Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple obniżył cenę iPhone o 200 dolarów

Apple obniżył cenę iPhone o 200 dolarów

WitekT 7 Września 2007 08:51

0 0

apple iphoneSteve Jobs, prezes Apple, przeprosił klientów, którzy wydali po 600 dolarów na iPhone z 8GB. Przedwczoraj cena tych urządzeń została obniżona o jedną trzecią, co w przekonaniu firmy uczyni z telefonu hit świątecznych zakupów.

iPhone wszedł na rynek zaledwie dwa miesiące temu. Sprzedawano je w dwóch wersjach - o pojemności 4 i 8 gigabajtów. Dwa dni temu firma Apple ogłosiła niespodziewanie, że obniża o 200 dolarów cenę iPhonów 8 GB i zaprzestaje produkcji urządzeń z pamięcią 4 GB.




Po ogłoszeniu tej decyzji klienci firmy Apple, którzy kupili iPhone po wyższej cenie, poczuli się oszukani. Swoją złość wyrażali w tysiącach e-maili skierowanych do koncernu Apple oraz wpisach na internetowych blogach. Początkowo przedstawiciele Apple twierdzili, że obniżka cen na rynku zaawansowanych technologii jest zjawiskiem normalnym. Wczoraj przyznali się jednak do błędu. Prezes koncernu przeprosił niezadowolonych klientów i obiecał, że otrzymają oni po 100 dolarów kredytu, który będą mogli wykorzystać we wszystkich sklepach Apple.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: IAR     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    10.  2007-09-07 10:11:28

    issa: najlepsza była jakaś puszka czy pojemnik z napisem na spodzie "nie odwracać do góry dnem". ;)

  • 0

    11. ~hose  2007-09-07 10:15:55  host: 194.39.141.10

    issa - faktycznie pewna racja w tym jest, dziwny kraj z dziwnymi zasadami, dlatego ludzie robią z siebie kretynów ciągając się po sądach bo można na tym zarobić ;) Ciekawe czy na iPhone napisali że nie wolno go prać ?? ;-)

  • 0

    12.  2007-09-07 10:24:18

    @issa: pierwszy raz od jakiegoś czasu zgadzam się z Tobą ;-)

  • 0

    13.  2007-09-07 10:24:57

    chociaż nie można uogólniać - wrzucać całego społeczeństwa do jednego worka.

  • 0

    14. ~Artur  2007-09-07 10:30:10  host: dxw86.internetdsl.tpnet.pl

    Właśnie USA jest krajem pełnym dobrobytu a dobrobyt osłabia zdolność do logicznego myślenia vide wszystko mam,niewiele muszę się starać=niewiele muszę myśleć.Dla tego taką masą ludzi łatwiej sterować bo Ci którzy mają dobrze nie protestują analogicznie do Polski wiecznie problemy strajki,głodówki itp.Dlaczego?Bo uciskany lud,niepłacone lub głodowe pensje i tak można wymieniać bez końca.Ale to nie temat na tę dyskusję.Apple dało ciała i powinno oddać te 200$ żywej gotówki anie tylko 100$ kredytu,który możesz na pewno zrealizować tylko w Apple.Kolejny wałek...ehhhh...

  • 0

    15.  2007-09-07 10:30:48

    Może to nie kwestia "tepoty", a jedynie próba zabezpieczenia się przed roszczeniami ze strony cwanych klientów, którym sprzyja taki a nie inny system sądowniczy.

  • 0

    16. ~r  2007-09-07 10:31:26  host: chello084010106085.chello.pl

    #13: dokładnie. W końcu przy 300 milionowym społeczeństwie idiotów też jest proporcjonalnie więcej. Nie tylko geniuszy.

  • 0

    17. ~moods  2007-09-07 10:42:36  host: pa133.braniewo.sdi.tpnet.pl

    issa: Co do Apple to wreszcie się przejechało na swoim marketingu. A co do USA to zauważ jedno, firma która załącza takie informacje chce uchronić się przed przyszłymi pozwami. Bo z 2 skrajności wolę wytoczyć proces i go wygrać np za brak jakichś informacji w instrukcji obsługi(jak to jest w Usa) niż wytoczyć proces w Polsce i pomimo mojej oczywistej szkody przegrać. Widzisz różnicę. Inną sprawą jest,że Amerykanie pomimo tego że nie są zbyt dobrze wykształconym narodem nie zaprzątają sobie głowy rzeczami, które ich nie dotyczą i zajmują się na przykład pracą, którą potrafią wykonywać a nie znają się na "wszystkim" jak Polacy(są np "specjalistyczne" firmy, które zajmują sie instalacja skrzynek na listy). Nie bronię tu nikogo, ale chcę trochę bardziej obiektywnie do tego tematu podejść.

  • 0

    18.  2007-09-07 10:47:10

    ciekawe kiedy u nas cena tego znormalnienie i bedzie calkowicie juz bez simlocka

  • 0

    19. ~eMb  2007-09-07 11:12:20  host: chello089077194022.chello.pl

    #18: juz jest calkowicie bez simlocka. Czysto software'owe rozwiazanie bez zadnego klonowania kart.

  • 0

    20. ~ja  2007-09-07 12:34:22  host: 88.156.63.20

    nie bojcie sie. 100$ kredyt i tak pojdzie na iskarpete lub iladowarke, wiec apple zarobi, a krzykacze tez beda zadowoleni, ze dostali cos za darmo (juz zapomna ze i tak przeplacili stowke).

  • 0

    21. ~Sb  2007-09-07 15:04:30  host: bug18.internetdsl.tpnet.pl

    Czyli 400USD X ok.4 daje +- prawie 1600PLN ... ?

  • 0

    22. ~zibi  2007-09-07 15:44:54  host: 203-moc-3.acn.waw.pl

    USA - kraina tępaków? Być może. A co z Polską? To chyba kraina imbecyli. Na drogach szaleją pijani kierowcy, pijane matki przychodzą na porodówkę, w tzw. święto zmarłych na cmentarza grasują złodzieje. Jeśli komuś mało przykładów niech poczyta zawartość portali i posłucha wiadomości.

  • 0

    23. ~Grzegorz  2007-09-07 16:14:57  host: ip-89-174-126-1.multimo.gtsenergis.pl

    Sb: dolar jest po 2,76

  • 0

    24. ~jarekt  2007-09-07 18:16:45  host: eas169.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie ma to jak pochopne sady. Ten kraj tempakow jest najsilniejszym gospodarczo i militarnie krajem na swiecie i to jest fakt. Zastanow sie jak za granica oceniaja madrych polaczkow ktorzy po raz kolejny beda glosowac na imbecyli i oszolomow. Widzac wyniki sadazy mam nieodparte wrazenie ze jestesmy jako narod banda dazacych do autodestrukcji idiotow...

  • 0

    25. ~......  2007-09-07 22:12:46  host: public-gprs80807.centertel.pl

    No niestety prawda jest taka że to nasz kraj jest chory , a nie oni .Zgadzam się z 22 i 24

  • 0

    26. ~issa  2007-09-07 22:57:44  host: inet20908nb-1.eranet.pl

    ***jarekt - Bush nie uchodzi w mediach za nadmiernego intelektualiste , zas jego wyborcy to takze skrajna prawica. Nie chodzilo mi tu o kwestie preferencji wyborczych w tym czy innym kraju.

  • 0

    27.  2007-09-08 09:19:14

    A ja powiem cos, z czym pewnie sporo osob sie nie zgodzi... ale wiem to niejako z autopsji, wiem sie podziele: KAZDY kraj ma podobny odsetek idiotow - i jest to zarowno w USA, w Polsce, jak i w Japonii. TAK, Japonii (tej o starej i przebogatej historii)! Mam znajomego, ktory jezdzi tam regularnie (gra w konkursach Chopinowskich, ma narzeczona Japonke, dobrze zna jej rodzicow) i mowi, ze przecietny Japonczyk jest glupszy od przecietnego Polaka :P Ja bym tak nie generalizowal... zaryzykowalbym wlasnie, ze proporcje zawsze sa podobne. Co do USA, byli tam koledzy i kolezanki - tez wiem, o czym mowie. A w ilu krajach nie bywalem sam (glownie Europa), to takze podobne odnosilem wrazenie (tak, wiem, generalizuje i moze tworze nawet stereotyp, ale mysle, ze jestem bliski prawdy). Oczywiscie jest takze kwestia "wszechstronnej" edukcacji (Polska) vs badzo mocno zakrojonej specjalizacji na relatywnie niskim szczeblu edukacyjnym (USA), ale to juz zupelnie inna sprawa. Skadinad uwazam, ze lepiej miec wiecej tematow do pogadania - "variety is the spice of life", jak to mowia Brytole :)

  • 0

    28. ~super  2007-09-08 19:33:58  host: proxy2.anon-online.org

    Ciekawe co na to nokia? Ma cos podobnego za 300 dolcow ?

  • 0

    29.  2007-09-14 11:54:59

    A ja chciałbym go wziąć do ręki i zobaczyć jak to działa, jak dla mnie to dobra oferta dla ceniących styl. Kiedy iPhone będzie u jakiegoś polskiego operatora? Wiadomo już kto ma na niego wyłączność?

Dodaj swoją opinię