Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple - rekordowa sprzedaż iPhone'ów w 4Q2014

Apple - rekordowa sprzedaż iPhone'ów w 4Q2014

orson_dzi 12 Stycznia 2015 12:15

7 3

Apple sprzedało w IV kwartale 2014 roku prawie 70 mln iPhone'ów, co przerosło szacunki analityków.






Szacunkowe wartości dostaw iPhone'ów w ostatnim kwartale 2014 roku wynosiły 65,5 mln egzemplarzy. W rzeczywistości Apple sprzedało w tym okresie 69,3 mln sztuk swoich smartfonów. W porównaniu do analogicznego okresu 2013 roku jest to wzrost o 36%, kiedy to sprzedanych zostało 51 mln iPhone'ów.

Smartfony Apple w okresie świątecznym przypadły do gustu Chińczykom, którzy nabyli 35% urządzeń (20% więcej rok wcześniej). To więcej niż Amerykanie, których zamówienia stanowiły 29% sprzedanych iPhone'ów (5% więcej niż rok wcześniej).

Źródło tekstu: phonearena;wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | iphone 6 | iphone 6 plus

w sumie: 22
  • -1

    3. ~Preza  2015-01-12 12:37:18  host: user-94-254-208-58.play-internet.pl

    @2 Tylko z tego krola dzieci nie bedzie, bo woli książąt, a nie księżniczki :)

  • 2

    4. ~xytras  2015-01-12 12:48:54  host: 89-73-68-182.dynamic.chello.pl

    Król marketingu, gratulacje dla japka

  • 2

    5. ~  2015-01-12 12:51:39  host: sirius.ccig.pl

    @3 wszyscy mozemy sie krzywic i wytykac co sie chce Applowi ale niestety, liderem pozostaje. Marketing + fanatyzm = zwyciestwo.

  • 1

    6. ~ole  2015-01-12 13:05:13  host: n20-10-03.opera-mini.net

    2@
    Nalezy wiedzieć kim się ogłosił sam 'król' firmy. Stąd te zaszczyty

  • -2

    7. ~Joey  2015-01-12 13:42:24  host: 81.219.84.18

    Ludzie zaczynają doceniać jakość i wygodę a nie cenę! Brawo ludzka inteligencjo!

  • -1

    8. ~  2015-01-12 14:05:44  host: sirius.ccig.pl

    @7 A co w tym złego ? Jezeli mnie stac, to chetniej wydam zebym miał cos działajacego sperawniej i wygladajacego lepiej ( o gustach sie nie dystutuje ). Jak bym miał kase to bym kupił sobie Mercedesa a nie Fiata. Jak nie mam kasy i kupuje Mercedesa i zadluzam sie czy nie jjem przez kilka lat to to juz głupota.

  • 1

    9.  2015-01-12 14:06:45

    Fakt, marketing robi swoje.. Choć jakoś w Polsce chyba ich reklam za bardzo, nigdzie ich reklam za bardzo nie ma ;) jednak sie sprzedają :)

    Moze nie chodzi o specyfikacje, cyferki czy inne pierdoły, chodzi poprostu o wygode. To działa - używasz Apple'a bez myślenia - i dlatego sie sprzedaje.

    Poza tym jest jednym z najbardziej intuicyjnych systemów obecnie ;) nadal nikt nie zrobił czegoś banalniejszego

    Ktoś sie nie zgodzi ze mną? :)

  • 0

    10. ~Krajan1  2015-01-12 14:34:32  host: 89-66-199-41.dynamic.chello.pl

    Się jaracie aż pełne gacie. Telefon jak telefon dobrze wykonany, ale proszę Was dzieciaczki nie poszczajcie się w majtki. Są lepsze urządzenia o wiele bardziej, tylko ze wy m
    acie nasrane w dyniach. Postawcie Iphone na ołtarzyk i się pomódlcie i jeszcze się poonalizujcie.

  • 1

    11. ~Joey  2015-01-12 14:41:58  host: 81.219.84.18

    @10 na przykład jaki? po poziomie Twojego postu stwierdzam dwie sprawy
    1. Nigdy nie miałes go w ręku nie mówiąc o użytkowaniu.
    2. Masz około 15 lat :)

  • 2

    12. ~  2015-01-12 15:28:50  host: 37.31.155.91.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Jedno trzeba przyznać - Apple ma bardzo dobrą strategie marketingowa. Patrząc na ten aspekt uważam, ze każda firma chciałaby mieć takich użytkowników którzy sa lojalni w stosunku do producenta.

  • 1

    13. ~Krajan1  2015-01-12 16:17:32  host: 89-66-199-41.dynamic.chello.pl

    Miałem go w reku i jest fajny nie zaprzeczam tylko nie sikam w majtki. Mam coś co uważam za lepsze. A mowa o Z3. Po prostu. Podoba mi się tylko to w Apple że robi jeden model na jakiś czas bo nie lubię jak popierdółki co tydzien wydają no i jest wsparcie dla systemu na bierząco, tylko tego zazdroszcze Apple, bo to czyni produkt bardziej unikalnym. Strategia Sony mnie irytuje ale i tak lepiej niż u Samsunga jak dla mnie. Powiem tak chciałbym żeby Sony miało wolniejsze tempo i pamiętało o zawsze o swym produkcie, bo wiem że wiecznie tak nie będzie. I mam 28 lat i głowę na karku. Przepraszam jak uraziłem jakiegoś siusiumajtka niezależnie od wieku.

  • 0

    14. ~Dupelek  2015-01-12 16:54:29  host: n19-03-08.opera-mini.net

    Mam Z1 i nie mogę czytać formatów: eml i pps- ktoś moźe doradzić?

  • 1

    15. ~Asdert  2015-01-12 17:38:11  host: 178.181.138.93.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Rzucili się na duże ekrany jak baba z Radomia na trzy cytryny :D Widać czego im brakowało i jakie ułomne były potrzebne iphony.

  • -1

    16. ~Dupelek  2015-01-12 18:11:26  host: n19-03-08.opera-mini.net

    15@ Masz rację. Ją telż wydałem. za swojego 2900 i prostych. kilku. formatów
    nie mogę. czytać. Za 10 formatów tyle. forsy.

  • 1

    17.  2015-01-12 18:53:09

    Telefon jak telefon, ma dzwonić i pisać panowie ;) a ze ktoś ma 3 kafle, a ktoś 300 zł to inna sprawa.

    Jadąc Golfem sie nie rzucam jak widzę porsche na ulicy i nie wyzywam go ze jest fanatykiem bo ten samochód sie nie zmienia od kilkudziesięciu lat.. Samochód jak samochód, telefon jak telefon ;)

  • 1

    18. ~pabloki  2015-01-12 19:01:04  host: 37.31.161.240.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @apllefapa http://tlp.is/519 , masz rację król jest tylko jeden.

  • 0

    19. ~Dupelek  2015-01-12 20:15:48  host: n20-01-06.opera-mini.net

    18 @
    Macie racje. Ten podany url spokojnie oglądam na s60v3. A na niego wydałem tylko 56zł.

  • 0

    20.  2015-01-12 20:36:48

    @14 od tego są aplikacje w Playstore. Google nie boli. Do eml są przeglądarki, a pps czyta większość pakietów biurowych. Niestety żaden nie działa bezbłędnie (jeden krzaczy np. xlsx, a drugi pptx).
    PS. Mogę Ci polecić WPS Office, którego sam używam (lepszy niż oficjalny pakiet od MS, ale nie perfekcyjny).

  • 0

    21. ~Dupelek  2015-01-12 20:56:27  host: n05-02-05.opera-mini.net

    20@
    Oczywście zapisalem info i wypróbuje.
    Miałem convertery róźne, ale to nie to co potrzebuje.
    Jutro biorę się do instalacji- narazie dzięki!!!

  • 0

    22. ~Darek  2015-01-13 11:02:02  host: apn-95-40-246-182.dynamic.gprs.plus.pl

    Normalne, że wszyscy wielbiciele rzucili się na kupno nowego fona, który wreszcie zaczął mieć normalną wielkość ekranu. Po za tym, żeby te statystyki robiły dobre wrażenie premiery są zawsze pod koniec września co przekłada się na główna sprzedaż własnie w czwartym kwartale czyli na święta. Taka gierka marketingowa . :)

Dodaj swoją opinię