Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple zaprezentuje iPada 3 i iOS 5.1 na początku lutego?

Apple zaprezentuje iPada 3 i iOS 5.1 na początku lutego?

LuiN 19 Stycznia 2012 11:47

0 0

Tablety Apple iPad 3 są już produkowane - w chińskich fabrykach pracujących przez 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę. Zdaniem japońskiej witryny Macotakara premiera tabletu odbędzie się na początku lutego, wraz z jednoczesną prezentacją iOS 5.1.



Według Macotakara sprzedaż tabletu ruszyć miałaby już w marcu, co pokrywa się z wcześniejszymi doniesieniami. Co zaoferuje nowy tablet Apple'a?




Według przecieków, podobnie jak iPhone 5, tablet będzie miał moduł łączności LTE i czterordzeniowy procesor. Mówi się też o ekranie o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli (4x wyższej niż do tej pory), przedniej kamerce 2 Mpix i tylnej minimum 5 Mpix.

Źródło tekstu: Macotakara, unwiredview     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    10. ~HTC  2012-01-19 13:17:53  host: 85.219.163.66

    Nie zrozumiałeś moich intencji zapisanych w poście :P Po prostu artykuł tak jak ten post to gadanie o niczym, a ipad to będzie taki i taki bo ktos usłyszał że ktoś mówił komuś że ktoś komuś powiedział że ktoś mówił że ipad to bla bla bla

  • 1

    11.  2012-01-19 13:21:20

    @1: niby dlaczego 3000 zł? 1 generacja kosztowała (w chwili premiery, podstawaowy model 16 GB WiFi) 2099, iPad 2 zaś 2049 zł. Jeśli tendencja się utrzyma to iPad 3 będzie za 1999 zł ;) A tak na poważnie to obstawiam 2199 zł, i sporą obniżkę ceny iPada 2.

  • 0

    12. ~  2012-01-19 13:30:01  host: z57-15.opera-mini.net

    Do 11. Aaaa to soreczki bo juz te "przesluchy' o nowych smartphone'ach i tabletach doprowadzaja mnie do szalu. ... 20 rdzeni w telefonie nigdy nie dosiegnie 2 rdzeni w normalnej wielkosci laptopie, optyka w aparatach w telefonach nigdy nie dojdzie do pulapu 'malpek' i lustrzanek, odtwarzacz MP3 w Samsungu Galaxy SII nigdy nie dojdzie do poziomu najtanszych empetrojek np. Sandiska a ekrany 3D w smartphone'ach LG i HTC nie dadza efektownosci telewizorow z technologia 3D w rozmiarze normalnego plaskiego telewizora.

  • 0

    13. ~  2012-01-19 13:30:55  host: z57-15.opera-mini.net

    Sorki - powyzszy post mial byc do numeru 10 :)

  • 0

    14. ~  2012-01-19 13:34:15  host: z57-15.opera-mini.net

    A iPad jaki bedzie taki bedzie i albo bedziemy czekac albo sie zesr.... i wtedy pozostaje Nam dluzsza posiadowka w toalecie.

  • 0

    15. ~  2012-01-19 13:43:40  host: user-164-126-227-159.play-internet.pl

    @1, 6, 7, 8, 12 - jeśli was to nie interesuje, doprowadza do szału, itd to po jakie licho czytacie ? Wracając do tematu, też czekam na oficjalną prezentację.

  • 0

    16. ~  2012-01-19 13:47:17  host: z57-15.opera-mini.net

    Do powyzszego - bo post z wielce prawdziwymi informacjami denerwuje. Moze ktorys z mod'ow spojrzy na komentarze i chociaz przez 1.5 sekundy sie zastanowi .... To zawsze duzy krok dla ludzkosci.

  • 0

    17. ~HTC  2012-01-19 13:48:55  host: 85.219.163.66

    @12 Btw. mnie to też wkurza bo wystarzy zwykła optymalizacja systemu i byłoby po problemie, bo to jest dla mnie paranoja że ]tel posiadający proc dwurdzeniowy 1.5ghz i kartę graficzną nie potrafi dobrze udźwignąć zwykłej animacji systemowej, co robią kompy z przed 10 lat na procku 500mhz, ale wiadomo chwyt marketingowy musi być...

  • 0

    18. ~HTC  2012-01-19 13:50:18  host: 85.219.163.66

    @15 Bo to jest jedyna strona jaką mogę czytać w pracy... więc coś muszę czytać ;p

  • 0

    19. ~Filip  2012-01-19 13:51:52  host: 178-36-162-169.adsl.inetia.pl

    @1: 3000 zeta to masakryczna cena za ipada?? A talbet samsung galaxy 10.1 kosztuje 2400, co jest niewiele mniej. Naprawdę androido-tablety są kiepską konkurencją dla ipada :-/

  • 0

    20. ~  2012-01-19 14:01:43  host: z57-15.opera-mini.net

    Lepiej wydac 2500 zl na tableta na badziewnym Andku anizeli kupic netbooka z Winda i z bateria na 7 godzin za 1200 zl :)

  • 0

    21. ~  2012-01-19 14:05:54  host: z57-15.opera-mini.net

    No i po poscie telepolis.pl Apple MUSI ZROBIC taka specyfikacje jaka jest powyzej bo inaczej Apple podczas premiery iPada 3 zostanie zrugany :)

  • 0

    22. ~miki  2012-01-19 14:48:27  host: dvt139.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @17. Jeśli porównujesz te dwa procesory tylko pod względem herców i wyciągasz jakiekolwiek wnioski, to pokazujesz jedynie, że Twoja wiedza w tym temacie jest znikoma. Architektura w tel komórkowych zmierza do jak największej liczby rdzeni. I to wcale nie jest śmieszne, ani tym bardziej żaden chwyt marketingowy. Za kilka lat czymś normalnym będzie kilka, kilkanaście rdzeni w telefonie. Mimo wszystko nie będą to jakieś demony szybkości.

  • 0

    23. ~  2012-01-19 14:57:47  host: 85.219.163.66

    @22 a czym w tej architekturze różni sie 1,5ghz w standardowym kompie od 1,5ghz w tel.?

  • 0

    24. ~johnu86  2012-01-19 16:29:09  host: 213-134-181-177.home.aster.pl

    do 12, Odnośnie aparatu to się zdecyduj czy mówisz o małpkach czy lustrzankach. Te prostsze małpki nie są poza zasięgiem w niedalekiej przyszłości (o ile nie już). Natomiast co do mp3, to np układ Wolfson's WM8994 DAC z galaxy s, po zmianie sterowników, moim staniem bije na głowę wiele mp3-ójek (szczególnie przy słuchach wysoko omowych). Pomijając fakt rożnych odtwarzaczy i ich sterowania możliwych na sgs. Co do procków, pomijając architekturę to wcale nie sa aż tak daleko od tych z pc (zależy od testów ofc). Inna sprawa to kwestia optymalizacji systemu, która leży jeszcze dość mocno (spora różnica miedzy 2.2 a 2.3 i 2.3 a 4.03)

  • 0

    25. ~pieron  2012-01-19 17:01:32  host: v21-13.opera-mini.net

    Mam nadzieję nowa generacja trafi do operatorów szybciej od 2.

  • 0

    26. ~jarekt  2012-01-19 22:35:43  host: 178-36-236-166.adsl.inetia.pl

    @23 Taki problem odpalic googla i poczytać na ten temat? Łatwiej spamować komentarze pod artykułem? Podpowiem tylko, że niezależnie od herców procesory mobilne maja nawet do kilkudziesięciu razy mniejsze zapotrzebowanie na energię co ich stacjonarne hercowe odpowiedniki. Druga sprawa to to, że procesor mobilny to w zasadzie kompletny komputer - w PC to samo robi cała płyta głowna z mostkami, kartą dzwiekową, graficzną i kartami rozszerzeń włącznie. Do tego dorzuć nieobecne w PC moduły GPS, glonass, modem GSM itp a to wszystko w jednym chipie. To tak jakbyś zaczął porównywać samochody i pod kątem wielkości kół.

  • 0

    27. ~Purysta  2012-01-20 09:55:58  host: host-79.173.14.90.tesatnet.pl

    A mnie żal strasznie tych wszystkich, co plują na wyroby Apple'a. Biedacy, pewnie nigdy nikt im nie dał potrzymać w rączce i mają kompleksy. Bo przecież nie ma to jak Winda i kochana nasza blaszanka, którą sami podkręciliśmy... Na zachętę zatem obejrzyjcie sobie ten stary filmik: http://www.youtube.com/watch?v=f6iKvg-Se6Y ;-)

  • 0

    28. ~fhx  2012-01-24 16:41:21  host: 85.219.163.66

    @26 a co ma do 4 rdzeni 1.5ghz na rdzeń karta graficzna, dzwiękowa i pare modułów? W czym to przeszkadza w osiąganiu wyników lepszych niż kompy z przed 10 lat? Jeżeli parametry procesora są lepsze, parametry karty graficznej są lepsze, pamięci ram jest więcej, generalnie wszystko jest lepsze? porównanie lepsze to raczej porównanie samochodów pod względem zadowolenia z jazdy. I wolę posłuchać specjalistów w tej dziedzinie takich jak ty, niż trafić na nieprawdziwe informacje w necie i potem pisać głupoty :)

  • 0

    29. ~heh  2012-01-25 14:03:31  host: 077222250164.warszawa.vectranet.pl

    @28 --- czy cztasz to co piszesz ??? ma znaczenie osiągi tych telefonów można porównać z osiągami przeciętnego peceta z przed 8 lat.... i nie ma racji bytu porównywanie procka z komórki z prockiem z peceta... sama obsługa pamięci cash w przcientnym procesorze potrzebuje więcej energii niż przecientny procesor w komórce....

Dodaj swoją opinię