadczeń emerytalnych...

  • -2

    27.  2014-01-04 14:06:55

    @26 byłem w Chinach, w kilku fabrykach i znam świetnie koszty pracy w chinach i w PL i już kilka lat temu były porównywalne, a teraz w Chinach są już wyższe. Co do emerytur to jak najbardziej w Chinach są one wypłacane i opłacane przez pracowników, system ten również ma problemy, bo Chiny weszły w okres społeczeństwa starzejącego się, bo 15% ludności tego kraju jest >60 lat i przeszło na emeryturę.

  • 2

    28. ~12321  2014-01-06 11:20:14  host: 77-253-29-213.adsl.inetia.pl

    "znam świetnie koszty pracy w chinach" to się nadaje do pajacyków.

  • 0

    29.  2014-01-06 12:05:34

    27 - możesz podać KONKRETNE przykłady, czy tylko tak pier.dolisz?

Dodaj swoją opinię