Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple oskarżony o zmowę cenową na rynku ebooków

Apple oskarżony o zmowę cenową na rynku ebooków

Q! 3 Września 2012 17:57

0 0

Europejski urząd antymonopolowy rozpoczął postępowanie ws. Apple, dotyczące zmowy na rynku ebooków. Miała się ona rozpocząć w grudniu 2011 roku.



W sprawę zamieszane jest Apple oraz czterech wydawców, którzy zgodnie z zawartą umową zobowiązali się do sprzedawania swoich książek po cenie nie niższej niż te dostępne w iTunes.




Sprawa wyszła na jaw w kwietniu 2012. Wtedy to wszystkie firmy miały przyznać się do zmowy cenowej, jednak bliższe informacje na ten temat nie zostały ujawnione. Groziła im kara wynosząca do 10% globalnych obrotów.

Obecnie Urząd bliżej przygląda się sprawie. Od jej wyników zależeć będzie ewentualne postawienie zarzutów i wszczęcie postępowania antymonopolowego.

Źródło tekstu: Reuters     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 6

    1. ~Piko  2012-09-03 18:03:23  host: apn-46-76-222-232.dynamic.gprs.plus.pl

    W końcu ktoś się dobrał do du..y temu wstrętnemu trollowi patentowemu .

  • 0

    2.  2012-09-03 18:16:10

    @1 Jeszcze się nie dobrał, na razie to tylko groźne marszczenie brwi.

  • -2

    3.  2012-09-03 18:30:55

    Zawalczyli z monopolem amazona na ebooki...i jeszcze ich oskarżaja o monopol.... takie rzeczy to tylko w Polsce....oh w8 eUROPA. Widocznie zarazili się od Polaków ;P

  • 3

    4.  2012-09-03 19:04:46

    @3 tak Apple jest kozłem ofiarnym na rynku. Każdy go o coś oskarża, wielu użytkowników w komentarzach obraża, a co te biedne niewinne APPLE zawiniło ? :D

  • 2

    5. ~  2012-09-03 19:21:15  host: ahu91.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bardzo dobrze :) Teraz pod rygorem zakazu sprzedaży urządzeń Apple w UE 1mld Euro kary ;) i już będzie na nowe autostrady :)))

  • 1

    6. ~piyoter  2012-09-03 19:31:56  host: 80-48-219-10.pub.krusz-lan.pl

    @3 gdyby apl cie w d... kopnął, byś pisał, że to wspaniały i niepowtarzalny, a zarazem mega skuteczny i przyjemny masaż antycelulitowy...

  • 0

    7.  2012-09-03 19:41:51

    No ale amazon był głównym dostawcą ebooków, potem apple wprowadziło ebooki do itunes store i mamy konkurencję... To tak jakby oskarżać androida o monopol, bo wprowadza konkurencję na rynku mobilnym dla WP,bady i iOSa...

  • 3

    8. ~polks  2012-09-03 20:00:17  host: 213-17-201-42.ip.netia.com.pl

    zmowa cenowa i monopol to kompletnie dwie różne rzeczy i nie wiem jak można stawiać między nimi znak równości, jak niektórzy z was to robią... jeżeli faktycznie są dowody na to, że umówili się co do ceny oferowanych ebooków to nie widzę przeciwwskazań w karaniu tychże firm!

  • 1

    9.  2012-09-03 20:09:54

    Apple tylko zależy na kasie, łapie się brudnych chwytów z patentami których nie są twórcami tylko je sobie przywłaszczyli, jak widać również dojąc z klientów wyższą kasę za aplikacje niż są warte. Niszczyć trolla z całą siłą w imię prawa.

  • 2

    10.  2012-09-03 20:15:28

    Jak Microsoft ustawiał rynek gier komputerowych w latach 90 by szły na DX a nie OpenGl bądz by twórcy ukrywali tryb OpenGl(nawet jesli był dostepny w grze)to nikt nie psioczył... A teraz płacz, że na linuxa nie ma gier ;P

  • 2

    11.  2012-09-03 20:27:49

    @10 - A że w średniowieczu łamali gnaty kołem i nikt na "fejsie" nie narzekał to oznacza że dziś też można? Zmowa cenowa to okradanie klientów, i każda firma (niezależnie od swojej nazwy i zasług) powinna dostać za to po "łbie".

  • -1

    12. ~MacRob  2012-09-03 21:37:57  host: user-109-243-160-140.play-internet.pl

    BU HA HA HA ... kolejny niewypał rodem z KE i UE ... ależ Ci zjednoczeni europejczycy to jajcarze i żartownisie ;) Kolejna kompromitacja obrońców zombie (czyli żywego trupa) tzn. Nokii i kilku firm spadkobierców Adiego;) oj szkopki szkopi -- wasz czas się już skończył tera kolej na Chiny :D rotf z pięknej jak k... diabła angeli m. czy pedo-westerwele ;) ... a Adi się w grobie przewraca ROTF

  • -1

    13. ~MacRob  2012-09-03 21:44:47  host: user-109-243-160-140.play-internet.pl

    a UE to co jak nie próba (mało finezyjna i słaba w skuteczności) tworzenia euro-mono-polu pod płaszczykiem "konkurencyjności" i "swobód" mentalnie bliskiej Osti-Kanclerz Angeli M.??? Prędzej się UE rozleci -- na szczęście dla cywilizowanego świata i gospodarki niż podejmą uczciwy sąd w sprawach przeciwko nie-europejskim innowacyjnym firmom (te w odróżnieniu od azjatów czy UE NIE KOPIUJĄ bo wtorzą trendy i rozwiązania). UE już dziękujemy ... co potwierdzają fakty m.in. podejście Grecji, Hiszpanii, Portugalii czy Francji

  • 0

    14.  2012-09-04 06:38:07

    Zwisa mi to wszystko i mało obchodzi, a nawet i wcale!

  • 1

    15.  2012-09-04 08:48:15

    Nosił wilk razy kilka... :)

  • 0

    16. ~  2012-09-04 11:04:00  host: 66.154.119.139.static.quadranet.com

    Komunizm pełną gębą a ludzie się cieszą jak zwykle.

  • 1

    17.  2012-09-04 11:22:12

    rain86 - UE nieładnie postępuje? A zapomniało cile wszystekie amerykańskie organizacje chroniące interesy "twórców"? Choroba zwana hipokryzją, powszechna w Hameryce, widze i do nas zawitała?

  • 0

    20.  2012-09-04 13:39:55

    Apple oskarżone? Dobrze że Steve tego nie dożył, bo by chyba zszedł na raka. Ups. Zapomniałem, że Wymiar Sprawiedliwości już go dopadł i zaserwował sprawiedliwy wyrok.

Dodaj swoją opinię