Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple wygrał z Motorolą Mobility sprawę o patent na "przesuń aby odblokować"

Apple wygrał z Motorolą Mobility sprawę o patent na "przesuń aby odblokować"

LuiN 17 Lutego 2012 09:21

0 0

Apple wygrał z należącym do Google'a Motorola Mobility sprawę w niemieckim sądzie dotyczącą praw patentowych do funkcji slide to unlock, czyli paska "przesuń aby odblokować" pojawiającego się przy odblokowywaniu ekranu telefonu.



Choć sprawa dotyczy póki co jedynie roszczeń względem Motorola Mobility, wpłynąć może negatywnie na cały rynek Androida, w którym rozwiązanie to jest powszechnie stosowane.




Przedstawiciel Motorola Mobility w Monachium powiedział: Dzisiejsze orzeczenie sądu dotyczy funkcji odblokowywania telefonu w wybranych urządzeniach Motoroli. Firma wdrożyła już nowy design tej funkcji, w związku z czym wyrok nie wpłynie na obecną ofertę i planowaną sprzedaż urządzeń.

Motorola Mobility mimo to planuje złożyć apelację.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6.  2012-02-17 10:19:04

    Niech sie bronia tak jak Apple.. Jak ktos posadzi o cos Apple to zawsze twierdza ze to cos jest standardem lub jego rozszerzeniem.. slide to unlock tez jest standardem ;P

  • 1

    7. ~  2012-02-17 10:22:46  host: z13-02.opera-mini.net

    @4 ciekawe gdzie są te poważne patenty,bo tak się dziwnie składa,że jak jabol pozywa inną firmę,to zawsze o tego typu bzdety,jak ten z Motorolą albo z Samsungiem o wygląd.Normalnie nie wiem,śmiać się czy płakać z Twojej głupoty.

  • -1

    8. ~  2012-02-17 10:30:06  host: user-164-126-84-18.play-internet.pl

    @2 "Dlatego właśnie nie kupię nigdy nic od iApple." Po tym oświadczeniu, szef Apple stwierdził, że grozi im bankrutctwo...

  • 0

    9. ~foks  2012-02-17 10:32:27  host: cdv136.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no sorry ale kto pierwszy wprowadzil powyzsze rozwiazanie? bo o ile mnie pamiec nie myli, to byl to wlasnie Apple

  • 1

    10. ~  2012-02-17 10:36:05  host: z51-04.opera-mini.net

    Ogryzek powinien opatentować swoją *** szklaną obudowę i jedyny słuszny rozmiar ekranu,bardzo małego ekranu 3,5 cala,w telefonie za około 3 kafle.

  • 1

    11. ~ktos  2012-02-17 10:53:03  host: 194.107.112.5

    "nikt swojego wynalazku nikomu nie udostepni tak poprostu.." Wynalazku? Heh to zaden wynalazek... To zwykla czynnosc. Wynalazkiem nazwalbym np. rozwiazanie robienia filmow i zdjec w 3D a nie odblokowanie ekranu czy ksztalt telefonu...

  • 1

    12. ~  2012-02-17 11:03:00  host: z28-15.opera-mini.net

    następnym posunięciem apple będzie opatentowanie montażu w tel ekranów samsunga

  • 1

    13.  2012-02-17 11:58:53

    niech opatentują składanie telefonu w China będą mogli pozywać wszystkie firmy na świecie ;-))))

  • 1

    14. ~  2012-02-17 12:14:31  host: z15-12.opera-mini.net

    A ja mam w swojej nokii Przesuń by odebrać, przesuń by odblokować, przesuń by wyłączyć - o to też będą się kłócić?

  • 1

    15.  2012-02-17 12:39:32

    @9 to Cię pamięć jednak myli, bo pierwszy był Neonode N1m. Apple tylko bezczelnie opatentowało czyjś pomysł.

  • 1

    16. ~Frido  2012-02-17 13:27:18  host: public-gprs284599.centertel.pl

    Przecież to nie Apple stworzyło rozwiązanie typu "slide to unlock"! Tak jak w przypadku wielu swoich rozwiązań Apple podchwyciło delikatnie poprawiło i uznało za swój - czyli to typowe zachowanie tej firmy.

  • 0

    17. ~  2012-02-17 13:55:31  host: afhd102.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nom, taka ameba. Wchłonąć, przetrawić i wypluć na świat pod nową nazwą. Podobnie Micro$hit robi.

  • 0

    18. ~abc  2012-02-17 14:24:05  host: host-81-190-104-252.rzeszow.mm.pl

    gdzie patent na telefon komorkowy? a moze patent na dzwonienie? o stosowaniu antenty w telefonie szkoda wspominac. litosci z ta wojna patentowa...

  • 0

    19. ~  2012-02-17 15:15:44  host: ip-78-30-111-17.free.aero2.net.pl

    Na miejscu Google'a sprawę rozwiązałbym w jedyny słuszny sposób: "Slide To Continue" :-) i niech się Apfle goni i dalej masturbuje przy samozachwycie

  • -1

    20. ~Mucus  2012-02-17 16:40:32  host: 82.132.139.219

    Znowu zal widac ze na iphona co niektorych nie stac...

  • 0

    21.  2012-02-17 17:04:01

    No tak, zapomnieliśmy, jak nie mamy ochoty na JedynegoBoskiegoShitPhona albo nas nie stać to znaczy że mamy nie posiadać dobrej komórki

  • 0

    22.  2012-02-17 17:18:53

    @20 mam kupić telefon który ma się nijak do moich wymagań bo.. no właśnie, bo co? A swoją drogą przykro mi, że budujesz swoją samoocenę na przedmiotach.

  • 0

    23. ~Ant  2012-02-17 17:38:36  host: apn-95-40-39-169.dynamic.gprs.plus.pl

    Niech jabol opatentuje patentowanie i problem z banki!

  • 0

    24. ~kolox  2012-02-18 00:11:51  host: public-gprs3943.centertel.pl

    Gdyby tak udało im się wdrożyć ACTA, dopiero by mieli pole do popisu, wręcz panowie świata. Całe prawo patentowe wymaga gruntownego przebudowania, bo niedługo cwaniaczki patentowe sparaliżują postęp.

  • 0

    25. ~Adam  2012-02-20 10:58:47  host: h4-52.net.euron.pl

    Ten patent dotyczy samej wizualizacji graficznej nie zaś samej funkcjonalności.

Dodaj swoją opinię