Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple: sprzedaż iPad-a i nowe oprogramowanie do iPhone'ów

Apple: sprzedaż iPad-a i nowe oprogramowanie do iPhone'ów

LuiN 6 Kwietnia 2010 09:14

0 0

Pierwszego dnia sprzedaży Apple sprzedał 300 tys. iPadów, a jego użytkownicy kupili w tym czasie 250 tys. książek i ponad milion aplikacji w App Store. W czwartek premiera nowego oprogramowania na iPhone'y.

Apple ma wielkie plany dotyczące swojego rozrośniętego iPad-a, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. O samym urządzeniu Apple szerzej przeczytać można w tej wiadomości, a wyniki jego przedsprzedaży publikowaliśmy tutaj. Ceny iPada w USA przedstawia poniższa tabela:

Opcja 16 GB 32 GB 64 GB
WiFi $499 $599 $699
WiFi + 3G $629 $729 $829






Z telefonicznego punktu widzenia, bardziej interesująca jest druga porcja jabłkowych nowinek. Otóż 8. kwietnia Apple zaprezentuje nowe oprogramowanie do telefonów iPhone. Trudno jednak powiedzieć czy będzie to wariacja na temat stosowanego w iPadzie oprogramowania 3.2, czy może już oprogramowanie 4.0 - z funkcją wideorozmów i wielozadaniowością.

Źródło tekstu: Apple, unwiredview, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~  2010-04-06 09:41:27  host: 212.160.172.70

    Już niedługo takie cacka będą wypuszczać wszysctkie lieczące się tuzy branży komputerowej (HP, Toshiba, Lenowo, Dell itp.) Ja z niecierpliwością czekam na takiego z możliwością instalacji dowolnej dystrybucji linuksa.

  • 0

    2.  2010-04-06 09:45:00

    ceny u Nas pewnie będą o 30% wyższe

  • 0

    3.  2010-04-06 09:53:16

    Ledwo po premierze a iPad został już odblokowany. Więcej: http://www.dobreprogramy.pl/iPad-odblokowany,Aktualnosc,17529.ht ml

  • 0

    4.  2010-04-06 09:54:15

    To jest zalosne. Sluchalem wywiadu gdzie jakis "klient" powiedzial, ze kupi wszystko z logiem Apple nawet jak beda sprzedawac ryby. To sie leczy. Osobiscie kupuje sprzet DOBRY: TV philipsa, DVD Pionera, klawiature Logitecha, PDA Palma itd itp. Kupowanie czegos dla znaczka jest czysta glupota.

  • -1

    5. ~fazafm  2010-04-06 10:01:28  host: 212.160.111.60

    Produkt rownie innowacyjny jak telefpon iphone w dniu premiery. Jak zwykle staraja sie wcisnac na rynek cos co juz jest 3 lata technologicznie uposledzone i to za taka kase...

  • 0

    6. ~seba  2010-04-06 10:02:33  host: host-89-229-152-85.plock.mm.pl

    @4 tez to widzialem :) no ale co sie dziwic jesli u nas iphone by kosztowal 599zl... (3gs) to rowniez by byl najpopularniejszym telefonem w polsce. Zarobki w usa na glowe to okolo 2.5tys dolarow tak wiec moga sobie pozwolic masowo kupywac produkty apple i jesli by u nas cena byla normalna tez bym kupil.

  • 0

    7. ~  2010-04-06 10:05:38  host: 93-186-31-208.rdns.blackberry.net

    Sprzedaz grubo ponizej oczekiwan. Spodziewano sie 600-700k.

  • 0

    8.  2010-04-06 10:21:03

    4, Galnospoke - ale sam kupujesz rzeczy z modnymi znaczkami (nie mówię, że złymi), za które też trzeba zapłacić. Dużo daje zgodność systemów. Chodzi mi np. o obsługę telewizora i DVD jednym pilotem. Wiem, że można do tego celu dokupić jeden markowy pilot Logitecha, ale chyba wiesz o co mi chodzi:) Kupując np. Sony Vaio dostać można gratis spersonalizowane oprogramowanie do obróbki zdjęć i wideo marki Adobe oraz aplikacje do katalogowania multimediów marki Sony. Dołożenie do zestawu lustrzanki Sony i kamery cyfrowej Sony dodatkowo zazębia sieć zgodności i daje pewność, że jeden producent zadba by wszystko ze sobą współpracowało należycie. Można kupować rzeczy na sztuki, różnych producentów, jednak w przypadku niektórych zabawek może przysporzyć nam to później problemów, a całości nie obsłużymy jednym dużym kombajnem, tylko kombinacją aplikacji. IMHO zabawki Apple'a są bardzo estetyczne i pasowałyby mi do wnętrza - ale mnie na nie stać. Kombinowałem zestaw z logo Sony, okazało się jednak, że lepszego subnotebooka pod względem ceny ma Acer, a profesjonalny dyktafon Olympusa jest 3x tańszy niż jego odpowiednik u Sony. Mam teraz dużo płytek z oprogramowaniem, zaoszczędziłem sporo, gdyby mnie jednak było stać, to pewnie wszystko brałbym jednej marki.

  • 0

    9.  2010-04-06 10:39:51

    LuiN - powtorze, kupuje rzeczy DOBRE i SOLIDNE. Malo mnie interesuje czy modne czy nie. Philips ma najlepsze kinespokoy, a ja jestem tradycjonalista, Pioneer ma najlepsze odtwarzacze, Logitech troche sie popsul, ale nadal to solidna marka itp. Takiego Sony Vaio bym nie kupil bo to marny sprzet i wlasnie placisz tylko i wylacznie za znaczek. I tyle.

  • 0

    10.  2010-04-06 11:29:24

    Galnospoke - inwestujesz kineskopy...? Na potrzeby obróbki grafiki? Gdy chodzi o Vaio to ostro bym polemizował, bo choć uważasz się za znawcę tego co "DOBRE i SOLIDNE", to chyba patrzysz jednak powierzchownie. Rozkręć dwa laptopy różnych marek o tej samej specyfikacji, połóż te flaki obok siebie i zrozumiesz o co mi chodzi. Jedni piją z plastikowych kubeczków, inni wolą zainwestować w porcelanę. Na swój sposób wygrywają oba obozy, ale póki nie zasmakujesz z obu naczyń nie masz pojęcia co tracisz/zyskujesz.

  • 0

    11. ~  2010-04-06 12:56:36  host: 212.160.172.70

    @Galnospoke to już nie lata dziewięćdziesiąte. Skończyły się czasy nie kupowania się samochodu na "F". Dziś każdy producent musi się starać żeby nie wypaść z rynku bo konkurencja jest ogromna - szczególnie w tym sektorze. Więc rozgraniczenai typu philips robi najlesze kineskopy są archaizmem. A jeśli chodzi o sony to ta marka faktycznie w japonii uchodzi za producenta który robi produkty słabej jakości. Tam ludzie kupują sharpa i Panasonica (tak na marginesie).

  • -2

    12. ~E  2010-04-06 12:58:20  host: 77-254-196-40.adsl.inetia.pl

    LuiN płacą Ci za reklamę sony, czy uprawiasz ją w ramach "wolontariatu"?! A może podlizujesz się tej firmie tak akonto?! ;-)

  • 1

    13.  2010-04-06 13:22:19

    E - jakby mi płacili, to bym nie marudził, że mnie nie stać kilka postów wyżej.

  • 0

    14. ~E  2010-04-06 13:53:22  host: 77-254-196-40.adsl.inetia.pl

    Aha, czyli reklamujesz w ramach "wolontariatu"... a może to trzecie ;-P

  • 0

    15.  2010-04-06 14:35:59

    11 - "Więc rozgraniczenai typu philips robi najlesze kineskopy są archaizmem" - masz pojecie... Dzis wiekszosc producentow kupuje od innych.

  • 0

    16. ~  2010-04-06 19:06:29  host: 213-238-76-127.adsl.inetia.pl

    kineskopy to teraz produkcja na poziomie magnetowidów VHS, teraz Philips sam nie podrukuje NIC, jeśli już to do spółki z LG

  • -1

    17. ~dd  2010-04-07 08:30:06  host: 212.160.172.70

    Dziś nikt ku**a nie robi kineskopów człowiekllu!!! Z kąd ty się wziąłeś że takie debilizmy prawisz??? Kto od nicgh kupuje???

  • 0

    18. ~Poll  2010-04-07 09:53:28  host: tr1-97.netfala.pl

    Dziś jeszcze robi sie kineskopy ale dla odbiorcy profesjonalnego np. monitory HD . Te najlepsze są "bańkowe"

Dodaj swoją opinię