Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple pozwany za brak ostrzeżeń dla kierowców w FaceTime'ie

Apple pozwany za brak ostrzeżeń dla kierowców w FaceTime'ie

LuiN 30 Grudnia 2016 09:06

3 2

James i Bethany Modisette pozwali Apple'a za brak ostrzeżeń w aplikacji FaceTime. W 2014 roku w wypadku samochodowym zginęła ich pięcioletnia córka - kierowca, który uderzył w ich auto korzystał z aplikacji Apple'a.

Auto Modisette'ów zwolniło z powodu korków, ale już nie samochód 20-latka, który jechał za nimi z szybkością 105 km/h. W wyniku wypadku zginęła pięcioletnia córka Modisette'ów.

Dlaczego jadący z tyłu kierowca nie zwolnił? Podczas jazdy autem prowadził widerozmowę za pomocą aplikacji FaceTime Apple'a. Gdy na miejsce wypadku dotarła policja, w aucie sprawcy wypadku nadal uruchomiona była wspomniana aplikacja.




W stanie Teksas, w którym doszło do wypadku, nie ma regulacji zakazujących korzystania z telefonów komórkowych podczas jazdy autostradami. I zmian w tej kwestii nie domagają się poszkodowani. Podstawą pozwu jest fakt, że Apple nie ostrzega, by z aplikacji FaceTime nie korzystać w czasie prowadzenia auta.

Rodzice oczekują zwrotu kosztów leczenia, odszkodowania i pokrycia kosztów sądowych. W sieci pojawiają się już komentarze, że to bardziej efekt niewypłacalności sprawcy wypadku, niż szukania realnych przyczyn śmierci córki w aplikacji Apple'a. Warto przy tym jednak pamiętać, że sądownictwo w USA ma bogatą historię wypłacania olbrzymich odszkodowań przez korporacje z powodu na pozór błahych zarzutów.

Źródło tekstu: Phonearena, wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | facetime

w sumie: 20
  • 1

    1. ~me  2016-12-30 09:55:54  host: static-trzyjeden-dziewiec9.echostar.pl

    Amerykanie mogą pozwać nawet swój rząd za to, że nie dał im regulacji, zgodnie z którą mają oddychać. Kraj debili.

  • 1

    2. ~krz  2016-12-30 09:57:39  host: nat-185-157-12-109.fiberway.pl

    wypadek spowodowal kierowca, i to on jest odpowiedzialny. Wypadku nie spowodowala aplikacja ani jej producent.

  • 1

    3.  2016-12-30 10:15:44

    Po to są instrukcje, żeby uniknąć takich pozwów. I jeśli nie ma w niej informacji, że nie można się kąpać z suszarką do włosów zanurzoną w wodzie, to już można producenta suszarki pozwać za to, że ktoś tak zrobił. W instrukcji nie było ostrzeżenia. A USA to raj dla takich pozwów ;) .

  • 0

    4. ~abc  2016-12-30 10:16:32  host: 212.160.172.83

    @1: a co byś powiedział o kraju nad Wisłą?

  • 1

    5. ~  2016-12-30 10:29:41  host: 89-64-47-242.dynamic.chello.pl

    W USA nawet w publicznych toaletach jest napisane, zeby nie pic wody z muszli.

  • 1

    6. ~  2016-12-30 10:30:40  host: 5.254.65.246

    Jeszcze powinni podać do sądu zarządcę drogi, na której doszło do wypadku.

  • 1

    7. ~do u  2016-12-30 10:36:06  host: n06-03-02.opera-mini.net

    @4 powiem że jest bardzo kochany!!!!!!!!!!!!!!

  • 1

    8.  2016-12-30 10:45:38

    Jasne, że za wypadek całą odpowiedzialność ponosi kierowca-debil. Używanie jakiegokolwiek urządzenia, czy programu nie zwalnia z myślenia. A jakby np się zagapił na jakąś ładną kobitkę idącą nieopodal chodnikiem, to rozumiem, że ją by pozwali, bo rozproszyła kierowcę? Współczuję straty i traumy, ale to jest skok na kasę i tyle.

  • 1

    9.  2016-12-30 10:58:32

    @1: U nas też każdy może pozwać każdego za cokolwiek. Po to są procesy cywilne. Inną sprawą jest, jak do takich bzdurnych pozwów podchodzą sądy.

  • 1

    10. ~Wojtaszek  2016-12-30 11:22:56  host: 91-193-209-18.eimperium.pl

    USA to kraj debili.

  • 1

    11. ~Nick  2016-12-30 11:38:06  host: n05-10-05.opera-mini.net

    Skoro ludzie są takimi idiotami nie powinni mieć prawa głosować, czynne i bierne prawo wyborcze nie dla nich. Poza tym to oczywista oczywistość wynikająca z samych przepisów drogowych.

  • 0

    12. ~Miki  2016-12-30 11:57:17  host: sub2-195-127.elpos.net

    USA to nie jest kraj debili ale kraj ludzi, ktorzy korzystaja z prawa i prawnikow. Prawo USA jest najbardziej wyraziste i konkretne. Jest wina i jest zawsze kara. W Polsce jest wina i nie ma kary. Do tego w USA wybryki sie nie sumuja i za kazdy wybryk dostaja oddzielny wyrok.

  • 1

    13. ~me  2016-12-30 12:38:28  host: static-trzyjeden-dziewiec9.echostar.pl

    A jaką widzisz winę Appla we wspomnianym wypadku? Piszesz bzdury, aż żal.

  • -1

    14. ~  2016-12-30 12:48:03  host: 168.235.196.63

    @13 idz się wyspać bo przykro cie czytac

  • 2

    15. ~Piotrek  2016-12-30 13:06:28  host: apn-46-169-245-151.dynamic.gprs.plus.pl

    powinni jeszcze pozwać producenta samochodu i dilera który sprzedał ten samochód kierowcy - przecież na pewno na samochodzie nie było nalepki jedź ostrożnie . Proponuje też pozwać inżyniera który auto zaprojektował bo umożliwił jazdę z prędkością ponad 100 km/h administratora drogi bo na pewno nie postawił znaku zachowaj ostrożność na 100 metrów przed miejscem gdzie zdarzył się ten wypadek i policję stanową która nie zatrzymała kierowcy który spowodował wypadek do rutynowej kontroli . Oni są tak cwani czy tak debilni??

  • -1

    16. ~Niesiołowski  2016-12-30 13:57:03  host: user-164-127-130-55.play-internet.pl

    gejfony zabijają , ich użytkownicy 99,9% jest kryptogejami ..

  • 1

    17. ~  2016-12-30 14:10:18  host: user-94-254-179-103.play-internet.pl

    A to tam nie mają mil/h?

  • 2

    18.  2016-12-30 18:55:02

    podobna sprawa była jakis czas temu ze snapchatem. nie jestem pewny jak sie w koncu skonczyla, ale to ludzie powinni miec rozum i wiedziec kiedy telefonu używac, a kiedy nie.

  • 0

    19. ~  2017-01-01 12:40:40  host: user-94-254-163-92.play-internet.pl

    W socjalizmie bohatersko walczy sie z problemami nie znanymi w żadnym innym ustroju, nie potrzebuje więcej dowodów żeby stwierdzić ze w USA panuje socjalizm

  • 0

    20. ~zulugula  2017-01-01 18:22:22  host: public-gprs384081.centertel.pl

    @3 instrukcji używania mózgu i zdrowego rozsądku też potrzebujesz? Zastanów się przed pisaniem głupot.

Dodaj swoją opinię