Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple: problem ze zdjęciem simlocka z iPhone'ów

Apple: problem ze zdjęciem simlocka z iPhone'ów

orson_dzi 27 Marca 2017 09:45

0 0
iphone lock

Osoby posiadające iPhone'y z simlockami będę mieć w najbliższych dniach problem z ich usunięciem.

O problemie związanym z brakiem możliwości zdjęcia simlocków ze smartfonów Apple'a poinformował dzisiaj rzecznik Play, a z naszych informacji wynika, że taki sam problem ma również Orange. Awaria występuje po stronie producenta.

Stosunki polskich operatorów z Apple są bardzo delikatne i nie mogą oni udzielać żadnych informacji na temat współpracy. Dlatego też zapewne dostaniemy tylko informację o zakończeniu awarii, ale nie poznamy jej dokładnej przyczyny.


Źródło tekstu: Play; wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | ipohne | simlock | orange | play

w sumie: 20
  • 3

    1. ~Zen  2017-03-27 10:06:51  host: 31.179.221.61

    To jakiś święty graal, nic na jego temat nie można powiedzieć, wielu go czci jak Boga...

  • 2

    2.  2017-03-27 10:07:55

    A po jaką choinkę kupować smartfon z simlockiem ? sami są sobie winni :P

  • 5

    3.  2017-03-27 10:10:58

    @2 Gruszka napisał, że wprowadzenie simlocków wynika "z zasad współpracy z Apple", więc bym się nie zdziwił jakby to było narzucone z góry.

  • -2

    4. ~:)  2017-03-27 10:15:33  host: 188.146.145.159.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    simlock i brand w iPhone? To musi być Play i problemy nie znane u innych operatorów

  • -1

    5. ~  2017-03-27 10:19:38  host: 188.146.2.2.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @4 jaki brand, o czym Ty mówisz?

  • 4

    6. ~Gosciu  2017-03-27 10:39:17  host: c95-20.i07-24.onvol.net

    Co to za ciemnogrod w np Portugalii jest zakaz sprzedazy z simlockami nawet jak telefon go posiada to operator zobligowany jest prawem do bezplatnego podania kodu celem jego usuniecia. Ale co tam w polsce doic mozna za wszystko

  • 0

    7. ~Mario  2017-03-27 10:39:18  host: dhcp95-108-111-58.eaw.com.pl

    Co to jest ten simlock ? :D

  • 2

    8. ~Calm7  2017-03-27 10:59:26  host: n27-03-04.opera-mini.net

    7. Jak to co? Każda dziewica ma simlocka :-D

  • 0

    9. ~  2017-03-27 11:52:19  host: 159-205-147-157.adsl.inetia.pl

    @~Zen ...jak kazde przedluzenie agentury NSA. O nich nie wolno mowic lub mowic tylko dobrze. Tak to dziala.

  • -2

    10.  2017-03-27 12:30:22

    8). Wypad.
    PS.
    Dziwne, simlock w ajfonach..?
    Simlock w plej..??
    A tak się wszyscy z Orange śmiali...
    Najwyraźniej plejoza sobie zażyczyła simlocki w 2017 roku, git!
    :-D :-D :-D

  • 2

    11. ~akcja  2017-03-27 13:32:16  host: 193.201.36.42

    Tylko Play je zdejmuje w każdej chwili za darmo, Orange pobiera opłatę 77 zł (sic!) i możesz to zrobić dopiero po zakończeniu umowy.

  • 0

    12.  2017-03-27 14:07:26

    W przypadku iPhone simlock jest aktywowany wyłącznie na potrzeby operatora i przez niego zdejmowany więc nie dziwne, że operatorzy jakoś specjalnie nie chcą się chwalić ;)

  • 0

    13. ~kefir  2017-03-27 15:21:19  host: 87-205-68-248.adsl.inetia.pl

    iPhone w KAŻDEJ sieci ma sim-lock'a. Jego zdjęcie jest w salonie bezpłatne i trwa 15 sekund.

  • 0

    14. ~toj  2017-03-27 15:29:07  host: 188.146.79.145.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    W Orange wszystkie telefony maja sim-lock dopiero sie okazuje po fakcie.

  • 0

    15. ~MaaNyy  2017-03-27 15:31:25  host: achr245.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @11 co ty za gupoty wypisujesz simlocka z orange możesz zdjąć w każdej chwili doliczaj 77zł do fv. i nie tracisz gw. o ile ma loka bo już nie każdy tel z orange ma simlocka. A Simlocki z iphona są aktywowane na serwerach apple na dany imei i dlatego jest problem bo coś apple spartoliło :D

  • 1

    16. ~  2017-03-27 16:26:53  host: cdu80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A właściwie po co ten simlock? Bulę za telefon i jeszcze zakładają mi w pakiecie obrożę?

  • 0

    17.  2017-03-27 16:45:28

    (16)
    Każdy z operatorów by chciał, abyś już nigdy tej karty sim nie wyciągał /nie zmieniał operatora.
    Takie ,,delikatne” utrudnianie życia, byś zbyt Łatwo nie nawiał
    :-):-)

  • 0

    18.  2017-03-27 18:56:12

    Ale rzecznik żeni bałach na wydrę. No ale w sumie za to mu płacą:) Awaria:) Takich awarii w play już trochę było.

  • 1

    19. ~Gutek  2017-03-27 19:38:23  host: 188.146.64.17.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Złe prawo trzeba zmieniać. Od razu. Całkowity zakaz simlocków.

  • 1

    20.  2017-03-27 19:42:47

    3 - aa czyli sam producent ogranicza walory użytkowe ? brzydko :P

Dodaj swoją opinię