Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple Watch - nowa kategoria sprzętu Apple'a

Apple Watch - nowa kategoria sprzętu Apple'a

LuiN 9 Września 2014 19:57

9 4

Oprócz nowych iPhone'ów Apple zaprezentował na dzisiejszej konferencji inteligentny zegarek Apple Watch.




apple watch apple watch apple watch apple watch


Gadżet Apple'a ma prostokątną kopertę ze stali nierdzewnej, anodyzowanego aluminium ((Watch Sport) lub złota (Watch Edition) i szafirowe szkło czołowe oraz sześć wariantów bransolet (metalowych, ze skóry i tworzyw). Dodatkowo występuje w dwóch wariantach wielkości koperty - 38 i 42 mm. To najbardziej osobiste urządzenie, jakie kiedykolwiek wyprodukowaliśmy - zachwala Apple.


Zobacz: inne filmy z kategorii Gadżety

Zegarek Apple'a usprawnić ma uprawianie sportu (choć wbudowanego GPS-u zabrakło), prezentować powiadomienia z telefonu czy ułatwiać korzystanie z map - jak większość sprzętów z tej kategorii. Nowością jest cyfrowe pokrętło("cyfrowa korona"), pozwalające m.in. szybko przybliżać i oddalać inerfejs. Diody podczerwieni umieszczone od strony nadgarstka odczytują aktualny puls. Już na start producent zaoferuje długą listę dodatkowych aplikacji na swoje zegarki. Nie zabrakło rzecz jasna obsługi funkcji telefonicznych, w tym dyktowania treści SMS-ów, jak i obsługi odtwarzacza muzycznego czy rzeczy tak podstawowej... jak prezentacja godziny.


Zobacz: inne filmy z kategorii Gadżety

Z poziomu zegarka można też sterować aparatem fotograficznym iPhone'a i przeglądać zapisane w pamięci telefonu zdjęcia. Jedną z najciekawszych aplikacji może być obsługa Apple Pay, czyli płatności zbliżeniowych Apple'a.


Urządzenie ładowane jest indukcyjnie, za pomocą ładowarki doczepianej magnetycznie do podstawy zegarka. Sprzedaż zegarka Apple'a ruszy na początku 2015 roku (Apple prześpi tym samym święta...), a jego cena wyniesie od 350 dolarów.


O zakupie mogą zapomnieć użytkownicy iPhone'ów 4S i starszych - Apple Watch nie jest przez nie obsługiwany.


Zobacz: inne filmy z kategorii Gadżety

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | watch

w sumie: 32
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13.  2014-09-09 21:38:46

    To ja jakiś dziwny chyba jestem, bo o ile nie podobają mi się kompletnie nowe iPhone'y, to już ten zegarek jeszcze najciekawszy z tego wszystkiego się wydaje :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14.  2014-09-09 22:34:03

    Kiedy zrobicie lepszą galerię zdjęć, misie pysie? ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    15.  2014-09-09 22:36:32

    Tył obudowy kojarzy mi się z: "..THERE!! ..ARE!! ...FOUR!!! ...LIGHTS!!!!" :E

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16.  2014-09-09 22:39:39

    Jakieś informacje co do czasu trzymania baterii? Niestety wg mnie też jest brzydki ; p Zestaw funkcji jest sympatyczny, ale brak GPSa to jakiś śmiech na sali, a pulsometr tradycyjnie jest pewnie beznadziejny :) jedyne sensowne zegarki do sportu to te dedykowane - i tyle :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    17. ~Olek  2014-09-09 22:46:18  host: host-89-229-79-39.szczecin.mm.pl

    @12 Ja zawsze po prezentacji Apple mam bekę z takich jak twój komentarzy.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    18. ~f0rce  2014-09-10 01:07:25  host: 89-70-119-248.dynamic.chello.pl

    A ja jako fan Samsunga powiem tak, odbiór wizualny jest kwestią wyboru, ale jestem w stanie zamienić mojego Note 2 oraz Gear 1 na... chyba wiecie co. Android nadal zamula. 2GB ramu nie wystarcza dla prostych aplikacji a ja nie raz zdziwiłem się, że już nie mam jak wyłączyć trybu oszczędzania energii...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    19. ~Darkeners  2014-09-10 01:08:57  host: 89-79-54-85.dynamic.chello.pl

    Zamien NOTE na HTC One - wierz mi Samsung softem sam zamula androida.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    20. ~e  2014-09-10 02:24:09  host: 83.15.160.114

    Przypomina zegarki Casio pierwszej generacji. Oj będzie pozew? :D

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21.  2014-09-10 04:04:36

    zegarek jest ciekawy, ale to wciąż gruszki na wierzbie. No i nie wiem skąd ta informacja o Apple Pay - też oglądałem konferencję Apple i nie słyszałem by o tym mówili. Zegarek nie posiada TouchID, więc niby jak użytkownik miałby autoryzować transakcje?

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    22. ~  2014-09-10 06:30:57  host: n10-10-03.opera-mini.net

    Nie będzie działać z 4S? To po co zaprzatali sobie głowy przystosowywaniem tego modelu do ios8? To właśnie zapowiadana aktualizacja (i jej brak na urządzeniach ze starszą wersją BT) sugerowała, że to pod te zegarki... A tak niepotrzebnie spowolnili i tak nienajszybszy model... /tho

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    23. ~Hose  2014-09-10 07:34:28  host: 31.179.221.20

    Jak można sobie coś takiego założyć na nadgarstek i to bez bicia? Przecież to wygląda jak kupa.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    24. ~Misiek  2014-09-10 08:51:04  host: 87-206-249-185.dynamic.chello.pl

    Nie wytrzymuje porównania do Geara. Samsung zrobił coś, co w 2014 wygląda nowocześnie. Apple zrobiło coś, co wygląda na rok 2050 ale w filmach z lat osiemdziesiątych.
    W której to kreskówce z dzieciństwa była mapa w zegarku?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    25. ~Misiek  2014-09-10 08:51:55  host: 87-206-249-185.dynamic.chello.pl

    @23 - też się zastanawiam. Prawdziwy facet prędzej się spali zapalniczną zippo niż założy taką gejnię.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    26. ~lool  2014-09-10 09:28:17  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Jednak wole Moto 360... Przynajmniej jakoś wygląda, a nie jak zabawka dla dziecka...

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    27. ~Inteligentny  2014-09-10 09:41:16  host: host-176-221-121-139.dynamic.mm.pl

    Czy ten zegarek odpowie na życiowe pytania? Czy rozwiąże problemy bazując na dostępnych danych? Czy autor tego tekstu jest... inteligentny?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    28. ~Ron  2014-09-10 09:54:44  host: 88-149-245-13.v4.ngi.it

    Do celów sportowych, bez GPS nie ma sensu. Jeżeli uzytkownik i tak musi mieć ze sobą Iphona 5 lub wyższy model, to po cholere ten zegarek.? Jeżeli jest tam dobra bateria to młodzi mogą go nosic na codzień. Ja bym z czymś takim do pracy nie poszedł. Do wyglądu się nie odnoszę. To kwestia gustu,...

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    29.  2014-09-10 09:57:01

    28, Ron - póki co nigdzie nie widzę by miał coś innego wodoszczelnego, niż gumowe paski. A to ubija jego sportową przydatność już na start.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    30.  2014-09-10 10:20:23

    witam
    A jam takie pytanie - Jak samodzielne jest to urządzenie - Czyli czy te wszystkie piękne funkcje bada działały jeśli nie będzie w pobliżu telefonu firmy A. - Bo jeśli nie to po co komu coś takiego (Zawsze musisz mieć i tak telefon który ma dokładnie to samo)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    31. ~karluum  2014-09-10 15:54:34  host: 91-241-35-5.internet.jettel.pl

    A co ile trzeba będzie to ładować?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    32.  2014-09-15 09:36:39

    31. ~karluum - odp ....
    http://tlp.is/3um

Dodaj swoją opinię