Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple WWDC 2017: tvOS, watchOS i macOS

Apple WWDC 2017: tvOS, watchOS i macOS

msnet 5 Czerwca 2017 22:32

1 1

wwdc 2017

Podczas konferencji deweloperskiej WWDC 2017 Apple zaprezentował 6 dużych nowości dotyczących sprzętu i oprogramowania.

Konferencję otworzył szef Apple'a, Tim Cook, który zaznaczył na wstępie, że będzie to najlepsza i największa konferencja WWDC w historii. Jak powiedział Cook, 16 milionów deweloperów pisze aplikacje dla Apple'a - od 10 letniej Australijki, do liczącej 82 lata Japonki. Na samej konferencji byli przedstawiciele 75 państw.

wwdc017

Ota pierwsza trójka zaprezentowanych dzisiaj dużych nowości.

1. tvOS

W oprogramowaniu dla telewizorów pojawiła się tylko jedna nowość. Jest nią obsługa Amazon Prime.

wwdc 2017

2. watchOS

Apple pokazał nową wersję systemu operacyjnego dla swojego inteligentnego zegarka, watchOS 4, którego wersja deweloperska jest dostępna od dzisiaj, natomiast premiera stabilnego wydania odbędzie się jesienią. Pierwsza nowość to ulepszona integracja z Siri, która potrafi teraz dostosowywać powiadomienia i inne wyświetlane treści do sytuacji, w której się znajdujemy, korzystając przy tym ze zbieranych i przetwarzanych przez siebie informacji. Dodano też nowe tarcze zegara - kalejdoskop i bohaterów z Toy Story.

wwdc 2017

Rozbudowana została aplikacja sportowa, czyniąc z Apple Watcha naszego osobistego trenera, który będzie nas zachęcał do większej aktywności. Ciekawą rzeczą jest tu możliwość prowadzenia kilku różnych treningów podczas jednej sesji - wystarczy wstrzymać jedną aktywność i rozpocząć lub kontynuować następną. Dodano też aplikację muzyczną, która przyda nam się chociażby podczas uprawiania sportu.

wwdc 2017
3. macOS

Podczas WWDC nie mogło zabraknąć o nowościach w systemie dla komputerów i laptopów oraz w samym sprzęcie. Nowy desktopowy system nazywa się High Sierra, którą można odblokować między innymi zegarkiem (oczywiście tym od Apple'a).

wwdc 2017

Nowości w macOS High Sierra to szybsza i lepiej dbająca o naszą prywatność przeglądarka internetowa Safari, która potrafi od teraz blokować automatyczne uruchamianie się odtwarzania filmów. największą nowością w mailu jest możliwość podzielenia ekranu pomiędzy ogólny widok aplikacji oraz okienko z treścią wybranej wiadomości. Zdjęcia potrafią teraz rozpoznawać twarze, dają większe możliwości edycyjne, możemy także z poziomu programu zamówić wydrukowanie fotoalbumu.

wwdc 2017

Zmiany zaszły także "pod maską" systemu. Przede wszystkim zapowiedziany został nowy system plików Apple File System, który ma lepiej wykorzystywać dostępny sprzęt, aby praca na nim była szybsza i stabilniejsza. Ujawniona została też nowa wersja silnika graficznego - Metal 2.

wwdc 2017

Pokazane zostały także trochę sprzętu. Nowe komputery z serii iMac oraz Mac Book Pro to przede wszystkim zmiana procesorów na Intel Kaby Lake, zastosowanie szybszych dysków SSD oraz, w iMacu, układów graficznych Radeon Pro 570, 575 i 570, które wyświetlą obraz w rozdzielczości 5K na nowych, jaśniejszych wyświetlaczach.

wwdc 2017

wwdc 2017

Najpotężniejszą maszyną zaprezentowaną podczas dzisiejszej konferencji był oczywiście iMac Pro, najwydajniejszy iMac w historii. To kosztujące w najsłabszej wersji 5 tys. dolarów monstrum może być napędzane ośmio, dziesięcio lub osiemnastordzeniowym procesorem Intel Xeon oraz grafiką Radeon Vega. Do tego nawet 128 GB RAM-u i 4 TB na SSD pracującym z szybkością do 3 GB/s.

wwdc 2017

Źródło tekstu: Apple, wł     

Dodaj do:

Tagi: wwdc 2017 | macos | watchos | tvos | apple

w sumie: 2
  • 0

    1.  2017-06-05 23:26:54

    To w tej chwili 3 firmy mają Vegę: AMD ma Vegę, Apple ma Vegę i PCLab ma Vegę :)

  • 0

    2. ~abc  2017-06-06 10:12:14  host: 212.160.172.85

    proszę nie publikować materiałów rodem z amłeja

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-3-15.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet