Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple opatentował prostokąt

Apple opatentował prostokąt

WitekT 8 Listopada 2012 19:58

0 0
apple patent prmApple został przyznany nowy patent dotyczący wzoru przemysłowego urządzenia z wyświetlaczem. Dokładniej chodzi o jego wygląd, w tym… prostokątny kształt z zaokrąglonymi rogami.

Nie wiadomo, jak ten patent zostanie wykorzystany w wojnie chociażby z Samsungiem. Albo producentami ramek na zdjęcia.

Szczegóły można zobaczyć na stronach amerykańskiego Urzędu Patentowego.


Źródło tekstu: Arstechnica, wł     

Dodaj do:
w sumie: 71
  • 3

    63. ~miciur  2012-11-09 11:30:11  host: 31-209-214-218.dsl.dynamic.simnet.is

    nie no, co następne ? koło ? tragedia, żenada

  • 2

    64. ~sueshack  2012-11-09 11:40:00  host: rev-46.229.149.2.atman.pl

    Czy to znaczy że z Telepolis znikną reklamy/quizy "ile kwadratów widzisz"?!

  • 3

    65. ~jabłuszko to szajse  2012-11-09 11:46:22  host: ip-37-209-146-237.free.aero2.net.pl

    Mam identyczne lusterko, ramkę ze zdjęciem, monitor i stolik, teraz przyjdą patentowani kretyni z jabłuszka i wszystko zabiorą !

  • 0

    66. ~Ip  2012-11-09 11:53:33  host: 193.25.183.52

    Po namowach i wszechobecnym wychwalaniu apla jako ideału tableta też się skusiłem, szkoda tylko że fakt że apple pokłóciło się z adobe i nie wspierają flasha okazało się dopiero po zakupie. Sprzęt za 3 tysia i jeszcze trzeba dokupić przeglądarkę renderującą flasha żeby móc korzystać z cuda reklamowanego jako idealny do internetu. Wydał bym połowę tego na samsunga i miał bym wszystko a tak zostałem z niepełnosprawnym applem które za pewne za chwilę znowu nie będzie czegoś obsługiwał. Żenada.

  • 1

    67.  2012-11-09 11:56:54

    Hmm, a taka Nokia 770, N800, IBM Simon, AT&T EO, DEC Lectrice http://farm5.staticflickr.com/4003/4304207778_5163df7efe.jpg , Samsung Q1 ?!

  • 2

    68. ~  2012-11-09 11:58:34  host: 178-36-211-177.adsl.inetia.pl

    Dobrze, że koła nie opatentowali, bo producenci samochodów i rowerów mieliby duży problem

  • 1

    69.  2012-11-09 12:07:01

    Niee no nie mogę. Kto tam do cholery siedzi w tym biurze patentowym-7latki? Samsung powinien opatentować biuro patentowe, a tych "inteligentów" powinni wysłać na przymusowe leczenie w szpitalu psychiatrycznym. Przecież to się w głowie nie mieści, co oni robią. Co, teraz nas czeka era okrągłych i prostokątnych telefonów? (w szczególności Samsungów)

  • 0

    70.  2012-11-09 12:08:05

    miało być okrągłych i trójkątnych. :)

  • 0

    71. ~  2012-11-09 12:16:46  host: host-217-172-234-253.gdynia.mm.pl

    a swoja droga to bardzo bym się uchachał, gdyby okazalo się, że ktoś ubiegł Apple - co jest wielce prawdopodobne - bo w USA wystarczy złożyć u notariusza zaklejoną koperte z opisem 'patentu' - nie zgałaszając go do opatentowania - a potem jak ktoś coś takiego zaczyna robic/sprzedawać, otwiera się kopertę i idzie do sadu... nie wiem czy to nie telepolis o takiej metodzie pisało nie tak dawno temu

  • 0

    72.  2012-11-09 12:17:54

    Ale patent można przecież bardzo łatwo ominąć. Biedy nie ma. http://1.androidauthority.com/wp-content/uploads/2012/08/Samsung -Galaxy-Triangle-600x476.jpg

  • 0

    74. ~Orad  2012-11-09 13:37:43  host: 195.116.187.216

    Produkty apple są fajne i naprawdę dopracowane. Są też bardzo drogie i nie każdego rzeczywiście na nie stać. Ale firma powinna walczyć jakością swoich produktów tak jak do teraz, a nie idiotycznymi patentami. A zresztą ten patent jest łatwo obejść :))

  • 0

    75.  2012-11-09 14:59:20

    Jeśli gdzieś na świecie istnieje urząd przyznający takie patenty, to to nie może być poważny kraj, a Apple niech sobie patentuje nawet i koło byle by swoje wojenki toczyło na własnym bagienku. Oni nie patentują żadnych innowacyjnych rozwiązań. Ktoś im przyznał patent na kształt wyświetlacza, który odpowiada temu, co posiadają wszystkie telefony znajdujące się u mnie w domu, a zapewniam iż żaden nie jest z ich stajni i dla zasady nigdy nie będzie. Przegrywając z Samsungiem (który sprzedaje sprzęt w bardziej dostępnych cenach i nie dodaje do tego żadnej ideologii) chwytają się brzytwy. Korzystając z chorego prawa wyrywają ochłapy od innych firm by innowiercy musieli zapłacić więcej. Mnie tylko utwierdzają w przekonaniu, by trzymać się z dala od nadgryzionego jabłka bez względu na to jakie (kwadratowe? trójkątne?) wodotryski wpakuje w swoje wyroby...

  • 0

    77. ~Rafiki  2012-11-09 21:18:28  host: w3cache.polsl.pl

    Dodam jeszcze jedną ciekawostkę, którą widać pominięto: patent został złożony w 2010r, przed premierą iPada I generacji i to właśnie jego dotyczy owy patent. W ten sam sposób opatentowane są wszystkie urządzenia i to nie tylko Apple`a. Zresztą pokażcie mi innego dużego producenta, który tego nie robi. HTC? Samsung? Sony?

  • 0

    78. ~JustMe  2012-11-09 21:51:02  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginmedia.com

    Wlasnie staram się opatentowac rozmnazanie ludzi :) Podobno mam szanse na taki patent :D

  • 0

    79. ~grumpy  2012-11-10 00:39:02  host: acjo242.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a kiedy ze slownikow zaczna znikac opatentowane slowa?

  • 0

    80. ~  2012-11-10 01:43:10  host: exarpub.jd.gurutek.biz

    może za niedługo ktoś opatentuje powietrze, lodowce, kwadrat, rzeki, drzewa, może nawet ktoś opatentuje USA jako swój produkt.

  • 0

    81. ~  2012-11-10 01:46:27  host: exarpub.jd.gurutek.biz

    ten patent konkurencja może i tak ominąć robiąc coś podobnego o wymiarach różniących się minimetrami, dla zwykłego człowieka nie będzie to miało znaczenia różnica 1,2,3 mm, więc po co te patenty skoro ludzie mogą mieć inny model telefonu zanim inna firma konkurencyjna mogłaby się odpatrzeć i zrobić podobny telefon, bez sensu.

  • 0

    82.  2012-11-10 10:05:58

    Aby nie narażać się na spory patentowe zaleca się przy spożywaniu jabłek, robić od razu 2 kęsy lub przekroić jabłko na pół. Ministerstwo Absurdu i Abstrakcji ;-)

  • 0

    83. ~Scorp  2012-11-10 11:13:38  host: altmer.greenbird.pl.173.150.91.in-addr.arpa

    Jest to klasyczny przykład tego, że inaczej nie potrafią rywalizować z samsungiem jak trollingiem patentowym. Tylko to ich jeszcze na rynku mobilnym trzyma. IDIOCI!!! Nie się wezmą uczciwie, bo jak Google przypomni Apple kto ma patenty co do transmisji danych itp., to Apple może mieć niemałe kłopoty.

  • 0

    84. ~?  2012-11-10 18:32:51  host: agej169.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wojna cenowa, wojna patentowa, wojna projektowa - a to wszystko ma tak na prawdę jeden cel - nabić producentom koniunkturę tak żeby zminimalizować skutki kryzysu. zindoktrynować klientów tak, żeby byli zindoktrynowani tak jak klienci Apple i Samsunga i odciągnąć ich uwagę od konkurencji.

Dodaj swoją opinię