Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple wymienia niebezpieczne ładowarki

Apple wymienia niebezpieczne ładowarki

LuiN 13 Czerwca 2014 19:22

4 3

Europejskie ładowarki USB Apple'a o mocy 5 W w rzadkich przypadkach mogą się przegrzewać, stwarzając zagrożenie dla bezpieczeństwa. Producent rozpoczął akcję darmowej wymiany akcesorium na pozbawione w/w wady.




Wspomniane zasilacze były dostarczane z telefonami iPhone 3GS, iPhone 4 i iPhone 4s sprzedawanymi od października 2009 roku do września 2012 roku. Były również sprzedawane jako samodzielne akcesoria.


wadliwe ladowarki apple wadliwe ladowarki apple


Numer modelu wadliwych zasilaczy to A1300, a litery "CE" mają szary kolor. Apple prosi o zaprzestanie korzystania z nich i wymianę go na nowy. Wymiany dokonać można w autoryzowanych punkach Apple'a lub salonach operatorów (od 18. czerwca). W ramach procedury wymiany konieczna będzie weryfikacja numeru seryjnego telefonu iPhone.


Osoby, które przypuszczają, że zapłaciły za wymianę spowodowaną wadą ładowarki, mogą skontaktować się z firmą Apple w celu uzyskania zwrotu kosztów.

Źródło tekstu: Apple     

Dodaj do:

Tagi: apple

w sumie: 25
  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    7.  2014-06-13 20:08:53

    4, Maniek - o właśnie, miałem zaktualizować listę :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    8.  2014-06-13 20:22:51

    A mnie się takowa zjarała po podpięciu do zasilania któregoś razu. Poszedł smrodek i tyle sobie poładowała.. W tej sytuacji pewnie by się bronili, że to było przepięcie i kiszka..

  • Ten komentarz został ukryty.

    4

    9. ~Calm7  2014-06-13 20:38:23  host: n13-07-03.opera-mini.net

    8). Zapewne takich "szczęśliwców" było zbyt wiele - i stąd ta "dobra wola" producenta.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    10.  2014-06-13 20:50:15

    Od 2009 roku dopiero się zorietowali?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11. ~Calm7  2014-06-13 21:39:29  host: n13-07-03.opera-mini.net

    10). Patrz mój wpis nr 9. * PS. Ktoś jeszcze potwierdza te problemy androida 4.4.2 i 4.4.3 ?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12.  2014-06-13 21:47:28

    @Calm7 chodzi Ci o obsługę katalogów przez programy trzecie?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13. ~Calm7  2014-06-13 21:53:39  host: n13-07-03.opera-mini.net

    Maniek, nie. O zużywanie się bateri - podobno 3 x szybciej, no i grzeje się.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    14.  2014-06-13 22:52:58

    Ile już o tych wadach było.... żółknące wyświetlacze, problemy z głośniczkiem, niedopracowane mapy... teraz ładowarki. I nadal mam zapłacić za ten sprzęt grubo powyżej 2tysi? Dziękuje, wolę zhejtowanego Samsunga lub Nexusa.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    15. ~  2014-06-13 23:46:32  host: user-164-126-189-44.play-internet.pl

    @14: A ja w ogóle nie widzę sensu płacenia 4-cyfrowych sum za telefon...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    17. ~ola  2014-06-14 05:03:29  host: user-164-127-122-9.play-internet.pl

    taka wpadka? czy świadome cięcie kosztów i marketing???

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18. ~pawliszon  2014-06-14 07:25:34  host: 91-220-39-15.ip.netia.com.pl

    Niestety moja ładowarka Apple jest potwierdzeniem tej akcji. Kiedy przyszedłem z nią do serwisu, Panowie mnie zbyli ... A teraz wielka akcja ... żenada ...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    19. ~Ktos  2014-06-14 09:57:39  host: 37.31.74.198.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Każdemu się zdarza. Widocznie w internecie było o tym za głośno i uznano, że lepiej wymienić sprzęt na nowy (warty pewnie z 1 USD) niż narażać na szwank "dobre" imię firmy.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20. ~ja  2014-06-14 12:31:46  host: 178-214-30-135.mtm-info.pl

    Nie dziala strona www.orange.pl

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21. ~  2014-06-14 12:42:54  host: 46.205.2.50.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Ciekawe kiedy Samsung oficjalnie przyzna się do wadliwych baterii w S3 i S4, które puchną i wymieniane są po cichu jak się ktoś dopiero upomni....

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22.  2014-06-14 12:49:17

    Numer seryjny iPhone to taka fikcja bo system serwisowy wymaga wypełnienia wszystkich pól. Kupowałem słuchawki luzem które w 11 miesiącu coś zaczęły wariować. Musiałem podać s/n choć wiadomo że w zestawie są słuchawki a ja miałem dowód zakupu tylko na słuchawki :) Ale wymieniono na nowe bez najmniejszego problemu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    23. ~tata  2014-06-14 13:44:40  host: apn-77-114-105-83.dynamic.gprs.plus.pl

    Mam ladowarke do 3GS od kilku lat i co ona jest wadliwa.Taka tania reklama typu Suzuki wymienia wadliwe klocki hamulcowe w skuterach do kilku lat wstecz.Jaja do kwadratu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    24.  2014-06-14 18:00:17

    Ludzie zrobili zadyme wiec cos z tym robia. Caly czas myslalem ze apple to taka porzadna firma. A tu okazuje sie ze produkuja buble. Podobna historia jak z telewizorami samsunga i slawnymi kondnsatorami.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    25.  2014-06-14 20:01:13

    @24 ale i tak jest spora zmiana względem podejścia do klienta. Pamiętasz "antena gate"?