DAJ CYNK

Apple Watch 3 prawdopodobnie z obsługą kart SIM

Koala

Sprzęt

Analityk Christopher Rolland w rozmowach z azjatyckimi dostawcami dowiedział się, że Apple Watch 3 będzie występował w wariancie wyposażonym w złącze na kartę SIM wraz z obsługą łączności LTE.



Analityk Christopher Rolland w rozmowach z azjatyckimi dostawcami dowiedział się, że Apple Watch 3 będzie występował w wariancie wyposażonym w złącze na kartę SIM wraz z obsługą łączności LTE. Model ten ma być ponoć wyposażony w układ CAT-M1, wspierający także technologię VoIP.

Z wcześniejszych przecieków wynika, że nowy smartwatch od Apple'a ma być wyposażony także w ekran o przekątnej 1,65-cala i rozdzielczości 390 x 312 pikseli, wykonany w technologii Micro-LED (mLED). Jest to technologia wykorzystująca mikroskopijne diody LED, składające się na poszczególne piksele matrycy ekranu. Dzięki zastosowaniu tej technologii ekran będzie jaśniejszy oraz znacznie bardziej energooszczędny niż dotychczas stosowane panele OLED. Ponadto pojawiają się wzmianki o paskach rozszerzających funkcje zegarków. Niektóre przecieki mówią także, że Apple Watch 3 zostanie wyposażony w kamerę FaceTime do rozmów wideo.

Inne przecieki z kolei wskazują na możliwość wykorzystania nowych materiałów do wykonania koperty smart zegarka, w tym platyny i Liquidmetlu, czyli tzw. ciekłego metalu. Jest to specjalny stop metalu, który posiada strukturę taką jak struktura cieczy, pomimo że jest ciałem stałym. Fachowo nazywa się to strukturą amorficzną, czyli nieuporządkowaną. Jest ona bardziej upakowana i nie występują w niej wewnętrzne naprężenia. Warto podkreślić, że ciał stałe zazwyczaj posiadają strukturę uporządkowaną.

Dzięki temu, że Liquidmetal ma strukturę amorficzną jest bardziej odporny na odkształcenia. Stopy te są twardsze od stopów tytanu lub aluminium o podobnym składzie. Najprościej ich powstawanie można opisać w taki sposób, że płynny metal dosłownie w ułamek sekundy jest schładzany do tzw. temperatury pokojowej. Ponieważ dzieje się to tak szybko, nie zachodzi w nim krystalizacja i struktura pozostaje amorficzna.



Pierwszy raz do komercyjnych zastosowań wykorzystano Liquidmetal w 2003 roku. Ciekawostką jest, że z takiego stopu były wykonywane telefony Vertu oraz pendrive'y SanDisk Cruzer. Apple używał Liquidmetalu do wytwarzania kluczyków do otwierania tacek na karty sim. Miało to na celu sprawdzenie żywotności metalu.

Firma Apple nabyła wieczystą, wyłączna licencję na wykorzystywanie tej technologii w elektronice użytkowej. Podobnie Grupa Swatch, która nabyła wyłączną licencję na wykorzystanie Liquidmetalu w swoich zegarkach. Plotki o takich obudowach w nowych smartwatchach Apple'a mają choćby domniemane pokrycie.

Przewiduje się, że Apple nie pokaże nowej generacji smartwatchy wcześniej niż we wrześniu tego roku. Choć krążą plotki, że taka premiera może się odbyć w kwietniu tego roku, to są one bardzo mało wiarygodne.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: phonearena, wikipedia

Źródło tekstu: techradar, phonearena, liquidmetal technologies