Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple Watch 3 prawdopodobnie z obsługą kart SIM

Apple Watch 3 prawdopodobnie z obsługą kart SIM

Koala 28 Marca 2017 16:57

4 1

apple watch

Analityk Christopher Rolland w rozmowach z azjatyckimi dostawcami dowiedział się, że Apple Watch 3 będzie występował w wariancie wyposażonym w złącze na kartę SIM wraz z obsługą łączności LTE. Model ten ma być ponoć wyposażony w układ CAT-M1, wspierający także technologię VoIP.

Z wcześniejszych przecieków wynika, że nowy smartwatch od Apple'a ma być wyposażony także w ekran o przekątnej 1,65-cala i rozdzielczości 390 x 312 pikseli, wykonany w technologii Micro-LED (mLED). Jest to technologia wykorzystująca mikroskopijne diody LED, składające się na poszczególne piksele matrycy ekranu. Dzięki zastosowaniu tej technologii ekran będzie jaśniejszy oraz znacznie bardziej energooszczędny niż dotychczas stosowane panele OLED. Ponadto pojawiają się wzmianki o paskach rozszerzających funkcje zegarków. Niektóre przecieki mówią także, że Apple Watch 3 zostanie wyposażony w kamerę FaceTime do rozmów wideo.

Inne przecieki z kolei wskazują na możliwość wykorzystania nowych materiałów do wykonania koperty smart zegarka, w tym platyny i Liquidmetlu, czyli tzw. ciekłego metalu. Jest to specjalny stop metalu, który posiada strukturę taką jak struktura cieczy, pomimo że jest ciałem stałym. Fachowo nazywa się to strukturą amorficzną, czyli nieuporządkowaną. Jest ona bardziej upakowana i nie występują w niej wewnętrzne naprężenia. Warto podkreślić, że ciał stałe zazwyczaj posiadają strukturę uporządkowaną.

Dzięki temu, że Liquidmetal ma strukturę amorficzną jest bardziej odporny na odkształcenia. Stopy te są twardsze od stopów tytanu lub aluminium o podobnym składzie. Najprościej ich powstawanie można opisać w taki sposób, że płynny metal dosłownie w ułamek sekundy jest schładzany do tzw. temperatury pokojowej. Ponieważ dzieje się to tak szybko, nie zachodzi w nim krystalizacja i struktura pozostaje amorficzna.
sandisk cruzer titanium

Pierwszy raz do komercyjnych zastosowań wykorzystano Liquidmetal w 2003 roku. Ciekawostką jest, że z takiego stopu były wykonywane telefony Vertu oraz pendrive'y SanDisk Cruzer. Apple używał Liquidmetalu do wytwarzania kluczyków do otwierania tacek na karty sim. Miało to na celu sprawdzenie żywotności metalu.

Firma Apple nabyła wieczystą, wyłączna licencję na wykorzystywanie tej technologii w elektronice użytkowej. Podobnie Grupa Swatch, która nabyła wyłączną licencję na wykorzystanie Liquidmetalu w swoich zegarkach. Plotki o takich obudowach w nowych smartwatchach Apple'a mają choćby domniemane pokrycie.

Przewiduje się, że Apple nie pokaże nowej generacji smartwatchy wcześniej niż we wrześniu tego roku. Choć krążą plotki, że taka premiera może się odbyć w kwietniu tego roku, to są one bardzo mało wiarygodne.

Źródło tekstu: techradar, phonearena, liquidmetal technologies     
Źródło zdjęć: phonearena, wikipedia

Dodaj do:

Tagi: apple watch | apple

w sumie: 7
 • 0

  1.  2017-03-28 17:18:10

  Dobrze pamiętam, że T1000 z Terminatora był z płynnego metalu? ;)

 • 0

  2. ~wrix  2017-03-28 17:29:11  host: adku98.ipv4.supernova.orange.pl

  Był, był ;) To ciekawe, ale o wiele ciekawszy jest moim zdaniem ekran microLED.

 • 0

  3. ~  2017-03-28 17:29:39  host: aedh33.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ciekawe, czy to będą "stare" karty nano, czy Apple wymyśli karty SIM typu piko.

  Co do tekstu - makabra. "Liquidmetal" pisane absolutnie losowo, całe stado literówek, ostatnie zdanie bezsensowne (albo "choć", albo "acz" do wyrzucenia); sprawdzę czy SanDisk oferuje coś takiego jak pendrivey. Ponieważ widziałem już tłumaczenie "nikt nie jest doskonały", widzę, że nastąpiło szybkie wyrównanie poziomu.

 • 0

  4.  2017-03-28 17:33:41

  @3 Tak jak uwagi są cenne, tak wycieczki osobiste sobie daruj. Wypraszam sobie. Poprawione.

 • 0

  6. ~wrix cd  2017-03-28 17:44:15  host: adku98.ipv4.supernova.orange.pl

  A ja literówek nie widziałem. I co z tego? Lepiej się po kimś przejechać tylko dlatego, by komentarz miał odpowiedni "poziom". Czy nikt tu nawet nie próbuje rozmawiać o artykułach (o meritum)? Czasem sobie myślę, że na redakcję uwzięli się wszyscy polscy językoznawcy. Ale oni nie gryzmoliliby bzdur w rodzaju "(p)onieważ widziałem już tłumaczenie "nikt nie jest doskonały", widzę, że nastąpiło szybkie wyrównanie poziomu". O tym, że konstrukcja "ponieważ widziałem (...), widzę, że (...)" jest bezsensowna, chyba nikogo - oprócz autora - przekonywać nie trzeba.

 • 0

  7. ~pobozny  2017-03-29 06:18:57  host: 095160153174.dynamic-ww-10.vectranet.pl

  @6, spece od gramatyki rosna proporcjonalnie do odbiorcy 500+.

 • 0

  8. ~Xxx  2017-03-29 08:16:21  host: ip-213-127-7-51.ip.prioritytelecom.net

  iWatche wychodza co 2 lata wiec informacja malo wiarygosna. Poza tym Apple ma wprowadIc wirtualna karte sim a nie fizyczna.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet