Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple podwyższa ceny w sklepie z aplikacjami

Apple podwyższa ceny w sklepie z aplikacjami

LuiN 2 Maja 2017 10:33

3 8

apple devices wide

Apple podwyższa ceny aplikacji mobilnych w Danii, Meksyku i wszystkich krajach europejskich rozliczanych według kursu euro - w tym w Polsce.

Możemy pożegnać się z aplikacjami w cenie 99 eurocentów, od teraz minimalna opłata to 1,09 euro. Wzrosły też ceny aplikacji dla wszystkich wyższych pułapów, np. zamiast 1,99 euro mamy 2,29 euro, a zamiast 3,99 euro - 4,49 euro.

Zmiany stawek dotyczą również mikropłatności wewnątrz aplikacji, nie zmieniają się natomiast ceny usług abonamentowych (np. opłata za Dropbox). Nowe ceny to próba złagodzenia zmian kursu euro względem dolara.




Część aplikacji dostępnych w sklepie Apple'a ma już nowe ceny, pozostałe prawdopodobnie zostaną zaktualizowane jeszcze w tym tygodniu. W dalszym ciągu w sklepie Apple'a znajdziemy bezpłatne aplikacje.

Inną istotną zmianą jest nowa polityka afiliacyjna - partnerzy sklepu udostępniający linki do aplikacji nie otrzymają już 7% prowizji od sprzedaży, lecz tylko 2,5%.

Zobacz: Wielka Brytania z droższymi aplikacjami z powodu Brexitu

Źródło tekstu: MacRumors, wł     
Źródło zdjęć: Pixaby

Dodaj do:

Tagi: apple | app store

w sumie: 19
  • 4

    1. ~  2017-05-02 12:19:23  host: aedp251.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "Nowe ceny to próba złagodzenia zmian kursu euro względem dolara" - bardzo ładny eufemizm zastępujący "wyskakiwać z kasiory, frajerzy!". €/USD od ponad dwóch lat buja się między 1,03 a 1,17, a obecny kurs wynosi 1,09.

  • -3

    2. ~///  2017-05-02 12:50:38  host: apn-31-0-46-103.dynamic.gprs.plus.pl

    Dolar traci na wartości, więc ruch cen w górę zrozumiały, klienci tej firmy nie powinni narzekać na braki w portfelu i zapłacą tyle ile trzeba, przestrzeni zobowiązuje.

  • 1

    3.  2017-05-02 13:08:56

    @1 Może liczyli że trend się odwróci i odrobią straty? Ciekawe że obniżają również prowizje, może doszło do dużego spadku transakcji w AppStore i próbują utrzymać zyski na zakładanym poziomie. Może utopili w czymś sporo kasy (IP8?) i muszą zbilansować roczny budżet (bajki o ich rezerwach mnie nie ruszają, bo poza księgowymi nikt tej kasy nie widział, łącznie z udziałowcami).

  • 1

    4. ~Aaa  2017-05-02 13:26:54  host: alc111.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak to dobrze mieć androida i sobie ściągać wszystko za darmo :]

  • 2

    5.  2017-05-02 13:30:57

    Nie od dziś wiadomo, że elitarnych użytkowników jabłka można dowolnie golić.

  • 0

    6. ~  2017-05-02 13:50:26  host: 82-214-134-114.itsa.net.pl

    @4 w zyciu nie ma nic za darmo.

  • 1

    7.  2017-05-02 13:53:09

    Co tam ceny: liczy się prestiż.Za prestiż można płacić więcej.To zrozumiałe.

  • 0

    8.  2017-05-02 14:37:56

    @1 Zwróć uwagę że ceny w USA podawane są bez podatku VAT. Amerykanin kupująć appkę za 0,99$ płaci 0,99$ + podatek stanowy. Ty jak kupujesz w Polsce appkę za 1,09€, to Apple odprowadza w pierwszej kolejności od tego 23% VAT.

  • -1

    9. ~  2017-05-02 15:16:02  host: m83-180-52-105.cust.tele2.hr

    @7 prestiż to był kiedyś z nokia e series. Teraz iphony lądują w łapach gwiazd, gwiazdeczek, biznesu, mas pospolitych, gimbazy i sprzątaczek. Cały przekrój społeczny.

  • 0

    10. ~  2017-05-02 15:44:25  host: aedp251.neoplus.adsl.tpnet.pl

    8, nie chce mi się szukać faktur z AppleStore'u, ale nie jestem przekonany, czy płacą polski VAT. Jednak nawet jeśli rozliczają się według polskich zasad, odprowadzają (a właściwie: naliczają VAT należny) nie 23%, a 18,7% - trzymajmy się faktów.

  • -1

    11. ~płaćcie frajerzy  2017-05-02 15:45:36  host: aarw162.neoplus.adsl.tpnet.pl

    i lanserzy od zgnitego jabłka !!!
    Powinni wam 1000 ojro za jedną aplikację policzyć, przecież i tak kupicie

  • 0

    12.  2017-05-02 17:18:04

    @10 Skoro trzymasz się faktów to dlaczego piszesz o tym, czego nie jesteś przekonany. http://tlp.is/dcv

  • 0

    13.  2017-05-02 17:31:45

    @12, mungo - zgadza się, od dłuższego czasu VAT jest według lokalnych stawek, wcześniej Apple rozliczał zakupy w Irlandii.

  • 0

    14.  2017-05-02 17:50:52

    nawet jak podwyzszaja to i tak ludzie beda placic

  • 0

    15. ~  2017-05-02 17:53:27  host: aedp251.neoplus.adsl.tpnet.pl

    12, zastrzegłem wyraźnie, że nie jestem pewien, bo ostatnie zakupy w kramiku Apple'a robiłem kilka lat temu, gdy jeszcze wystawiali faktury w Irlandii. Lepsze to, niż wciskanie ciemnoty, że "Apple odprowadza 23% z zapłaconej kwoty", nie?

  • 0

    16.  2017-05-02 18:16:51

    @15 Rzeczywiście mój błąd i mogłem to napisać bardziej ściśle. Nie zrobiłem tego celowo. Wracając do tego co było głównym przesłaniem mojej wypowiedzi. Weźmy najmniej korzystny dla Euro przelicznik w App Store z podanych: 1,99USD-2,29€. Po odliczeniu VAT 1,86€. Po aktualnym kursie 1:1.09 to jest 2,02USD. Czyli Apple zagrabia całe 3 centy. Dla porównania dla appek za 0,99$ Apple jest stratne 2 centy.

  • 0

    17. ~Gość  2017-05-03 01:47:05  host: 89-73-28-78.dynamic.chello.pl

    To że "naliczają" to jedno. Drugie - ile (i czy w ogóle) go odprowadzają. "Optymalizacja" podatkowa w ich wykonaniu jest już legendarna. Irlandia nawet "nie chce" zwrotu brakujących należności. Etyka tej firmy w biznesie nie dorasta powoli do dzisiejszych czasów... nawet jeżeli taka świadomość przebija się powoli w umysłach jej fanów...

  • 0

    18. ~  2017-05-03 06:18:43  host: user-94-254-179-14.play-internet.pl

    Zmniejsze racje zywieniowe dzieciom i dam rade, przeciez apple to synonim prestizu wiec trzeba go miec

  • 0

    19. ~Master Chief  2017-05-05 10:01:40  host: gny186.internetdsl.tpnet.pl

    Rozliczanie Polski według kursu euro gdy my nie mamy (na szczęście) tej parszywej waluty, nie zarabiamy też na ich poziomie - to jest dopiero patologia europejska...

Dodaj swoją opinię