Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple pozywa Samsunga

Apple pozywa Samsunga

Ringu 19 Kwietnia 2011 08:50

0 0

ipadgalaxycompare Firma Apple pozwała Samsunga o naruszenie patentów i znaku towarowego. Chodzi i linię produktów Samsunga, serię Galaxy. Według Apple Galaxy Tab to klon iPada, podobnie jak smartfon Galaxy S jest wzorowany na urządzeniu iPhone.






To nie przypadek, że ostatnie produkty Samsunga przypominają iPhone'a, czy iPada - od kształtu obudowy, poprzez interfejs użytkownika, aż po opakowanie. Taki rażące kopiowanie jest złe. Musimy chronić własność intelektualną firmy Apple, kiedy konkurencja kradnie nasze pomysły - powiedział przedstawiciel Apple.

apple samsung We wniesionym pozwie przeciwko Samsungowi, Apple oskarża o kopiowanie zarówno sprzętu jak i oprogramowania. Produkty Galaxy czerpią od iPada i iPhone'a m.in. prostokątny kształt z zaokrąglonymi rogami, czarne obramowanie, a także elementy interfejsu użytkownika.

Źródło tekstu: Wired, ATD     

Dodaj do:
w sumie: 56
  • 0

    42. ~Art  2011-04-19 15:18:27  host: static-193-69.is.net.pl

    ja się trochę samsungowi dziwnie w sumie bo pierwsze co wykasowałem w moim SGS to ten badziewny iphonopodobny Touch Wizz 3.0... na szczęście to Android nie iOS więc mogę dowolnie sobie interface zmieniać dostosowując go do własnych gustów i potrzeb... na szczęście ja SGSa kupiłem nie dlatego że przypomina iphona tylko dlatego ze to naprawdę świetny i wygodny w użytkowaniu smartfon za przyzwoite pieniądze...

  • 0

    43. ~Adaswrr  2011-04-19 15:33:55  host: apn-95-40-168-102.dynamic.gprs.plus.pl

    http://www.ipmart-forum.pl/showthread.php?t=66379 - i niech ktoś jeszcze powie, że wszystkie inne telefony są tak megapodobne do iphona. Aktualnie samsung wytwarza jedne z lepszych telefonów, to jednak by mogli przestać żerować na pomysłach innych i dać coś od siebie. I tak jacyś zapaleńcy by stworzyli nakładki na system upodobniające do np.ios.

  • 0

    44. ~ojtam  2011-04-19 15:45:34  host: 83.143.141.28

    Niech się Apple zemści - da większe ekrany i obniży ceny.

  • 0

    45.  2011-04-19 16:19:41

    coo boli że samsungi lepiej idą? ciekawe czemu może ludzie Ci mądrzejsi przekonali resztę że marne 3.5cala z marnym procesorem za cenę dwa razy większą niż u konkurencji jest jednak nieopłacalnym zakupem wręcz głupotą.

  • 0

    46. ~caray  2011-04-19 16:22:30  host: 130-bi1-10.acn.waw.pl

    moze samsung ( i reszta firm) się wystraszy i ktoś wkoncu wypuści urządzenie ladniejsze niż te wszystkie ajfon-klony

  • 0

    48.  2011-04-19 16:35:15

    46@ tu też jest trochę racji design-em samsung nie oczarowuje produktami to fakt ale zamiast się pieprzyć, i robić bóg wie jakie cudeńka z telefonu idzie w elektronikę i technologię. Z jednej strony jest to dobre z 2 nie każdemu się musi to podobać.

  • 1

    49. ~cd59  2011-04-19 17:11:30  host: aaoy183.neoplus.adsl.tpnet.pl

    One nie są w żaden sposób podobne. Samsung Galaxy S nie upodobnia się do żadnego IPhone'a. Milion dzisiejszych innych telefonów są do siebie podobne, bo taki jest trend(I nie jest on ustalony przez Apple tak jak ktoś kiedyś powiedział)

  • 0

    50.  2011-04-19 17:28:47

    Łał! Niedługo Amerykańcy powaleni trójkąty z owalnymi rogami i koło opatentują chyba?

  • 0

    51. ~me  2011-04-19 18:48:03  host: 84-10-13-225.dynamic.chello.pl

    a jakby sie zastanowic, to iPhone 4 jest mocno podobny do LG Prady... czekamy na ruch ze strony LG... :D

  • -1

    52. ~tts  2011-04-19 18:49:32  host: 77-253-96-177.adsl.inetia.pl

    Ni prawda. Choć jestem fanem Samsungów to to co np. pokazali w Galaxy Ace - obudowa, a nawet niebieskie tło w okienkach, jest żywcem zerżnięte z IP4, wkurzają mnie też te ikony. Jak kupuje Samsunga to chce Samsunga, jakbym chciał Apple to bym wydał tego tysiaka więcej na Apple. I dobrze niech zmienią ten design bo to się robi żenujące, choć kocham ta firmę za jakość produktów.

  • 0

    53.  2011-04-19 20:16:09

    I tak Samsung jest lepszy niż to aple.Jak ktoś używał to wie o czym piszę.Te ajfony możliwościami ustępują Samsungowi.

  • 1

    54. ~Obserwator  2011-04-19 20:58:57  host: host54.stimo.net

    Żenada. Do póki na telefonie Samsunga nie pojawi się cokolwiek przypominające logo Jabłka, to mogą im na kant kuli skoczyć. O ile mi wiadomo, to nie opatentowali wyglądu swoich telefonów, więc Samsung może produkować tysiące klonów każdego produktu Apple. Są klony BMW i Mercedesa, są klony wielu modeli Nokii, są przeróbki Porsche pod marką Rinspeed, są wreszcie repliki Ferrari, Lambo i wielu innych samochodów. Nikt jednak z tego powodu nie robi problemów. Ale jak ktoś Jabłko skopiuje, to wielkie halo jest. Dlaczego? Ameryka - tam można o byle *** pozwać i (co gorsze) wygrać!

  • 0

    55. ~eM  2011-04-20 10:31:12  host: cbl162.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Apple już powoli stoi w miejscy i odgrzewa stare technologie wmawiając że to "nowość". Niech teraz każdy z koncernów samochodowych pozwie inną firmę motoryzacyjną bo - SAMOCHODY TEŻ SĄ PODOBNE :D lol2

  • 0

    56. ~Pest  2011-04-20 12:26:16  host: 87-204-165-158.ujscie.net

    Popieram Apple. Samsung ostatnio we wszystkim kopiuje konkurencję. Ten kto tego "nie widzi" okłamuje samego siebie. Jasne, że jest to nie do końca uczciwe - żerowanie na czyimś sukcesie. Jedno Samsungowi się udało - ładuje wydajny (często głównie na papierku) hardware w swoje produkty. Wymiernych korzyści z tego nie ma ale ludziom się to mimo wszystko podoba.

  • 0

    57. ~arek25087  2011-04-20 16:59:45  host: 88.220.37.74

    lol mam już dość kopi szajsunga, sam interfej już jest tak podobny!! w sumie szajsung może się odgapia od sciphonów a nie iphonów:D

  • 0

    58. ~Luis  2011-04-20 23:46:11  host: 89-77-21-211.dynamic.chello.pl

    Bu ha ha tych z Apple jabłuszko w mózgach pozamiatało :D Owszem Galaxy S i Tab są podobne do Iphona i Tableta ale weźmy chińską podróbkę Iphona.Wygląda identycznie i nawet ma jabłuszko.Ich nie pozwą, masakra powaliło ich.Ale co tam,nic nie zdziałają :)

  • 0

    59. ~SEB  2011-04-21 00:02:21  host: 87-205-183-145.adsl.inetia.pl

    "Co prawda Apple ma rację, bo Samsung tak zrobił. Skorzystali ze sprawdzonego wzoru, ale pozew i udowadnianie tego jest żałosne. Biedronka powinna pozwać żabkę za to, że też użyli zwierzątka w nazwie sklepu ;)" Ciężko bo to sklepy pracujące dla 1 biznesmena :)

  • 0

    60.  2011-04-25 22:13:30

    Niech Apple pozwie chińczyków. Kupa tego na allegro pod delikatnie zmienionymi nazwami np. I+++HONE 4 itp.

  • 0

    61. ~?  2011-04-26 11:08:51  host: acor96.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Meizu 9 przykładowo też jest identycznie wzorowany na ip4 (wizualnie oczywiście bo technicznie mu nie dorówna) a jakoś apple go nie pozywa. Swoją drogą nigdy nie rozumiałem fenomenu appla. Możliwe że chodzi o to że to jestem ja i mam mojego ip jestem jego jedynym we wsi posiadaczem.Bo poza tym że sąsiadom w niektórych wsiach szczęka jeszcze opadnie czasem w ip nie ma nic szczególnego. Samsung galaxy ma szczerze powiem nawet większą pamięć bo mimo że ma 8gb to może mieć karty do 32 gb. Android jest nowocześniejszym systemem od ip os a jakbym miał płacić 3200 zł powiedzmy tak jak kumpela za telefon z aparatem 5 mpix to już wolę na allegro kupić x10 dużo taniej i praktycznie ta sama jakość a nawet aparat 8 mpix.

  • 0

    62. ~abcd  2011-04-27 09:26:52  host: 194.156.44.23

    @61 Meizu nie jest wzorowany na IP, tylko na odwrót.

Dodaj swoją opinię