Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple zaprezentował nowe iPady

Apple zaprezentował nowe iPady

LuiN 22 Października 2013 20:15 Aktualizacja: 22 Października 2013 22:29

7 7

Na dzisiejszej konferencji koncern Apple zaprezentował nowe portfolio iPadów. Pojawił się nowy 9,7-calowy iPad Air i odświeżony iPad mini z ekranem Retina.

Do tej pory Apple sprzedał przeszło 170 mln iPadów. Przyszła pora na kolejną ich generację.

  • apple ipad air Apple iPad Air - jest o 20% smuklejszy od poprzednika - ma tylko 7,5 mm grubości i masę 469 gramów. Do urządzenia trafił znany z iPhone'a 5S 64-bitowy chipset A7 wraz z dodatkowym chipem M7. Do tabletu trafił aparat 5 Mpix zdolny rejestrować filmy FullHD oraz przednia kamerka HD w obu przypadkach sensory wykonano w technologii tylnej iluminacji, zestaw ten uzupełnia podwójny mikrofon.

    Ceny rozpoczynają się od 499 dolarów za urządzenie w wersji Wi-Fi z 16 GB pamięci, wariant wyposażony w moduł LTE kupimy w cenie od 629 dolarów. Sprzedaż rusza 1. listopada - w tym w Polsce. Nowe tablety będą dostępne w wariantach kolorystycznych Silver & White i Space Grey & Black.

  • ipad mini retina Apple iPad mini z ekranem Retina - ma 7,9-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, ten sam procesor A7 co w iPadzie Air i iPhone'ie 5s oraz aparat fotograficzny 5 Mpix. Wbudowany akumulator pozwoli na nawet 10 godzin nieprzerwanej pracy. Urządzenie ma masę 358 gramów i grubość 7,4 mm. Dzięki czterokrotnie większej rozdzielczości niż w poprzedniku, szczegółowość obrazu jest porównywalna do tej na ekranach ostatnich iPhone'ów (324 punkty na cal). Wielkość pamięci RAM została podwojona i wynosi teraz 1 GB.

    Ceny zaczynają się od 399 dolarów za wersję Wi-Fi, sprzedaż rusza w listopadzie. Nowe tablety będą dostępne w wariantach kolorystycznych Silver & White i Space Grey & Black.

W dalszym ciągu dostępny będzie też iPad mini pierwszej generacji w cenie 299 dolarów oraz iPad 2 w cenie 399 dolarów (oba z 16 GB pamięci i wersji tylko Wi-Fi). Nowe tablety Apple'a nie mają wbudowanego czytnika linii papilarnych, który pojawił się w iPhone'ie 5s.




Do iPadów trafią za darmo odświeżone, 64-bitowe aplikacje iPhoto i iMovie, o designie zgodnym z iOS 7, z garścią nowych funkcji, przede wszystkim jednak ze znacznie szybszą edycją plików. Nowy Garage Band umożliwi pracę na jednocześnie szesnastu ścieżkach dźwiękowych - zarówno na iPadach, jak i na iPhone'ach. Nowy wygląd zyskała również aplikacja iWorks.

64% zgodnych urządzeń Apple'a korzysta już z iOS 7. W ciągu pierwszych pięciu dni aktualizację pobrano ponad 200 mln razy. Do tej pory twórcy aplikacji na iOS otrzymali od Apple'a 13 mld dolarów z tytułu sprzedaży programów. Z App Store pobrano już 60 mln aplikacji. W katalogu sklepu znaleźć można obecnie ponad 1 mln programów, z czego 475 tys. występuje w wersji dedykowanej iPadom.

Atkualizacja:
Prezentujemy polskie ceny iPadów:

Apple iPad Air

16 GB

32 GB

64 GB

128 GB

2599 zł

2999 zł

3399 zł

3799 zł

Apple iPad Air Wi-Fi

16 GB

32 GB

64 GB

128 GB

2099 zł

2499 zł

2899 zł

3299 zł

Apple iPad mini 2

16 GB

32 GB

64 GB

128 GB

2199 zł

2599 zł

2999 zł

3399 zł

Apple iPad mini 2 Wi-Fi

16 GB

32 GB

64 GB

128 GB

1699 zł

2099 zł

2499 zł

2899 zł

Apple iPad mini

Apple iPad 2

16 GB Wi-Fi

16 GB Wi-Fi + LTE

16 GB Wi-Fi

16 GB Wi-Fi + 3G

1249 zł

1749 zł

1699 zł

2199 zł


Zobacz: dane techniczne i zdjęcia tabletu Apple iPad Air w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia tabletu Apple iPad Air Wi-Fi w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia tabletu Apple iPad mini 2 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia tabletu Apple iPad mini 2 Wi-Fi w katalogu.

Jak oceniasz nowe iPady?

Wprowadzają bardzo dużo nowości na rynek tabletów
11.61%
To tylko ewolucja, ale w dobrym kierunku
30.03%
Dostajemy to samo
41.93%
Nowe portfolio tabletów osłabi pozycję firmy Apple
9.92%
Nie mam zdania
6.52%

Wszystkich głosujących: 353



Źródło tekstu: Apple, wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | ipad | mini

w sumie: 45
  • 0

    32. ~T.Hunter  2013-10-23 09:52:26  host: 212.160.172.70

    @26 Obaj wiemy że tego ipada nikt nie kupi, bo iOS to wymarły system? Mogę napisać to samo co i Ty szanowny A[pple]f(g)anie, rynku nie zmienisz. :D Tak samo klienci kupią Nokie jak i ipada, póki co ludzie mają wolny wybór na rynku mają prawo wyboru. Swoją droga istniał kiedyś człowiek, który narzucał innym zdanie tak jak i Ty, również miał imię na "A". Podsumuję Twoją wypowiedź wg. Twojego podejścia i tonu wypowiedzi: Heil Führer Apple(fan) Hitler! Pozdrawiam. :]

  • 0

    35. ~bolo  2013-10-23 11:35:13  host: 178.180.33.187.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    w uzupełnieniu podaję, że wczoraj swoje tablety zaprezentowały: Apple, Microsoft i Nokia. A Nokia prawdopodobnie zostanie kupiona przez Microsofta.

  • 0

    36. ~T.Hunter  2013-10-23 11:36:29  host: 212.160.172.70

    @33 Heil Führer, To który producent ma większe obroty na rynku, nie oznacza że nie ma ich wcale. :-))) Choćbym i łajał Cię, lub Ci się kajał(co się nie wydarzy), nie zmieni to faktu że i tak Nokia, jak i KAŻDY inny producent poza Apple również będzie miał sprzedaż. Nie każdy człowiek jest NaziApple, po to ma wolną wolę żeby wybierał co chce. Polecam książki o ekonomii i prawach wolnego rynku. Co do wyniku firmy Apple to lata mi to kole "sprzętu"(xperia x8), więc możesz sobie darować naginane wyniki firmy, która nic mnie nie interesuje. :-)

  • 0

    38.  2013-10-23 11:52:45

    @33, co Ty zrobisz jak upadnie apple? a upadnie , to kwestia czasu . na szczycie już byli teraz już mają z górki , zresztą każda kolejna premiera (czyt. odgrzewanie kotleta) to potwierdza. Tak wiem 300 milionów tego 300 tamtego... , w myśl powiedzenie "jedzmy gów...o 300 milionów much nie może się mylić"

  • 0

    40. ~T.Hunter  2013-10-23 12:04:10  host: 212.160.172.70

    @37 Herr Apple Ja natomiast "wieszczę" iż klientów firma Apple będzie miała coraz mniej, jak ktoś już ma iPhona to mu rzadko potrzebny drugi(różnice kosmetyczne). "Więszczę" również iż telefony najlepiej sprzedają się klasy średniej dla przeciętnego zjadacza chleba, nie dla np. posła z sejmu lub senatora, który kąpie się w pieniądzach. "Wieszczyć" mógłbym jeszcze tak ze dwa dni, tak naprawdę czas pokaże. Jeżeli czcze mrzonki typu "wieszczenie" bez pokrycia mają być ekonomią, to polecam przenieść się w ciemne wieki średniowiecza tam wróżbici i prorocy byli na topie.

  • 0

    41.  2013-10-23 12:06:46

    @33 ale o jakiej skali Ty sprzedaży mówisz? :) Tego się nie da w ogóle porównywać. Po za tym Windows RT i tak idzie do likwidacji. Zastąpi go na tabletach WP.

  • 0

    44.  2013-10-23 12:15:17

    @42, piszę o apple. lehman brother , ambergold , oficjalnie też były świetne. Ekonomia to sinusoida , nic nie rośne do nieskończoności. jak coś jest na szczycie to musi upaść. ale chyba za młody jszcze jesteś i zycie Ci tego jeszcze nie zobrazowało.

  • 0

    46. ~Forest150  2013-10-23 12:29:10  host: n10-06-04.opera-mini.net

    nie wierze jak Ty piszesz o produktach apple... "super IP5S" - no masakra Poprostu. To jest Poprostu tylko i wyłącznie DOBRY sprzęt za zawyżona cenę a super telefon nie istnieje bo każdy wymaga coś innego od fona. Piszesz o wzroście a co z 5c? Jakoś nie porywają się na większą produkcję tego niewypału, ludzie już zauważają że apple nie wprowadza innowacji tylko tego samego starego kotleta ozdabia w nowa nazwę i jakiś mały dodatek.

  • 0

    47. ~T.Hunter  2013-10-23 12:29:28  host: 212.160.172.70

    @42 Ja podałem jedynie przykłady moich znajomych, którzy chełpią się "modnym" telefonem niczym mieszkańcy afrykańskich plemion długim... hm... oszczepem. To że stać mnie na 3-4 iphone'y Appla nie oznacza że muszę gonić za sztuczną modą i wyrzucać pieniądze w coś co mi się nie przyda, po Twoim zachowaniu Herr Apple wnioskuję iż twardy marketing naprawdę wpływa niekorzystnie na umysł. Tak się dzieje jeżeli w młodym wieku zamiast jeść kaszę z mięsem i rozwijać się prawidłowo ogląda się reklamy wcinając chipsy popijane Colą, jesteś tym co jesz, smacznego. ;]

  • 0

    48. ~Adam M  2013-10-23 13:17:09  host: www2.euron.pl

    @33 - cyt. "...a ja fakty (300 mln aktywnych urządzeń z iOS, 1 mld aplikacji w AppStore z czego..." - no chyba ze sam napisałeś pozostałe 999 mln. aplikacji! Fantazja już tak cię ponosi że niedługo napiszesz iż Aple sprzedało więcej urządzeń niż jest ludzi na kuli ziemskiej. :)

  • 0

    49. ~T.Hunter  2013-10-23 13:22:04  host: 212.160.172.70

    @48 Słuszna uwaga, sami wróżbici, prorocy Herr jabłka... :D

  • -1

    52. ~dag  2013-10-23 13:24:06  host: gw.casus.com.pl

    @45 jest chyba konsultantem CC, jezyk korzysci opanowany w 100%. Gratulacje dla trenera. Jak wyniki?

  • 0

    53. ~T.Hunter  2013-10-23 13:27:41  host: 212.160.172.70

    @50 Cóż między innymi Ty, co widać po komentarzach jak promieniejesz wręcz dzięki iphone'owi. Powiem Ci co dostajemy: telefon robiony przez biedne Chińskie dzieci za 1 dolara za godzinę, składany w krajach trzeciego świata, na którym składaniu i dostawie zwrotnie do Ameryki korporacja Apple zgarnia miliony. Cóż za szczytne "wsparcie" i idea, bez wyzysku taka mało kapitalistyczna... ;-)

  • -1

    54.  2013-10-23 13:38:47

    @52 ja E71 na symbianie używam do dzisiaj. Dlaczego? Bo potrzebuje coś na czym można napisać więcej niż 4 zdania w 2 minuty, a jedyną alternatywą jest tylko BB, do których nie mam przekonania... I żaden dotykowiec, a już na pewno nie iPhone nie da mi tego komfortu zarządzania wiadomościami jak wspomniana E71.

  • -1

    57.  2013-10-23 13:58:46

    @55 "WSZYSTKO JEST Z CHIN I PRODUKOWANE JEST NA TAKICH SAMYCH ZASADACH NA JAKICH APPLE PRODUKUJE SWOJE PRODUKTY!" , no ale przecież apple jest inne , to wszyscy inni opieraja się na wyzysku. więc jakie w końcu jest apple.

  • -1

    58. ~T.Hunter  2013-10-23 14:08:12  host: 212.160.172.70

    @55 Akurat wiem to z samego źródła, no i przykro mi iż uważasz że chodzę goły niczym afrykańczyk w buszu. Po czym to wnioskujesz? Po moim podejściu do tematu korporacji? Może po moim wykształceniu? Bardzo jestem tego ciekawy. :-) Nie każdy kto zarabia powyżej średniej krajowej musi czcić korporację, są ludzie wśród nas co nie mają poszanowania dla jakichkolwiek finansowych molochów mimo iż są ich pracownikami. Po Twojej wypowiedzi widać iż nie masz najmniejszego pojęcia o tym co się dzieje na świecie(mimo iż można informacje wyGoogle'ować), taki marketingowy bełkot z Twojego poziomu potrafi napisać nawet osoba poniżej wieku dojrzewania.

  • 0

    61. ~T.Hunter  2013-10-23 14:55:33  host: 212.160.172.70

    @59 Jeżeli tak stawiasz sprawę to również odejdź, świeć przykładem. Poza tym zdrowy rozsądek nie ma nic wspólnego z hipokryzją. Dzięki Twoim uwagom z całą pewnością nie nabędę iphona, jeszcze ktoś pomyli mnie z Tobą. :-)) Cala zasada takiej pracy polega na tym żeby żyć na wysokim poziomie, bez większego kosztu z własnej strony(Tylko głupi albo naiwny daje się wykorzystywać). To się nazywa spryt, działaczu marketingowy. :-) Poza tym, dla Twojej wiadomości ja dorabiam w korporacji, a na co dzień muszę się z takimi podwładnymi fanatykami jak Ty zmagać, więc daruj sobie uwagi Herr Apple.

  • 0

    63.  2013-10-24 11:00:42

    @59: pomiędzy pracą w korporacji a byciem natchnionym wynalazcą jest jeszcze mnóstwo innych pomysłów na życie. I wcale nie trzeba być geniuszem, by radzić sobie w życiu bez białego kołnierzyka i podbijania co rano karty w szklanym biurowcu.

  • 0

    64.  2013-10-24 13:46:57

    @63 nikt nie pisał o geniuszu, ale o zwykłym pomyśle na siebie jako osoby nie pracującej dla korporacji. Niestety większość ludzi takiego pomysłu nie ma lub co gorsza nie chce mieć (z lenistwa lub z wygody, bezpieczeństwa itd) i są zmuszeni do pracy w korpie, tylko potem nie mają prawa do narzekania. Każdy jest kowalem własnego losu

  • 0

    65. ~T.Hunter  2013-10-29 11:06:32  host: 212.160.172.70

    @64 Bo trzeba mieć jeszcze jakieś hobby i kochającą rodzinę. :-) Z takim zapasem można nawet w tych kapitalistycznych czasach przetrwać bez ciągłego stresu o dzień następny, wystarczy wsparcie bliskich i chwila wytchnienia od "wyścigu szczurów". Co do bezpieczeństwa to ten co nie ryzykuje nic nie ma, trzeba walczyć o siebie.

Dodaj swoją opinię