Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple wprowadził niemiecki sąd w błąd?

Apple wprowadził niemiecki sąd w błąd?

Q! 16 Sierpnia 2011 08:14

0 0

Dowody złożone przez Apple przeciwko Samsungowi w niemieckim sądzie mogły wprowadzić sędziego w błąd - wynika z analizy pozwu, którego dokonał holenderski Computerwold. Wątpliwości budzi jedno ze zdjęć porównawczych Galaxy Taba 10.1 i iPada 2, sugerujące zbyt duże podobieństwo obydwu urzadzeń.

Sprawa rozbija się o zdjęcie obydwu urządzeń przedstawione na 28 stronie pozwu. Widać na nim, że Galaxy Tab 10.1 jest o 8% szerszy niż w rzeczywistości. To z kolei może sugerować, że obydwa urządzenia są łudząco do siebie podobne, m.in. pod względem proporcji.

applesamsungpozew m I właśnie to było m.in. podstawą do wniesienia przez Apple pozwu przeciwko Samsungowi. W rzeczywistości proporcje długości do szerokości tabletu Samsunga wynoszą 1,46, Apple 1,30. W pozwie pierwsza dana, najprawdopodobniej dzięki manipulacji zdjęciem, została zmniejszona do 1,36. Co to oznacza?




Do 25. sierpnia, kiedy w sądzie spotkają się obydwie strony, tak naprawdę niewiele. Nie wiadomo bowiem, czy błędny materiał dowodowy dostarczony przez Apple był działaniem celowym, czy wynikał z przedstawienia wymiarów oraz wyglądu przedpremierowej wersji urządzenia. Jednak może on być decydujący jeśli chodzi o uchylenie wyroku zakazującego sprzedaży Samsunga Galaxy Tab w prawie całej Europie.

Nie wiadomo również, czy Apple poniesie konsekwencje związane z wprowadzeniem sądu w błąd. Wszystko dlatego, że dostarczenie kompletnych i prawdziwych dowodów przeciwko pozwanemu jest podstawą do wszczęcia postępowania lub jego odrzucenia przez sąd.

Zarówno Apple, jak i Samsung pytani przez Computerworld odmówili komentarza w tej sprawie.

Źródło tekstu: Computerworld, wł     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 1

    14.  2011-08-16 10:31:30

    I swietnie. Niech teraz jobs płaci kokosy za celowe wprowadzenie w błąd oraz odszkodowanie Samsungowi. Najlepiej niech go zamkną w psychiatryku i zakażą sprzedaży jego urządzeń.

  • 0

    15.  2011-08-16 11:02:00

    @13 newton tabletem? Bliżej mu do PDA niż tabletu. Pierwszym tabletem był... Ten palmptop którego producent nazwał tabletem internetowym. Granica między tymi urządzeniami jest płynna i nie da się jednoznacznie określić różnicy. Podobnie jak netbook i notebook. Wiadomo, że jedno jest mniejsze ale nie ma powiedziane o ile. A małe netbooki często są podobnych wymiarów co duże notebooki.

  • 0

    17. ~ZICO  2011-08-16 11:11:11  host: public-gprs248509.centertel.pl

    Nie sądzę, żeby był to "przypadkowy błąd". To nie w stylu Apple. Tego typu (i inne) manipulacje stosowane są powszechnie żeby tylko zaszkodzić konkurentowi. A, że "sprawa się rypła" to Apple ma zapewne przygotowany plan B. To tylko potwierdza to, co wcześniej pisałem. Procesować się można zawsze choćby się było na z góry przegranej pozycji, bo to zawsze się opłaca choćby nawet po to żeby namieszać konkurentowi i Apple to czyni.

  • 0

    18. ~ZICO  2011-08-16 11:26:19  host: public-gprs248509.centertel.pl

    #15: Coś ci się chyba pomyliło w ostatnim zdaniu. Poza tym netbook to "ubogi krewny" notebooka

  • 0

    19.  2011-08-16 11:28:18

    dodam od siebie, że (celowe?) wprowadzenie sądu w błąd to nie jest jakieś fiki-miki.

  • 0

    20.  2011-08-16 11:32:21

    @moldovva-podobienstwa sa ale..co z tego? Jak napisal Maniek, urzadzenia o podobnej fukncji musza byc do siebie podobnei juz. przyklad?pralka, kuchenka,samochod,telefon czy 'staruszek' PC/Mac. czy odroznilbyc 2 produkty-PC od Maca, gdyby pozbawic je wszelkich oznaczen?Rownie dobrze moge powiedziec, ze Ty jestes moja kopia (mysle ze jestes mlodszy od mnie) choc mozesz byc mniejszy/grubszy/chudszy/blondynem/ itp,itd. Apple jest firma wizjonerska-nie odmowie jej tego- ale jest tez firma ktora ostatnio...WKURZA. wojna o patenty, wojna o przycisk, wojna o aplikacje-nie meczy Cie/Was to??

  • 0

    21. ~ZICO  2011-08-16 11:36:12  host: public-gprs248509.centertel.pl

    #20: Nas może to męczyć ale oni właśnie na tym koniku jadą.

  • 0

    22. ~  2011-08-16 11:52:00  host: user-188-33-226-6.play-internet.pl

    znowu cenzorowi odbija? dlaczego skasowano wpis mówiacy, że tablety są do siebie podobne, telefony tez i żaden normalny kraj/sad takiego pozwu nie powinien przyjąć, chyba że chodzi o naruszenie patentów - napisałem takze że w usa to mogą sobie wymyslać takie bzdury, skoro tam zastrzegaja nawet kolory - czy coś nie na temat, czy cos niezgodnego z regulaminem???? to po co kasować - bo ma się przycisk????

  • 0

    23.  2011-08-16 11:55:24

    @18 odwrotnie. I nic mi się nie pomyliło oba typy można spotkać z matrycą 13". A co do wydajności budżetowe laptopy i wypasione notebooki mają zbliżoną. Dochodzi jeszcze kwestia czasu.

  • 0

    24. ~ZICO  2011-08-16 15:22:21  host: public-gprs248509.centertel.pl

    #23: Właśnie o to "odwrotnie" mi chodziło. I znów byka strzeliłeś. Chodziło ci chyba o wypasionego netbooka a nie notebooka?

  • 0

    25.  2011-08-16 15:54:54

    No faktycznie. Dzięki.

  • 0

    26. ~  2011-08-16 16:12:00  host: user-31-174-211-57.play-internet.pl

    Maniiiek - zauważ, że właśnie Newtonbył tabletem. Nawet nazwany był Newton MessagePad, a był to rok 1993 ! Zobacz na www.Apple-history.com

  • 0

    27.  2011-08-16 18:31:21

    @26 GriDPad był wcześniej. Bo z 1991 roku.

  • 0

    28.  2011-08-16 19:25:32

    @Maniiiek-amerykanska wikipedia podaje, ze nawet z 89'. A tak naprawdę, czy to wazne?

  • 0

    29.  2011-08-16 19:50:22

    @28 właściwie tak. Czciciele apple twierdzą, że tablet jest dziełem jabłuszka i nie chodzi mi o ten portal.

  • 0

    30. ~ZICO  2011-08-16 23:33:57  host: apn-77-112-100-254.dynamic.gprs.plus.pl

    #23:Ja tam wolę budżetowego notebooka z matrycą 17" niż wypasionego netbooka z matrycą 13". Widziałem kiedyś w Sellgrosie netbooki Samsunga które podobno miały być wypasione. Okazało się, że miały procesor Intel Atom coś koło 1.66, 1GB RAM i Windows 7 starter. Totalna porażka. Zresztą jak sama nazwa wskazuje przeznaczone są one przede wszystkim do internetu. A z 13" matrycą nawet do tego za bardzo się nie nadają bo albo ucinają stronę albo jak ustawi się większą rozdzielczość to trzeba pracować prawie z lupą;-) Nie wspomnę już o próbie pracy z programami typu AutoCad. Mówię zdecydowane NIE netbookom. Te kilka czy kilkanaście cm więcej zajmowanego miejsca nie jest dla mnie problemem a komfort pracy nieporównywalnie większy. Jak dodamy do tego porządny procesor i 4GB RAMu jak w mojej Toshibie to niech się te wszystkie netbooki schowają.

  • 0

    31.  2011-08-17 00:21:36

    #30 Netbooki 13" sa dosc duze (wymiarowo). Jesli chodzi o ucinanie strony, to istnieja 2 mozliwosci (sztuczne zwiekszenie rozdzielczosci ponad "naturalna" kub dynamiczne przesuwanie zawartosci ekranu. Maja swoje przeznaczenie i nie tylko AutoCAD do nich nie nalezy:) Sa to podreczne PC-ty do zupelnie innych zastosowan i w tej dziedzinie sprawuja sie zacnie:) 10" malenstwo jest naprawde niewielkie i latwo daje sie przenosic nie zajmujac miejsca. Korzystam juz od 3 lat i znajomi obserwujac mnie przekonali sie do takiego rozwiazania. Windows-y z serii Starter sa bardzo okrojone i faktycznie moga sprawiac problemy. Ja korzystam z XP.

  • 0

    32.  2011-08-17 08:09:49

    @30 netbook jak dla mnie nie nadaje się do windowsa. Na swoim postawiłem Ubuntu to chodzi szybciej od mojego piecyka który może i nie jest wypasiony, ale dwujajowca ma. A i programy obsługujące środowisko CAD działają. Co do ekranu faktycznie mały, ale ja sobie cenie mobilność.@30 netbook jak dla mnie nie nadaje się do windowsa. Na swoim postawiłem Ubuntu to chodzi szybciej od mojego piecyka który może i nie jest wypasiony, ale dwujajowca ma. A i programy obsługujące środowisko CAD działają. Co do ekranu faktycznie mały, ale ja sobie cenie mobilność.

  • 0

    33. ~  2011-08-17 08:59:37  host: z24-11.opera-mini.net

    @32, zjebuntu ogranicza funkcjonalność, kompatybilność i wszechstronność komputera.

  • 0

    34. ~ZICO  2011-08-17 17:08:37  host: public-gprs111934.centertel.pl

    #32: Może i dla ciebie się nie nadaje ale producent ma na ten temat inne zdanie i nie pozwala w okresie gwarancji na zmianę OS pod rygorem utraty gwarancji. Te Samsungi z Sellgrosa też otwierają Auto Cada ale zanim to zrobią można się wyspać.

Dodaj swoją opinię