Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple w centrum wojen patentowych

Apple w centrum wojen patentowych

Q! 11 Lipca 2012 09:58

0 0

wojny patentowe kazantecW ciągu ostatnich 2 lat Apple znajdował się w centrum wojen patentowych - wynika z zestawienia przedstawionego przez firmę konsultingową Kanzatec LLC.

Apple zamieszany był w około 60% wszystkich pozwów o naruszenie własności intelektualnych w ciągu ostatnich dwóch lat. Warto wziąć jednak pod uwagę, że w tym czasie Apple występował zarówno jako pozywający, jak i pozwany.




Feisal Mosleh, jeden z wiceprezesów Kanzatec, uważa, że sytuacja ta się nie zmieni dopóki Apple będzie zajmować jedną z kluczowych pozycji w branży mobilnej. Mają na to wpływ również wyniki finansowe oraz zasób gotówki w wysokości około 100 mld dolarów, który do dyspozycji ma firma z Cupertino.

Źródło tekstu: Kanzatec     

Dodaj do:

Tagi: apple | patenty

w sumie: 10
  • 1

    1. ~  2012-07-11 10:28:46  host: djx71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Za ich pazerność i pretensjonalność nie dam im zarobić ani centa. :)

  • -1

    2. ~XXX  2012-07-11 10:47:36  host: 79.162.103.56

    Nie umra bez Ciebie

  • 2

    5.  2012-07-11 10:59:41

    Dość dziwne jeżeli się weźmie pod uwagę liczbę patentów jaką posiadają. Prawie wszystkie większe firmy robiące komórki mają większą ilość patentów, a jakoś potrafią ze sobą "współpracować" bez sądów :/

  • -3

    6. ~mobile4you  2012-07-11 11:02:59  host: bc02.pwc.ca

    Apple narzuciło pewne ograniczenia, ale rozruszało rynek mobilny, muzyczny, komputerowy. Trudno się im dziwić, że starają się walczyć o swoje.

  • 2

    7. ~kamil  2012-07-11 11:16:20  host: ip-91-207-203-169.comp-serwis.com.pl

    czy Apple ma patent na"patent"? nie ? skandal!!!!!

  • 1

    8. ~  2012-07-11 11:16:57  host: 178.73.49.129

    Ważniejsze jest ile z tego wygrał.

  • 2

    9.  2012-07-11 11:22:27

    @5 właśnie, apple w zasadzie jest gdzieś na końcu jeśli idzie o ilość patentów, głównie posiada i walczy "drobnymi" patentami dotyczącymi albo wyglądu albo obsługi interfejsu, i najśmieszniejsze jest to że jakieś 70% tych patentów jest wykupione, nie wymyślone przez apple. Bije się o piasek w piaskownicy który był tam zanim powstał iPhone... Inni jakoś potrafią współpracować, a jak już biją się o jakiś patent nie rozgłaszają tego wszędzie(bardziej im właśnie zależy by jak najmniej o tym wiedziano)i z taką zawziętością blokują sprzedaż na danym rynku...

  • 0

    10.  2012-07-11 11:29:24

    literówka: ..z taką zawziętością "NIE" blokują sprzedaż na danym rynku... :P

  • 2

    11. ~appleshit  2012-07-11 11:41:43  host: acps172.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kij im w garba, mam nadzieję, że te ich "wojny" odbiją im się czkawką.

  • 2

    12. ~jamcito  2012-07-11 13:04:46  host: v21-14.opera-mini.net

    opatentowany skobel, cienka ramka wokół ekranu itp. Mają fury pieniędzy by zwalniać konkurencję... ochyda

Dodaj swoją opinię