Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple sprzeda w IV kwartale 71,5 mln iPhone'ów

Apple sprzeda w IV kwartale 71,5 mln iPhone'ów

LuiN 24 Listopada 2014 17:16

6 5

apple iphone 6 plus Samsung, największy na świecie producent smartfonów, boryka się z problemami, tymczasem zdaniem analityków Apple w IV kwartale zwiększy sprzedaż o aż 82%.

 

Zobacz: Samsung Galaxy S5 sprzedaje się słabiej niż przewidywano

Ming-Chi Kuo z firmy analitycznej KGI Securities uważa, że Apple zamknie IV kwartał z wynikiem 71,5 mln sprzedanych iPhone'ów. 60% tej sprzedaży stanowić maja iPhone'y 6 (około 41,65 mln). Choć popyt na wariant 6 Plus smartfonu jest duży, jego udział w sprzedaży będzie znacznie mniejszy (15,1 mln sztuk) ze względu na ograniczenia dostaw.




W I kwartale 2015 roku spodziewać należy się corocznego, posezonowego osłabienia sprzedaży, co w przypadku Apple'a przełożyć ma się na "zaledwie" 49,5 mln iPhone'ów, w tym 21,6 mln sztuk iPhone'ów 6 i 10,2 mln iPhone'ów 6 Plus.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia Apple iPhone 6 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia Apple iPhone 6 Plus w katalogu.

Źródło tekstu: Bussiness Insider, wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | iphone 6 | iphone 6 plus | samsung

w sumie: 24
  • -1

    5.  2014-11-24 23:56:40

    @4 z pewnością. Te prawie 200 mld USD na koncie też są zmanipulowane i to że Nokia już nie istnieje i nie produkuje E52 i E72 również jest iluzją :)

  • 0

    6. ~  2014-11-25 01:30:01  host: 2.25.44.189

    @5-rodzice cię nie kochają czy jak? Odrobina rozsądku prezesie....

  • 0

    7. ~Artus  2014-11-25 04:01:53  host: user-94-254-129-86.play-internet.pl

    Mimo że sam posiadam iPhona to już kolejnego nie kupię, mimo że z systemu byłem zadowolony to :
    1. Bateria trzyma pół dnia
    2. iOS 8 jest niedopracowany, problemy z zwiększającą się aplikacja od smsów i ciągle wyświetlającego że jest "brak karty sim" to jest lekka przesada.
    Ale żal będzie mi przenieść się na androida, ale co można zrobić?

    Ciągle wisieć na kontakcie?

  • 1

    8. ~Do Artus  2014-11-25 07:08:28  host: 217.192.239.99

    Blackberry ledwo dycha, ale ja ze swojego Z30 jestem zadowolony. Na tyle, ze moja malzonka swojego Iphone6 nie uzywa a w domu zawital kolejny Blackberry Z30. Bateria wlasnie, bo aplikacji to troche malo.

  • 1

    9.  2014-11-25 08:04:44

    Nie ma się co czarować, Apple będzie miało sprzedaż czy to się nam podoba czy nie. Ludzie są wygodni, kupują telefon i chcą go używać a nie restartować i kombinować. @7 bateria przy normalnym używaniu (jakieś 200 minut połączeń, 100 maili, 100 sms) 24 godziny spokojnie wytrzyma, apka do sms z ok. 500 sms zajmuje 12 MB, brak karty sim albo masz coś z kartą albo z gniazdem. W końcu to jest normalny telefon :)
    @8 przesiadłem się z Z30 na Passporta. Rewelacyjny sprzęt ale mam wrażenie że i tak nie pomoże BB :( Mimo wszystko to co stracili już nie odrobią, a naprawdę szkoda.

  • 0

    10. ~Artus  2014-11-25 08:21:17  host: user-94-254-129-86.play-internet.pl

    Problem ten pojawił się gdy zainstalowałem nowego IOS 8...

    Tak wiem, trzeba zainstalować wszystko od nowa, ale niesmak pozostanie.

  • 0

    11. ~urodzony zwyciezsca  2014-11-25 08:40:50  host: 213.158.219.169.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    pierszy! ja zawsze wygrywam wienc sie przy zwyczajajcie :D aple caly czas udowadnia ze jego klijenci to elita intelektualna i w ogule ze sa lepsi niz innych firm ze sa po prostu gurom a ajfon jest gura nad samsungiem i calom resztom! brawo ajfon!

  • 1

    12.  2014-11-25 08:47:22

    A kto tę sprzedaż napędza? Amerykanie, oni kochają swoje kultowe marki. Poza tym dla amerykańca parę stówek $ na telefon to nie majątek, jak u nas parę stówek na jakąś Lumie 520. Tylko w Polszy jak zwykle ceny kosmos.

  • 0

    13. ~Hue  2014-11-25 09:09:03  host: 81.219.84.18

    Ja ze swojego 5Sa jestem jak najbardziej zadowolony i go nie oddam :D

  • 0

    14.  2014-11-25 09:14:45

    @12 Chińczycy napędzają :) U nas fakt, ceny vs zarobki czy oferty operatorów jakoś nie robią szału choć iPhone 6 z abo 155 pln można już kupić za 1 pln.

  • 1

    15. ~zbyszko  2014-11-25 10:49:58  host: google-proxy-66-249-81-226.google.com

    Panowie, nie rozumiem tego hejtu nad urządzeniami apple. Sam używam w tej chwili androida na s4, wcześniej Windows Phone, jeszcze wcześniej IOS. Telefonów z każdym z tych systemów było minimum po dwa. Ja to widzę tak, jedni chcą kupić samochód bardzo dobrze wyposazony, czujnik deszczu, podgrzewane siedzenia, podgrzewana przednia szyba, podgrzewane lusterka, szklany dach, system start stop, ledowo podświetlane wnętrze w zależności od pory dnia i to wszystko może mieć w renault megane rocznik 2014 za ok 80 tys. Druga kategoria ludzi chce mieć auto z automatyczną klimityzacja, elektrycznymi szybami, dobrze wykonane nie trzeszczace np BMW serii 1 rocznik 2014 za ok 120 tys. Chyba nie trzeba pisać ci jest androidem a co IOSem :)

  • 0

    16.  2014-11-25 11:07:15

    @15 i jak to w życiu renault przynosi miliardowe straty, notuje bardzo małą sprzedaż i jest na kroplówce państwa (razem z PSA z resztą), a BMW jest potężną firmą bijącą z kwartału na kwartał własne rekordy sprzedaży. Widać co klienci wybierają. Trzęsącym się gówienkom w sreberku mówimy stanowcze nie.

  • -1

    17. ~  2014-11-25 11:48:29  host: aain59.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Applefan, ty jesteś jakimś funkcjonariuszem apple?

  • -1

    18.  2014-11-25 14:04:04

    @15 zbyszko - fajne porównanie, tym bardziej, że i ludzie korzystający z Apple i ci z BMW ogólnikowo są postrzegani jako półmózgi, dresy, pustaki, solary, blachary, łyse pały itp. ;) Nie twierdzę, że każdy posiadacz produktu Apple czy BMW taki jest, no ale przyznasz, że w TV czy w Internecie bardzo często podawane są przypadki takich właścicieli aut BMW... ;) Coś w tym zatem musi być. Tak swoją drogą, do czego byś porównał LG G2? Nie skrzypi, dobrze skrojony i wyglądający, świetnie i szybko działający... I jakoś w necie nie ma chyba hejtu na ten model. ;)

  • 0

    19. ~  2014-11-25 14:17:14  host: 81.219.84.18

    @18playonline. Zbyszkowi nie chodziło o stare 3 z BMW tylko najnowsze modele, które tępy dres nie dostanie do katowania i jazdy przy opuszczonej szybie z Hip Hopem opowiadającym o ziomkach z osiedla. Kojarz fakty ;P

  • 0

    20. ~zbyszko  2014-11-25 14:37:42  host: google-proxy-66-249-81-220.google.com

    Mi poprostu chodzi o to ze Android to jest system owarty mozna tam zrobic wszystko ale.... moj galaxy S4 (Zachowuje sie pdobnie jak moj galaxy s2 miesiac po premierze na andku 2.3.4) robi sie cieply w stanie spoczynku, bateria raz trzyma rownomiernie a raz jest drenowana hm... nie wiem przez co moze przez task killera :) ekostytem GOOGLE jest super- wszedzie chrome mam wszystko w jednym urzadzeniu ale nie dziala to tak plynnie jak na IOS czy WP, oba te systemy sa zamkniete i mi to chyba pasuje. nie potrzebuje tylu rzeczy w telefonie, potrzebuje dobra przgladarke, dobry telefon, dobry zasieg sieci i system ktory nie drenuje baterii w stanie spoczynku :) czy to tak duzo dla GOOGLE ?

  • 0

    21.  2014-11-25 14:42:45

    @19 - nie chodziło mi o stare rzęchy jeżdżące po miastach a o ciemne szyby i mających wszystko gdzieś kierowców (z plecami), choćby sławetna żaba - kojarz fakty. ;)

  • -1

    22.  2014-11-25 14:46:19

    @20 - ja od Samsunga z daleka się trzymam (mam C3322 ale to taki telefon powiedzmy na wyjazdy co baterie raz na 2 tyg ładuję) i jeżeli chcesz sprawnego Andka to tobie też radzę. Sam posiadam (prywatnie) LG G2, mojej dziewczynie kupiłem niedawno Lumię 730 i jestem zadowolony w 100% z mojego LG G2, ta Lumia też jest całkiem niezła, choć to innej klasy telefon. W obu przypadkach natomiast systemy są bardzo stabilne. Jak do niedawna jeszcze iOS. Firmowy iPhone 5 wiesza i zacina się dość często i to na klawiaturze... :)

  • -1

    23.  2014-11-25 15:17:55

    BTW Tak swoją drogą to iPhony mają dość spory problem a przyciskiem Home czy też blokującym telefon. Część moich znajomych posiadających iPhone 4 i 5 muszą włączać ten klawisz funkcyjny na ekranie, aby móc korzystać z funkcji tych fizycznych klawiszy... To tak jakby BMW nie dało się otworzyć lub uruchomić. ;)

  • 0

    24.  2014-11-25 22:52:40

    @18 A LG G3 jest po prostu piękny. Miałem okazję się nim ostatnio pobawić i muszę przyznać, że już pierwsze wrażenie robi super.
    Ze starszymi modelami iPhone'a biega już teraz głównie szpanująca biedota umysłowa. Normalni użytkownicy iPhonów nie próbują go wszystkim wsadzić w oko, by zauważył czego używają (bardziej przypomina to Renault, czy właśnie BMW). Jeszcze 2-3 lata i w Polsce sytuacja ze specyficznymi użytkownikami iPhone'a się uspokoi.
    PS. Ciekawe czym wtedy zaczną szpanować właściciele IP za złotówkę, bo przecież nie Vertu.

Dodaj swoją opinię