Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple wymienia wadliwe zasilacze

Apple wymienia wadliwe zasilacze

orson_dzi 12 Lutego 2016 09:21

3 8

Część zasilaczy Apple może pękać podczas użytkowania, stwarzając ryzyko porażenia prądem. Firma rozpoczęła program ich wymiany.



Wada konstrukcyjna dotyczy urządzeń przeznaczonych na rynki w Europie Kontynentalnej, Australii, Nowej Zelandii, Korei, Argentynie i Brazylii. Zasilacze były dostarczane od 2003 do 2015 roku z komputerami Mac i niektórymi urządzeniami z systemem iOS. Wchodziły też w skład zestawu Uniwersalny zasilacz Apple dla podróżujących za granicę (Travel Kit).




apple wadliwa wtyczka apple wadliwa wtyczka

Zasilacz mogący sprawiać problemy ma 4 lub 5 znaków albo nie ma żadnych znaków na wewnętrznym gnieździe podłączanym do zasilacza firmy Apple. Przeprojektowane zasilacze mają 3-literowy kod regionalny w gnieździe (EUR, KOR, AUS, ARG lub BRA). W Polsce problem dotyczy wtyczek z okrągłymi, cienkimi bolcami, lekko przechylonymi do wewnątrz.

W celu bezpłatnej wymiany zasilacza należy udać się do autoryzowanego serwisu Apple. Do wymiany niezbędna będzie weryfikacja numeru seryjnego posiadanego urządzenia Apple.

Źródło tekstu: Apple; wł     

Dodaj do:

Tagi: apple

w sumie: 42
  • 0

    23.  2016-02-12 12:40:51

    @up: może być z jakiegokolwiek środowiska, ale jego fantazje zakrawają o manifestacje choroby psychicznej : )

  • -1

    24. ~erg  2016-02-12 13:00:02  host: n06-03-03.opera-mini.net

    Treść wiadomości 23@ rozumiem Twoja wypowie jako fachowca pracujacego w wymienionym srodowisku. Podnos swoje kwalifikacje.

  • -3

    25.  2016-02-12 13:20:32

    @24 spoko, ja już się przyzwyczaiłem, że merytorycznie wypowiadających się w temacie Apple jest tylu co kot napłakał, natomiast hejterów mamy dosyć.

  • 0

    26. ~ZIOBRO  2016-02-12 13:21:01  host: public-gprs388376.centertel.pl

    Nagrywamy i monitorujemy, uwaga na słownictwo.
    PS. Randka w teatrze. Przyniesienie dziewczynie kwiatka - głupi pomysł, co z nim zrobić w czasie przedstawienia. Co w zamian?

  • -1

    28. ~erg  2016-02-12 13:32:47  host: n06-03-03.opera-mini.net

    Treść wiadomości @25 Od dawna czytam Twoje wypowiedzi i w kazdym(!) przypadku z nimi sie zgadzam. Zycze dalszych sukcesow!

  • 3

    30.  2016-02-12 13:39:24

    @25 Dalej nie odniosłeś się merytorycznie do tej wiadomości. Stwierdziłeś tylko, że bezpodstawnie oskarżamy Apple na podstawie ich własnych informacji i na tym koniec.

  • 0

    31. ~aa  2016-02-12 13:50:39  host: pay49.internetdsl.tpnet.pl

    @30 lepsze to niż kasowanie wiadomości pokazujących niekompetencje autora tematu
    applefan ma wiele racji czasem coś przekoloryzuje ale większości ma rację

  • -3

    32.  2016-02-12 13:59:40

    @30 jak to? Czytałeś jako mój stały czytelnik post nr 8?

  • -1

    33. ~Olek  2016-02-12 14:20:56  host: mps.maqsimum.pl

    @20 Mam od lat zawodowo kontakt z bardzo dużą ilością sprzętu Apple i nigdy nie spotkałem się z luźnymi wtyczkami. Jest wręcz przeciwnie, siedzą one zawsze tak ciasno że trzeba się trochę wysilić żeby je zdjąć.

  • 0

    34.  2016-02-12 14:33:59

    33 - nie przeczę przecież. Ja porównałem do innej marki - jest zdecydowana różnica. Bez problemu się wyjmuje tę przejściówkę w zasilaczu używanym od końca wakacji, od kiedy telefon zaczął być używany. Teraz używa ładowarki Belkina - bez żadnych przejściówek ;-)

  • 0

    35. ~aa  2016-02-12 15:18:16  host: pay49.internetdsl.tpnet.pl

    @34Ale co porównywałeś ? Ostatnim telefonem jaki miał taką przejściówkę był 3GS jeśli chodzi o telefony Apple - dalej go używasz ?

  • -1

    36. ~sueshack  2016-02-12 15:47:47  host: 91.199.127.162

    @35 no i to jest właśnie skandal, żeby takie stare telefony jeszcze się do czegoś nadawały. Mogłyby się rozsypywać w ręku po pół roku używania albo przynajmniej nie dostawać żadnych aktualizacji OS od momentu premiery następcy.

  • -1

    37.  2016-02-12 16:00:18

    Hehe no i ładowarka działa od 7-miu lat i jak widać właściciela jeszcze nie zabiła a Apple chce teraz bezpłatnie końcówkę wymienić.

  • 1

    38.  2016-02-12 17:03:00

    35 - ja używam E52 ;-) Mój siostrzeniec i siostrzenica - mają S6 z takimi ładowarkami ;-)

  • -1

    39. ~  2016-02-12 22:09:36  host: user-94-254-132-40.play-internet.pl

    szacun dla apple - 13 lat wstecz. Setki pseudo firm powstalo i zniklo w tym czasie....

  • 0

    40. ~aa  2016-02-12 22:29:48  host: host-31-135-161-74.inm.net.pl

    35 - no i właśnie widać że nie masz pojęcia o czym piszesz ładowarka o której mowa jest 3 częściowa pierwsza część to przejściówka do gniazdka druga już właściwa ładowarka i trzecia kabel USB. W samsungu S6 którego ja posiadam ładowarka jest dwuczęściowa.

  • 0

    41. ~aa  2016-02-12 22:30:14  host: host-31-135-161-74.inm.net.pl

    @38.

  • 0

    42.  2016-02-13 10:24:45

    40 - ja wiem o czym piszę, bo miałem w rękach te ładowarki. Kabel to kabel. ładowarka to ładowarka.

  • 0

    43.  2016-02-13 10:27:30

    40 - Samsungu? O iPhone tu mówimy ;-) Ale masz rację - ładowarki Samsunga są super - sam kupiłem ostatnio kilka - tych 2-amperowych ;-) A jedną nawet "adaptacyjną" - 5/9 V. Jednoczęściowe.

  • 0

    44.  2016-02-14 15:08:37

    applefan_ - u Ciebie chyba żałoba po tym artykule ? :)...

Dodaj swoją opinię