Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple uzyskał patent na pionowy pasek przewijania

Apple uzyskał patent na pionowy pasek przewijania

Q! 19 Lipca 2012 19:29

0 0

Apple uzyskał kolejny patent, który może postawić konkurentów w dosyć trudnej sytuacji. Chodzi o pionowy pasek przewijania na listach wyboru, który znaleźć można w urządzeniach z ekranem dotykowym.

Wniosek patentowy złożony został w 2007 roku i zawiera dosyć szczegółowy opis tego, do czego prawo posiadł właśnie Apple. Oto najważniejsze z punktów których i czego dotyczy:
urządzeń przenośnych z ekranem dotykowym,
części dokumentu wyświetlanego na ekranie urządzenia,
wyświetlania paska przewijania na brzegu ekranu,
wykrywania momentu ruchu listy na ekranie i odpowiedniego przesuwania wskaźnika przewijania,
przesuwania paska pionowego,
zaprzestania wyświetlania paska przewijania, np. po chwili.




Co z takim patentem może zrobić Apple? Bardzo dużo. Na przykład uprzykrzyć życie Androidowi, do którego, delikatnie mówiąc, nie pała zbyt dużą miłością. Takie paski przewijania znajdują się w Androidzie przynajmniej od wersji 2.3 Gingerbread.

Czy to oznacza kolejne pozwy patentowe z udziałem Apple’a i zwiększenie ich odsetka, który już teraz wynosi około 60%?

Źródło tekstu: USPTO, wł     

Dodaj do:
w sumie: 68
  • 0

    50.  2012-07-20 12:35:41

    Dział marketingu Apple wmówił klientom że jak kupią sprzęt z nadgryzionym jabłkiem będą kreatywni. Trochę to śmieszne ale doskonale ukazuje dla jakiej grupy docelowej ich produkty są skierowane :) Apple jak się im coś spodoba kupuje daną technologie (ostatnio np siri) Jak już wcześniej wspominałem mam od ładnych paru lat pocket pc, na którym to można robić wszytko to co na urządzeniach serii "i" już w 2004 palcem też się dało ale wygodniej rysikiem ale oczywiście to Apple złożyło patenty w 2007, rzeczywiście jet to bardzo kreatywne :)

  • 0

    52. ~error  2012-07-20 12:40:34  host: z26-03.opera-mini.net

    to ja znikający pasek mam w swoim archaicznym już telefonie z symbianem. Do McCoy ale to właśnie google wymyśliło widgety ,przewijany dowolnie peesonizowany ekran główny i świetny interface. Apple szanuję za Os x a nienawidzę za zachowanie 4 letniego dziecka zabierającego innym klocki i psełdo system mobilny.

  • 0

    53.  2012-07-20 12:52:19

    Coraz bardziej żałuję że posiadam telefon Apple. Samo urządzenie jest niezłe, ale po śmierci Jobsa coraz wyraźniej widać robactwo kryjące się pod skórką nadgryzionego jabłuszka.

  • 0

    54.  2012-07-20 13:03:44

    Apple jest tak kreatywne i innowacyjne, że ich nowy MacBook chwali się ekranem o rozdzielczości 2880 x 1800, tylko nikt nie wspomniał, że maksymalna rozdzielczość systemu OSX to... 1920x1200 no chyba że kupisz za 14 euro SwichRes :D (cholernie dobry tekst do czytania: http://www.dobreprogramy.pl/Xanthia/Jak-kreatywnie-wydac-zlotych ,35024.html)

  • 0

    55.  2012-07-20 15:02:47

    @45 co ty bredzisz do mnie? Odniosłem się do tych "zasad rządzących światem" o których pisałeś a nie nawoływałem do "powstania zbrojnego" przeciwko Apple. Lecz się człowieku.

  • 3

    56. ~Singel  2012-07-20 15:12:01  host: cel30.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @41 aleś sobie wymyślił filozofię życia,sądząc po wieku Twojego dziecka to jesteś trzydziestolatkiem.W d...pie byłeś i g...no widziałeś.Ja najwięcej kopniaków od życia dostałem jako trzydziestolatek.Przez taki tok rozumowania na początku wieku komunizm zawładnął Rosją,a potem resztą wschodniej Europy.USA mieni się panami świata jak kiedyś Cesarstwo Rzymskie,które upadło i nic poza ruinami budowli z tej epoki nie pozostało.Ty hołdujesz pazerności,chciwości i cwaniactwu.Jak na razie to Chiny,jako państwo środka idzie jak burza do przodu i wykupuje długi USA.Gdyby nie Chiny,to iPhone kosztowałby 10 tys złotych i g...no byś go miał.Apple i MS to hamulce rozwoju technologii IT.W końcu ktoś się wk...rwi i dołożą Apple jak dołożyli w Anglii.USA to kraj chciwych s....ów,którzy rządzą zgrają debili uważających że Polska leży na Antarktydzie.

  • 0

    58. ~  2012-07-20 15:34:29  host: z53-15.opera-mini.net

    :)

  • 0

    60.  2012-07-20 18:11:37

    @59 to chyba na rynku w Twoim mieście, o ile w malutkiej mieścinie mieszkasz. iOS 6 faktycznie rewelacja. Jeszcze żadna wersja tylu nowości które są od lat standardem u konkurencji nie wniosła.

  • 0

    61.  2012-07-20 18:17:09

    @60 zgadzam się :) Ja pamiętam jeszcze czasy kiedy z iPhone nie dało się wysyłać MMS

  • 0

    62.  2012-07-20 18:32:58

    @61 Android też nie był święty na początku ale przynajmniej szybko się rozwiną :]

  • 0

    63.  2012-07-20 22:58:38

    Niedługo okaże się,, że posiadają patent na kwadrat i zostanie to opisane jako prostokąt o wszystkich bokach równych. Coraz częściej ich patenty i zachowania są na tak żenującym poziomie iż wstyd będzie pokazać się z ich urządzeniem, gdyż ta firma będzie się kojarzyła negatywnie. Mi już od dawna tak własnie się kojarzy.

  • 0

    64. ~  2012-07-21 22:42:37  host: z27-15.opera-mini.net

    opatentuje spanie na lewym boku i będę ściągał kasę od każdego kto tak będzie robił też. nonsens. ale pogratulować chciwości

  • 2

    65. ~  2012-07-22 13:25:06  host: apn-77-113-42-72.dynamic.gprs.plus.pl

    http://www.flickr.com/photos/tidal923/7619738570/

  • 1

    66.  2012-07-22 17:59:29

    @65 lol koleś bezprawnie użył loga Apple, teraz mogą go pozwać a nawet uznać za swoją własność :D

  • 1

    67. ~  2012-07-22 18:18:27  host: 93-186-31-82.rdns.blackberry.net

    Moze jego też opatentuja :)

  • 0

    68. ~  2012-07-23 10:47:28  host: z34-05.opera-mini.net

    ja bym sobie takiego *** nigdy nie wytatulował. Kiedy jeszcze żył śp. Steave Jobs to apple było czymś co wprowadza nowe innowacje. A teraz opatentowywuje pasek do przewijania nigdy więcej iPhone nie kupię. W takim iphone nie da się nawet zainstalować adobe flash,przesyłać przez bluetouch, pobierać z „nieznanych” źródeł, wymienić samemu bateri (która wysiada po 500 cyklach) a wymiana w serwisie jest nieopłacalna bo kosztuje pieniądze niewiele mniejsze od nowego egzemplarza. Z wersji Ios4 do wersji 5 oprócz dodania siri (które i tak działa tylko online a apple przechowuje wszystkie wyszukiwania. hmmm ciekawe dla czego) i zrezygnowania z rewelacyjnych map google i zastompieniu go jakimś swoim gównem, wprowadziło ok.600 poprawek (cóż za nebotyczna liczba) a największa z nich to usunięcie symbolu kłódki z ekranu blokady i macie innowacyjność apple.

  • 1

    69.  2012-07-23 10:49:27

    Apple powaznie ?? Szczycicie sie ze uzyskaliscie patent na pionowy pasek przewijania ?!? Litosci prosze.. rozumiem wynajdowanie super hiper ultra opcji ktore beda cechowac urzadzenie ale zeby robic z siebie Bog wie kogo o glupi pasek.. applefan widac ze nie jestes glupi i mozesz czasami przyznac racje ludzi ze firma ktora czcisz ma od czasu do czasu chore pomysly.

  • 0

    70.  2012-07-23 12:05:38

    gdyby nie Dennis Ritchie nie było by apple i ich śmiesznych patentów na przewijanie...

  • 0

    71.  2012-07-25 02:32:16

    to tak jakby Darwin opatentował posiadanie dwóch rąk- przecież ten pasek to nie jakiś wynalazek tylko zwykłe ułatwienie nie wymagające ingerencji jakiejś tęgiej głowy żeby wymyślić taki sposób przewijania ekranu. Ciekawe czemu Microsoft nie opatentował takiego paska co każdy codziennie używa w Windowsie w pc.

  • 0

    72. ~emlk  2012-07-26 13:22:27  host: 85-222-42-182.home.aster.pl

    Apple opatentowało „otwierane” laptopy. Kolejny absurd patentowy http://pokazywarka.pl/xo0x0r/

Dodaj swoją opinię