Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple usuwa ze sklepu aplikacje do kopania kryptowalut

Apple usuwa ze sklepu aplikacje do kopania kryptowalut

orson_dzi 13 Czerwca 2018 09:51

5 2
iphone x mashable

Apple rozpoczyna walkę z kryptowalutami. Na pierwszy ogień idą aplikacje w AppStore.

Ze sklepu z aplikacjami Apple'a znikną wszystkie aplikacje, które umożliwiają pozyskiwanie kryptowalut za pomocą iUrządzeń. Dodatkowo ich los podzielą programy, które wyświetlają reklamy powiązane z kopaniem kryptowalut.

Kopanie kryptowalut jest bardzo obciążającym procesem dla podzespołów, które łatwo ulegają uszkodzeniom. A to powoduje zwiększoną ilość zgłoszeń do serwisów Apple'a. Problem osiągnął na tyle dużą skalę, że konieczne było podjęcie stanowczych kroków.




Źródło tekstu: arstechnica; wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | appstore | kryptowaluty

w sumie: 27
  • 2

    9. ~PP  2018-06-13 10:55:57  host: user-94-254-165-168.play-internet.pl

    A ja myślę że czas zacząć walczyć z Apple. Wyciągają od ludzi tyle pieniędzy i jeszcze będą decydować co jest dla człowieka dobre a co nie.

  • 2

    10.  2018-06-13 10:59:26

    9 - a nie, nieee...
    Oni nie mówią co jest dobre dla człowieka (ludzi) a co nie! Oni mówią co jest niedobre dla ich sprzętu ;-)

  • 4

    11.  2018-06-13 11:00:13

    Ludzi to oni mają gdzieś. Przynajmniej do czasu gdy to nie zaczyna wpływać na stan ich konta ;-)

  • -1

    12. ~Niezadowolona Niezgodna  2018-06-13 11:12:11  host: n12-08-04.opera-mini.net

    panie wlo, zaraz, zaraz... jak woda w morzu nie bèdzie dobra dla moczenia w nim sprzètu appla, to co? Morza osuszà..?
    ;-)

  • 2

    13. ~Niezadowolona Niezgodna  2018-06-13 11:14:41  host: n12-08-04.opera-mini.net

    niedługo, to appole bèdà likwidować uzytkownikòw, ktòrzy zbyt mocno uzytkujà ajfony (przez całà noc i dzieñ)
    ???

  • 1

    14.  2018-06-13 11:15:06

    12 - pewnie by chcieli...
    Nie. Umieszczą (pismem obrazkowym) stosowną uwagę na opakowaniu albo w ulotce.

  • 0

    15. ~Niezadowolona Niezgodna  2018-06-13 11:18:51  host: n11-08-08.opera-mini.net

    14). to teraz tym bardziej by ostrzezenie wystarczyło:
    nie kop krypto, bo gwarancjè stracisz.
    *
    PS.
    Dalej czekam na odp co KONKRETNIE ta krypto kopalnia pali w ajfonie?

  • 1

    16.  2018-06-13 11:25:04

    Dla mnie te całe kryptowaluty są jak AmberGold - jednym wielkim przekrętem. Przez takie guano podrożały karty graficzne i karty pamięci. Tyle z tego pożytku...

  • 1

    17. ~tomaka  2018-06-13 11:51:50  host: 213-216-83-228.static.ip.netia.com.pl

    @16 toms,
    no, niestety
    ceny podzespolow sa najdrozsze od lat
    na szczescie pojawiaja sie dedykowane chipy do kopania kryptowalut i rynek bedzie zalany zjechanymi uzywanymi kartami

  • 2

    18.  2018-06-13 12:41:34

    @6 stary nie masz pojęcia co piszesz. Zainstaluj sobie koparkę kryptowalut na tym swoim xiaomi i poczekaj pół godziny.

  • 1

    19. ~Ela J.  2018-06-13 12:46:17  host: public-gprs383519.centertel.pl

    Na kryptowaluty najlepiej mieć agregat i z uziemieniem buty.

  • 0

    20. ~gdffff  2018-06-13 13:07:00  host: 188.146.131.57.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    "Kopanie kryptowalut jest bardzo obciążającym procesem dla podzespołów, które łatwo ulegają uszkodzeniom. A to powoduje zwiększoną ilość zgłoszeń do serwisów Apple'a"

    Nie wierzę własnym oczom, co czytam. Czyli ajfon się psuje, przy długotrwałym obciążeniom? Telefon za tyle tysi nie wytrzymuje? Czyli to taka tandeta?

  • 0

    21. ~ffff  2018-06-13 13:07:55  host: 188.146.131.57.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Czyli jak będę grał w gry, to się popsuje również????*

  • 0

    23. ~Jaaa  2018-06-13 13:18:36  host: bbk238.neoplus.adsl.tpnet.pl

    XD gimbusy nie będą kopać.

  • -1

    24. ~  2018-06-13 13:38:39  host: 188.146.67.187.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @18 nie masz pojęcia o czym piszesz

  • 0

    25.  2018-06-13 14:10:58

    @18 Zainstalowałem i uruchomiłem. Prawie 1,5h i telefon dalej działa. Owszem trochę się zgrzał ale bez problemu działa.

  • 1

    26.  2018-06-13 14:20:52

    "Kopanie kryptowalut jest bardzo obciążającym procesem dla podzespołów, które łatwo ulegają uszkodzeniom."
    Czyli Apple przyznaje, że obciążone podzespoły w ich produktach "łatwo ulegają uszkodzeniom" :P

  • 0

    27.  2018-06-13 14:55:58

    Jest jakaś aplikacja na xiaomi do kopania?

  • 0

    28.  2018-06-13 18:07:17

    Reasumując: Nasz sprzęt nie nadaje się do poważnej pracy. Możesz włączyć i podziwiać, ale broń Boże niczego nie uruchamiaj, bo się może popsuć. :-)

  • 1

    29. ~  2018-06-13 19:56:46  host: user-94-254-179-226.play-internet.pl

    czyli apple oficjalnie przyznało że ma słabej jakości podzespoły

Dodaj swoją opinię