Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple porzuca nazwę Apple Store

Apple porzuca nazwę Apple Store

orson_dzi 19 Sierpnia 2016 12:03

3 8

Wygląda na to, że Apple rezygnuje z nazwy Apple Store. Wszystko przez to, żeby salony sprzedaży kojarzyły się z czymś więcej niż tylko zwykłym sklepem.






Zmiany nazwy pojawiły się w przypadku amerykańskich salonów. Zamiast Apple Store, Valley Fair i Apple Store, The Grove mamy teraz Apple Valley Fair i Apple The Grove.

Apple nie chce żeby ich salony kojarzyły się wyłącznie z miejscem, w którym można kupić produkt firmy. Chodzi o miejsce, gdzie można będzie bliżej poznać nowe technologie, a nawet coś na kształt miejsca spotkań. Dla przykładu w dużych salonach, jak Apple Union Square w San Francisco, organizowane będą koncerty akustyczne połączone z wyświetlaniem filmów na ogromnym ekranie o rozdzielczości 6K.

Źródło tekstu: macrumors; wł     

Dodaj do:

Tagi: apple store | apple

w sumie: 24
  • 1

    5. ~  2016-08-19 12:31:49  host: 89.174.107.200

    San Francisko? To już nawet nie jest zabawne...

  • 3

    6. ~  2016-08-19 12:34:40  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    Taki typowy orson

  • 0

    7. ~  2016-08-19 13:06:55  host: user-94-254-128-39.play-internet.pl

    czyli upadek jest blisko xdxdxd xoxoxo

  • 0

    8. ~me  2016-08-19 13:24:42  host: user-94-254-193-83.play-internet.pl

    Kogo to obchodzi? Czy naprawdę ludzie nie mają innych powodów do emocji niż takie coś?

  • 1

    9. ~  2016-08-19 13:33:24  host: 92.60.132.22

    3, to była doda a nie farna :)

  • 0

    10. ~  2016-08-19 13:33:58  host: 92.60.132.22

    3, przepraszam, Lisowska

  • 0

    11.  2016-08-19 13:36:54

    Doda była pierwsza. Teraz jest Lisowska, która dokładnie w ten sam sposób reklamuje ME.

  • 0

    12. ~Hotelarz  2016-08-19 13:43:02  host: apn-5-60-141-69.dynamic.gprs.plus.pl

    @11, DanielR - Skąd ty to wszystko wiesz? Pewnie lubisz takie niunie... :D

  • 0

    13.  2016-08-19 13:46:55

    Trudno nie widzieć, jeśli jest się codziennie bombardowanym reklamami w radiu i TV. Właśnie m.in. z tego powodu już od dłuższego czasu zasadzie nie oglądam telewizji.
    A co do "niuń". Niunie, jak niunie - z wyglądu. A co poza tym...

  • 1

    14. ~jojo  2016-08-19 13:46:59  host: n28-06-03.opera-mini.net

    Lubie, zwłaszcza prawą ręką. ;-)

  • 0

    15. ~  2016-08-19 15:16:01  host: 212.160.172.86

    rozdzielczość 6k? ile to ma px?

  • 1

    16. ~gosc  2016-08-19 20:35:03  host: d81-81.icpnet.pl

    Bedzie jak na poczcie albo na stacji benzynowej gdzie stoi sie godzinami w kolejce bo grupa osob przed toba kupuje hotdogi a ty chcesz zaplacic za paliwo i odjechac...

  • 1

    17. ~vlo  2016-08-19 20:52:48  host: public-gprs378255.centertel.pl

    @16: nie widziałem, żeby ktoś na poczcie kupował hotdogi lub paliwo ;-)))

  • 0

    18. ~  2016-08-19 22:36:40  host: 95.150.63.3

    @3-"...Nawet ŚCIĄGŁA ubranie..." o Jezu...

  • 0

    19.  2016-08-20 00:34:24

    @17: ej no, ja tam nie wiem, na stacji benzynowej to ostatnio widziałem że dużo listów wysyłają... na te przesyłki hurtowe czasu trochę schodzi - no i stoją ci biedni kierowcy i czekają, żeby zapłacić za jakieś tam paliwo... Nie rozumiem. Nie łatwiej zatankować na poczcie? Przecież tak szybciej.

    A hot-dogi to inna sprawa ; Apple jeszcze oficjalnie nie poinformował jak będą nazywały się jego nowe standy uliczne. Towary z nich mają się ponoć sprzedawać jak ciepłe bułeczki (nie wiem tylko co z parówkami, ale na pewno to jakoś rozwiążą, podobno patent już jest). Ktoś ma przecieki co do nazwy?
    Bo nie chcę przegapić, pilotażowy rynek Apple'a to właśnie Polska. Pamiętają nasz sentyment do saturatorów z wodą i sokiem i dlatego iStandy (nazwa pilotażowa) zadebiutują właśnie u nas.

  • 0

    20. ~  2016-08-20 07:03:30  host: n15-04-06.opera-mini.net

    @19, XD

  • 0

    21. ~binder  2016-08-20 20:55:55  host: ns316491.ip-37-187-129.eu

    @1 "koro Ewelina Lisowska potrafi zagrać na otwarciu KFC (o zgrozo!), to przed takim Media Marktem nie będzie miała żadnych oporów." Chyba miałeś na myśli Media Expert, bo skoro promuję tę markę to na pewno nie konkurencję.

  • 0

    22. ~rubicon  2016-08-21 08:51:01  host: host942312116.microchip.net.pl

    Dawno nie czytałem komentarzy na telepolis ale widzę że wszechobecny w sieci debilizm typu "pisać każdy może, nie mając pojęcia o niczym" dotarł i tutaj.
    Nie będąc apple fanem czy wyznawcą rozumiem jednak sens tego posunięcia na rynku US.
    W odróżnieniu od naszego "ryneczku" dla ubogich, gdzie sklep Apple jest przede wszystkim sklepem i miejscem "macania" w US są to miejsca już o ugruntowanej pozycji "społecznościowej". Np. na Florydzie, gdzie zimuje większość emerytów , powszechne są realne szkolenia dla takich użytkowników w codziennej obsłudze kompa czy telefonu. I w odróżnieniu od nas , gdzie sprzedawca "popisze" się wiedzą "z katalogu" o produkcie, a poza tym nie dając z siebie niczego więcej, tam na serio ludzie przychodzą wielokrotnie i z przyjemnością uczyć się korzystania z tego co kupili.
    To czy uważamy tych ludzi za głupców , to inna sprawa , ale takiego serwisu dla użytkowników życzę temu naszemu prowincjonalnemu rynkowi.
    A co do Forum...
    Spłodzenie pond 20 wpisów nie na temat i o niczym przeraża.

  • 1

    23.  2016-08-21 16:27:16

    @22: a co pisać? Truizmy? Np.: Jaki rynek taki odbiorca?
    Że to rynek macierzysty, gdzie mają nie dość że uprzywilejowaną pozycję i chronioną prawnie do tego, to w przeciwieństwie do Motki i M$ nie stracili wartości marki w US of A i dlatego tak mogą?
    Że zmiana nazwy sklepu na Gaj (nomen omen! ; ), Dolinę albo inny tam dajmy na to Park (choć to już brzmi za bardzo koreańsko ; ) wypali w największym stopniu tam, zaraz po tym jeszcze w Kanadzie, Australii i NZ oraz UK, ale potem będzie już mimo wszystko trudniej, nawet w Niemczech? (nie mówiąc o np. Francji która jest zbyt hermetyczna)
    Że ogromna skala sklepów (piętrowe, czasami samodzielne konstrukcje), designerskie podejście nawet w szczegółach i inne podejście konsumenta (inne jego oczekiwania) pozwalają im realizować zupełnie inne przedsięwzięcia niż w Polsce, gdzie salony są tycie i przeciętny konsument nie ma wiedzy technicznej i często nie chce jej rozwinąć bądź nie wie, że/gdzie/jak może? (i tak dalej i tak dalej...)
    Że przychodzi ktoś taki jak ty i chce zabłysnąć pisząc, jakie to debilizmy się tutaj odwala, że może nikt nie ma tu jakiegokolwiek pojęcia, że lecą tu same offtopiki (o Holender - weekend, typowy słaby Apple'owski wątek który i tak będzie miał oglądalność (i po to jest), dalej Olimpiada, pogoda ciepła.. - a ci ludzie śmią nie pisać na temat!), że to przeraża?
    Rany julek, facet, zaaplikuj sobie maść na ból dupy : )

    Ja tam wolę się pośmiać : ) Co również radzę : )

  • 0

    24. ~turbo  2016-08-21 19:18:30  host: ns316491.ip-37-187-129.eu

    @11 w sumie to przynajmniej polska sieć i polskie wokalistki :)

Dodaj swoją opinię