Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple ostrzega - wariant "jet black" iPhone'a 7 podatny na zarysowania

Apple ostrzega - wariant "jet black" iPhone'a 7 podatny na zarysowania

orson_dzi 8 Września 2016 20:12

4 9

iPhone'y 7 będą dostępne w nowej wersji kolorystycznej jet black. Jednak Apple ostrzega, że wykonana z ogromną precyzją obudowa... może się łatwo zarysować.



Nowa wersja kolorystyczna iPhone'ów 7 wzbudza ogromne zainteresowanie. Nic dziwnego, bo głęboka czerń wariantu jet black naprawdę może się podobać. Obudowa jest wykonywana w dziewięcioetapowym procesie, w którym łączone jest szkło i aluminium. Łączenie jest na tyle skuteczne, że wg Apple ciężko jest zgadnąć, w którym miejscu kończy się szło, a zaczyna aluminium.




iphone 7 rysy iphone 7 rysy

Jednak ta sama firma Apple na swojej stronie internetowej ostrzega, że obudowa może bardzo szybko i bardzo łatwo zacząć się rysować. Dlatego firma z Cupertino sugeruje zaopatrzenie się w pokrowiec ochronny.

Od razu nasuwa się pytanie - po co kupować droższą wersję (bo dostępną tylko w wariantach 128 i 256 GB) iPhone'a, skoro i tak wyląduje ona w pokrowcu, w którym nikt nie zobaczy ani jego rzeczywistego koloru, ani nie będzie w stanie przekonać się, czy faktycznie połączenie szkła i metalu jest takie idealne?

Źródło tekstu: Apple; The Verge; wł     
Źródło zdjęć: The Vergenull

w sumie: 23
  • -1

    4.  2016-09-08 20:28:23

    Jet Black jest błyszczący, tylko głupi mógłby sądzić, że się nie porysuje. I nie ważne czy to Apple czy Samsung, błyszczące rzeczy się ryją.

  • 3

    5. ~  2016-09-08 20:46:22  host: user-94-254-242-204.play-internet.pl

    ejmejzing... itsnat a bag - its a ficzer!

  • 3

    6.  2016-09-08 20:56:25

    @4, mpiter - za wyjątkiem ceramiki. Ale jak zobaczyłem cenę Apple Watch Series 2 w tej wersji (od 6000 zł bodajże), to się z ceramiki wyleczyłem. Za taką kasę można sobie implanta wstawić w szczękę, który przeżyje nas samych i jeszcze zostanie reszta na porządny smartfon/smartwatch.

  • 0

    7.  2016-09-08 21:08:05

    @4: a mój OnePlus X Ceramic się nie rysuje :) A wygląda tak samo ładnie, jak nie ładniej.

  • 4

    8. ~pabloki  2016-09-08 22:04:22  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    bo trzeba zrozumieć że to porcja emejzingu naniesiona na powierzchnię metodą tajemniczą.

  • 0

    9.  2016-09-08 23:12:48

    haha telefon w kondomie, zawsze mnie to śmieszy.

  • 0

    10.  2016-09-08 23:42:33

    Nasuwa się pytanie po do kupować iPhona, skoro taką samą funkcjonalność i parametry można mieć za dużo mniejsze pieniądze. Ale logiki w działaniu kupujących produkty zgniłego jabłka nie znajdziesz.

  • 1

    11.  2016-09-09 02:03:36

    biznes kwitnie bo klient musi dodatkowo zapłacic za pokrowiec co kosztuje na pewno majatek bo przecież nie wypada iphona włożyc w pokrowiec za 20zł. Byłby wtedy obciach.
    I tym samym cena fona sztucznie wzrasta na przymusowych gadzetach.

  • 1

    12. ~  2016-09-09 07:07:43  host: achc94.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Relax, men. Za chwilę applefan strzeli wykład i wyjaśni, że apple miało na myśli coś innego. Żadnego rysowania się!

  • 0

    13. ~Red  2016-09-09 07:29:39  host: 095-097-247-056.static.chello.nl

    Lepiej ostrzec za wczasu niż wypuścić na rynek i wycofywać bo baterie wybuchają przy ładowaniu ;) Po co ta dyskusja, polska cebula i tak nie kupi bo biedna a 500+ kończy się za rok.

  • -2

    14.  2016-09-09 07:34:15

    To było do przewidzenia. Zresztą trudno wyobrazić sobie noszenie iPhone bez pokrowca, choćby najtańszego silikonowego z Aliexpress

  • 0

    15. ~  2016-09-09 08:15:22  host: 5.254.65.3

    A nie lepiej było zaprojektować i zrobić telefon z nierysującą się (mniej rysującą się) obudową?

  • 2

    16. ~nmn  2016-09-09 08:44:51  host: 8.37.225.43

    Szkoda, że nie napisali ,, nie dotykać, nie nosić, produkt należy postawić na półce i wielbić '' ;-)

  • 0

    17.  2016-09-09 09:53:18

    W stanach o wszystko można zarobić pozew, jeśli się nie ostrzeże. Może to pokłosie tego zwyczaju? Tam standardowo na wszystkich produktach przemysłowych jest napisane : nie jeść, nie wsadzać do ucha, nie umieszczać wysoko, nie umieszczać nisko, może być ciepłe, może być zimne, może boleć gdy się walnie tym w głowę....

  • 0

    18. ~Punk  2016-09-09 12:02:26  host: apn-95-40-23-32.dynamic.gprs.plus.pl

    Apple i jego durne pomysły, kup telefon i trzymaj go najlepiej na półce aby się nie porysował.
    Za te pieniądze co oni chcą można kupić już fajny duży TV i będzie to lepsza opcja niż telefon rysujący się.

  • 0

    19.  2016-09-09 12:19:36

    @18: a jak wygodnie będzie się z tego telewizora dzwonić, hohoo :)

    Idąc tym tokiem można za ta kasę kupić 50 skrzynek taniego wina marki Amerena i żyć odciętym od technologii przez pół roku :)

  • 0

    20.  2016-09-09 13:06:48

    No to co, że się porysuje. Srajfona kupuje się dla ładnego wyglądu, czy dla funkcjonalności?

  • 0

    21. ~Centurion  2016-09-09 19:34:34  host: public-gprs368161.centertel.pl

    @19. Dzwonić ze smartfonu za ponad 3000 zł?? Toż to marnotrawstwo zasobów! ;-)
    Do dzwonienia to ja mam, uzbierane przez lata: 4 telefony komórkowe o aktualnej wartości ok. 50 zł oraz 3 smartfony o wartości od 70 do 400 zł. (oczywiście wszystkie nadal sprawne).
    Przypuszczam, że zdecydowana większość tu zaglądających ma u posiadaniu kilka sprawnych telefonów komórkowych lub smartfonów.

  • 1

    22.  2016-09-10 22:01:50

    Właśnie kupiłem sobie ładne meble w cenie tego telefoniku. Mało tego, one nie potrzebują aktualizacji i postoją u mnie minimum 10 lat. Tym bardziej śmieszą mnie ceny dzisiejszych flagowców, które w w większości służą głównie do rozmów.

  • 0

    23. ~nmn  2016-09-11 00:57:09  host: 8.37.225.44

    22 - ale nikt ich nie zobaczy jak się z nimi nosisz :-D :-D

Dodaj swoją opinię