Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple zapłaci grzywnę za wprowadzanie w błąd

Apple zapłaci grzywnę za wprowadzanie w błąd

Q! 9 Czerwca 2012 11:58

0 0

Apple zgodził się na zapłatę ponad 2 mln dolarów za wprowadzanie australijskich konsumentów w błąd. Sprawa dotyczyła możliwość transmisji danych w sieci 4G przy wykorzystaniu nowego iPada.

Chodzi o sprawę, w której Apple reklamował nowego iPada jako urządzenie, które pozwala na transmisję danych w sieciach Wi-Fi + 4G. Po wielu przepychankach z australijskimi konsumentami Apple usunął informację o 4G z materiałów informacyjnych.




Australijski odpowiednik UOKiK-u nie dał za wygraną i skierował sprawę do sądu. Teraz sąd federalny wydał wyrok, zgodnie z którym Apple musi zapłacić grzywnę w wysokości około 2,21 mln dolarów amerykańskich.

Źródło tekstu: The Australian, wł     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • -1

    22.  2012-06-09 17:12:36

    Jeśli 2 zł to jak splunąc dla przeciętnego Polaka, oczekuję, że piszący zaraz zadeklarują, że wysłali (splunęli) np. na pajacyka albo inny numer organizacji harytatywnej jakiegoś esemesa? Pieprzycie jak potłuczeni...

  • 0

    23. ~  2012-06-09 17:26:06  host: z36-14.opera-mini.net

    Złota mżawka?

  • 0

    26. ~JustMe  2012-06-09 18:53:40  host: cpc6-wolv14-2-0-cust6.wolv.cable.virginmedia.com

    @24 jak to nie jesy winien??? Nie kpij

  • 1

    27. ~me  2012-06-09 19:00:08  host: 213.156.124.110

    Szkoda, że nie 2 miliardy dolarów.

  • 0

    28.  2012-06-09 19:33:52

    @24 znowu bezpodstawnie? przykłady?

  • 0

    29.  2012-06-09 19:46:08

    @28 spokojnie, jakiś inny troll się podszywa pod gościa.

  • 0

    31. ~b  2012-06-09 20:41:05  host: ip-78-30-120-10.free.aero2.net.pl

    aj ! Wiadomosc dnia. Na główną go dajcie !

  • -3

    33. ~DeLorean  2012-06-09 21:58:53  host: user-109-243-169-64.play-internet.pl

    HAŁAS o pietruszkę ... niech australijczycy lepiej nie tykają współczesności bo NIE MAJĄ pojęcia o elektronice ci kangurarze i szpece od naćpanych miśków ... formalnie Apple Nowy iPad ma 4G via LTE ale ... działa w zakresie częstotliwości "amerykańskich" tak więc ... MA 4G, tylko że trzeba żyć w CYWILIZOWANYM świecie ;) ... btw ciekawe kiedy w Polsce zadziała mi Nowy iPad na pełnej prędkości skoro jesteśmy na pasku Waszyngtonu :D ... CZEKAM na zawitanie cywilizacji pod strzechy ;)

  • -4

    34. ~DeLorean  2012-06-09 22:03:56  host: user-109-243-169-64.play-internet.pl

    Australijczycy to przygłupy ... BANICI z Europy (gros to potomkowie kryminalistów wszelakiej maści) ... kto NORMALNY by wyżył na pustkowiu, w dziczy, z kangurami i koala w koło ... tylko Polacy i Ruskie bo eukaliptus ... ale z iPadem w 4G się tam nie podkoczy :( ... dziki kraj Miro to jest tam na antypodach ... w Polsce jak widać to pikuś (u nas przynajmniej HSDPA+ działa a i LTE tu i ówdzie się złapie :D)

  • 2

    35. ~piyoter  2012-06-09 22:07:53  host: 80-48-219-10.pub.krusz-lan.pl

    DeLorean, błagam, powróć do teraźniejszości...

  • 1

    36.  2012-06-09 22:38:33

    Jeśli chodzi o firmy telko, to należałoby karać wszystkich, którzy używaną terminologią i chwytami marketingowymi, sugerują potencjalnym użytkownikom parametry i możliwości, niemożliwe do osiągnięcia w realu. Ale to raczej fantsmagoria...

  • 0

    37. ~  2012-06-10 09:29:47  host: z14-07.opera-mini.net

    34 wystarczy pajacu...

  • 0

    39. ~pisul  2012-06-10 14:11:04  host: nat1.res.pl

    Takie komentarze a nawet slonko nie przygrzewa. tyle nienawisci i po co? I tak najlepszy galaxy Note

  • 0

    40. ~Lolek  2012-06-10 22:05:46  host: cpe-109-207-144-175.docsis.tczew.net.pl

    Co nie zmienia faktu ze applefan tak ładnie pisał o 4g ipada;) hehehehe jak zwykle lipa;)

  • 0

    41.  2012-06-11 10:48:44

    @3: no przecież każdy, kto poczułby się oszukany, miał prawo zwrócić iPada i odzyskać pieniądze. Tyle że chętnych na takie wyjścia za bardzo nie było.

  • 0

    42. ~mocca  2012-06-11 16:05:08  host: tor18.anonymizer.ccc.de

    A kiedy w końcu będzie kara dla Playa za ściemę o sieci 4G ?!

  • 0

    43. ~  2012-06-11 16:25:15  host: z42-16.opera-mini.net

    Gdyby było o co sądzić, to już dawno ktoś by zrobił sprawe. No i przestali używać 4G.

  • 0

    44. ~pd  2012-06-12 08:36:04  host: 85-222-35-210.home.aster.pl

    Apple dobrze wie, że im wyższa grzywna na którą będą się musieli zrzucić jego zażarci miłośnicy, tym oni sami będą szczęśliwsi. Przecież metka z wysoką ceną jest jednym z ważniejszych elementów strategii marketingowej. Taka kara to woda na ich młyn!

  • 0

    45. ~  2012-06-12 09:10:15  host: z45-02.opera-mini.net

    42. No coś Ty, Play ma już 5G, to kto tam w przeszłości będzie grzebał ;-)

  • 0

    46. ~kkj;klj  2012-06-24 10:32:45  host: user-109-243-245-60.play-internet.pl