Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple pozwany za brak zasięgu

Apple pozwany za brak zasięgu

Q! 30 Czerwca 2010 10:24

0 0

Znikający zasięg w telefonie iPhone 4 to nie jedyny problem, który ma obecnie na głowie Steve Jobs, szef Apple. Do tego doszedł pozew sądowy, który w tej sprawie złożyła przeciwko Apple jedna z kancelarii.



Pozew przeciwko Apple złożyła kancelaria Kershaw, Cutter & Ratinoff - ta sama, która w swoim sądowym "portfolio" posiada złożone pozwy przeciwko takim gigantom jak Facebook czy Zynga. W tych przypadkach chodziło o reklamy umieszczane w udostępnianych przez obydwie firmy grach on-line.




Teraz pozywa ona Apple za "znikający" zasięg w telefonach iPhone 4. Obecnie szukani są użytkownicy, którzy doświadczyli tego typu problemów. Jeśli znajdzie się ich wystarczająca liczba, to sprawa może trafić na wokandę jako pozew zbiorowy w relatywnie krótkim czasie, co może się zakończyć wyrokiem dla Apple.

Co na to Steve Jobs? Póki co chyba za bardzo się tym nie przejął, a na problemy związane z zasięgiem odpowiada, że… to wina użytkowników, bo nie potrafią poprawnie trzymać "jabłuszka". Szerzej o tym pisaliśmy w tej oraz tej wiadomości.

Źródło tekstu: intomobile, wł     

Dodaj do:
w sumie: 48
  • -1

    30. ~Vista  2010-06-30 12:45:01  host: 195.66.116.254

    Spokonie z emocjami, pastwicie się nad czymś czego nigdy nie mieliście i nie będziecie mieć w łapce. Apple to firma odpowiedzialna i nie zostawi klientów na lodzie.

  • 1

    31.  2010-06-30 12:55:20

    @30: no tak, przecież od razu wypuściła gumowe zabezpieczenia za 29$ ;))) żeby z tak drogiego produktu jeszcze chcieć wyciskać bezczelnie kasę, to przekracza wszelkie granice. Jakby za darmo dawali to ok, bo w końcu to oni nie wiedzą że jak trzymasz za antenę to zasięg słabnie. A że proces wytaczają Apple to słusznie, przecież nie robią to dla kasy tylko żeby pokazać, że taka firma nie może sobie igrać z klientów!

  • 0

    32.  2010-06-30 13:04:40

    @30 sprecyzuj co rozmiesz poprzez nie będziecie mieć bo nie rozumiem? kolejny maniak pod tytułem jestem boski bo mam ishita? daruj sobie...

  • 0

    33.  2010-06-30 13:13:24

    30 jasne... Poczytaj o warunkach gwarancji iPhone w Polsce.

  • 0

    34.  2010-06-30 14:02:42

    @27 - to prywatny blog niejakiego Marka Guima a nie Nokii

  • 0

    35.  2010-06-30 14:04:42

    oki zwracam honor to jest tu http://conversations.nokia.com/2010/06/28/how-do-you-hold-your-n okia

  • 0

    36.  2010-06-30 14:56:06

    Analogia jako podal Hose z telewizorem jest naprawde trafna. Nie ujmujac nic potencjalowi iFona , powazne problemy z lapaniem zasiegu dyskwalifikuja to urzadzenie , tak samo jak wypowiedz Jobsa dyskwalifikuje go jako rozsadnego czlowieka powaznie traktuje swoich klientow , jesli rzeczywiscie wypowiedzial takie slowa to jest to kompromitacja i niebywala bezczelnosc , nie ma nawet co polemizowac.

  • 0

    37. ~blablabla  2010-06-30 15:20:31  host: user-109-243-13-239.play-internet.pl

    @36 issa Nie dawaj się łapać na takie zagrywki. News o tym że co Jobs mówił o zasięgu był dwa razy już na telepolis. Tu została ta informacja podana- sam wiesz po co. Zwracałem na to uwagę w @8.pzdr

  • 0

    38.  2010-06-30 15:40:39

    Blabla , abstrah.uje tu od kwestii pozwu , amerykanski system prawny i napisy , ze mozna sie poparzyc goraca herbata sa powszechnie wysmiewane na calym swiecie , z drugiej strony potrafia skazac oszusta podatkowego na miliardy dolarow w kilka miesiecy , co w Polsce byloby powszechnie uznane za cud. Nie komentowalem wczesniej rzekomej wypowiedzi Jobsa , bo rozne tresci pojawiaja sie w internecie , a zanim prawda buty wlozy falsz juz caly swiat obiezy. Ale dement nie bylo , wiec z czystym sumieniem mozna uznac jego wypowiedz za kompromitujaca , wyglada , ze woda sodowa mocno uderzyla mu do glowy.

  • 0

    39.  2010-06-30 17:07:41

    Też bym się zdenerwował jakbym zapłacił pare tysiaków atu towar lipny. Zgania winę na użytkowników że źle trzymają w reku iPhona. To po co takie robi? Pytam się? Dla szpanu? Może dla jaj? No ale co ja będę gdybał największy fan Apple to samo pudełko za tysiące kupi aby tylko było logo z jabłkiem. Wszyscy polecieli go kupić jak tylko newsa wstawili a teraz sajgon na całego...i tu nie ma kto zawinił porówno. Oni za wadliwość, zjarany project a my za chciwość i manię "muszę go mieć". Ktoś tu pojechał z WiFi, powiem tak bez sieci GSM telefon jest na śmieci. Co ztego że WiFi za darmo? Ograniczony obszar do kilkuset metrów. Wyjedziesz za miasto do lasu, płacz, lamen bo napis "no signal" ale co tam ważne że iPhone bo to taki prestiż i szpan zarazem...radzę przed zakupem czytać opinie.

  • 0

    40.  2010-06-30 18:08:34

    Proces będzie ciekawy, bo paski zasięgu nie świadczą bezpośrednio o jakości sygnału i jakości połączenia. Szkoda tylko, że się będzie pewnie ciągnął przez lata.

  • 0

    41.  2010-06-30 18:23:46

    Do wszystkich psioczących: dajcie spokój, iPhone w Polsce jeszcze oficjalnie NIE MA ! Więc o co Wam chodzi ? Zanim dotrze do naszego kraju upłynie jeszcze kilka miesięcy, a do tego czasu iPhone będzie już bez wad.

  • 0

    42. ~kl  2010-07-01 00:02:42  host: emp50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jabłuszko psuje się od środka ;)

  • 0

    43. ~  2010-07-01 13:08:38  host: t03-04.opera-mini.net

    To zwykły skok na kasę. W normalnym kraju aby był pozew, musi być poszkodowany. W tym przypadku pozew jest, a poszkodowanych jeszcze szuksją;) iPhone'a bym nie kupił, co nie zmienia faktu, że nie rozmyślam, jak by tu jeszcze Apple dowalić... /shootem

  • 0

    44. ~Misiek77790  2010-07-01 22:51:28  host: 178-37-48-115.adsl.inetia.pl

    Dzień dobry wszystkim. Chciałem się spytać czy ktoś z was miał ten telefon w ręce?? Wczoraj własnie kupiłem iPhone 4 w Warszawie od gościa który kupił go w Anglii. Podciąłem swoją kartę plusa do rozmiaru microsim i cały czas mam zasięg. Czy to w lewej czy w prawej ręce. Wiem ze nawet Apple przyznało się do usterki ale ja tego wogole nie zauważam. Może to tylko jakaś wadliwa partia?

  • 0

    45. ~code  2010-07-03 12:33:44  host: 212.160.172.70

    Misiek77790; miałem, zgadzam sie z Tobą. problem występuje tylko na granicach zasięgu i nie jest związany z zasięgiem anteny, a wyświetlaniem stosunku sygnału do szumu (wyrażonym w kreskach "zasięgu". zresztą, tych kresek producenci powinni się pozbyć, i tak nic nie oznaczają.

  • 0

    46. ~pirat-drogowy  2010-07-07 10:09:24  host: grsu4b1x83.adsl.datanet.hu

    że co proszę?:D nie potrafimy trzymać telefonu?:D to żart tysiąclecia, mówię wam, czad...

  • 0

    47.  2010-07-07 13:57:47

    również miałam go w ręku i nie było zadnego problemu z zasięgiem, fakt, ze mieszkam w duzym mieście, trzymałam go różnie i żadnych problemów nie było ( zółtych plam tez nie miał:))))

  • 0

    48.  2010-07-08 08:18:51

    Bezczelność Jobsa sięga zenitu ...

  • 0

    49. ~joahim  2011-03-16 14:33:58  host: host-80-238-100-167.jmdi.pl

    mialem iphona i wiecej nie chce,nie odpowiada mi polityka apple,czyli zarabiac na jeleniach,telefon nie jest wcale taki dobry jednak marketing robi swoje,obecnie posiadam flagowy model samsunga ktory jest lepszy pod kazdym wzgledem od urzadzen apple,polecam porownac przed zakupem iphona z innymi telefonami mozna naprawde sie zdziwic,pozdro

Dodaj swoją opinię