Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple niekwestionowanym liderem świątecznych zakupów

Apple niekwestionowanym liderem świątecznych zakupów

orson_dzi 30 Grudnia 2014 11:42

8 7

iPhone'y i iPady stanowiły połowę urządzeń, które zostały aktywowane w czasie Świąt.






Apple zdeklasował konkurencję pod względem ilości aktywowanych urządzeń. Z pośród wszystkich aktywowanych w czasie Świąt sprzętów, 51,3% z nich stanowiły iPhone'y i iPady. Na drugim miejscu uplasował się Samsung z wynikiem 17,7%, trzecia była Nokia z wynikiem 5,8%, a kolejno 1,6% i 1,4% stanowiły Sony i LG.

Wśród zakupowych trendów coraz większy udział miały phablety, za które przyjęto urządzenia z ekranem większym niż 5,5 cala, a mniejszym niż 7 cali. Podczas, gdy w ubiegłym roku tego typu urządzenia stanowiły 4% świątecznych zakupów, tak w tym roku ich udział wzrósł do 13%. Stało się to głównie za sprawą dużej popularności iPhone'a 6 Plus i Samsunga Galaxy Note 4. Wzrost popularności phabletów odbija się negatywnie na sprzedaży tabletów. Ich udział w świątecznym rynku spadł z 17% w 2013 roku, do 11% w roku 2014.

Źródło tekstu: engadget; wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | ipad | iphone

w sumie: 37
  • 0

    19. ~  2014-12-30 15:03:05  host: user-46-113-19-114.play-internet.pl

    @17 Co to znaczy zawyżona? Sprzedaje się bardzo dobrze? Sprzedaje! Skoro tak, to po co obniżać?

  • 3

    20. ~  2014-12-30 15:08:18  host: aeah105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    17 - 4 miliony to w ogóle mało kto w tym kraju zarabia.

  • 1

    21.  2014-12-30 16:44:00

    Nie no, kto redagował tego niusa? Równie dobrze, moglibyście napisać, że najlepiej sprzedają się samochody "Kamaz". Tylko na jakim obszarze i przy jakich "promocyjnych" cenach. To, że w USA przed świętami duży IP schodzi jak ciepłe bułeczki, to żadna nowość. To w końcu ich rodzima marka i w końcu ich wyczekiwany duży ekran. W Polsce pewnie WP radzi sobie dużo lepiej, bo jest również dobrze zoptymalizowany, a przy tym dużo tańszy od urządzeń z IOS. Poza tym Polacy mają sentyment do marki Nokia. Nius jest strasznie nierzetelny, chyba było niechlujne kopiuj/wklej z hamerykańskiego portalu.

  • 0

    22. ~Pix  2014-12-30 16:53:50  host: 84-10-20-218.static.chello.pl

    @21 - należy jeszcze dodać, że statystycznie większość społeczeństwa każdego kraju, to autentyczni głupole. To tłumaczy wszystko.

  • 2

    23. ~hopla  2014-12-30 17:10:46  host: host-119-160.mt.pl

    A jak tam BlackBery? Może wreszcie coś sprzedali, bo mają jedyny system, który może konkurować z iOS, tylko że powstał trochę zbyt późno i ma braki w aplikacjach.

  • 0

    24. ~hopla  2014-12-30 17:11:13  host: host-119-160.mt.pl

    *BlackBerry

  • 1

    25.  2014-12-30 21:18:22

    Posiadam Iphone 5S 16GB oraz Samsunga S5, i powiem tak oba telefony są wyśmienite, oba pracują bezbłędnie, z obu jestem zadowolony i oba POLECAM !!!

  • 2

    26. ~q2q2q2  2014-12-30 21:23:24  host: aeei195.neoplus.adsl.tpnet.pl

    puki się sprzedaje to oki , nie mam to nie wiem - ale miałem kilka razy w rękach aby się pobawić , z apple jest tak ja z piwem za 20zł , winami za 200zł czy whisky za 1000euro , pewnie dobre ale nie aż tak , lubię piwa i whisky i piłem w wysokich cenach sporadycznie - i cóż dobre ale nie warte swojej ceny :-) poza tym zawsze jest pytanie ile w tym jakości a ile szpanu

  • 0

    27. ~a.  2014-12-30 21:36:25  host: 178-36-158-147.adsl.inetia.pl

    Niektórzy zapominają, że to rynek ustala ceny. Kilkoro napinaczy którzy mają wyraźny problem z ludźmi bogatszymi od nich i komentują telefony Apple jako niewarte swojej ceny. Popyt równa się podaży i heja. .. Przypuszczam że odpowiedzialnych za to w Apple jest sporo osób bardziej kompetentnych niż wy, znawcy. Iphone nie jest dużo droższy na starcie od innych flagowcow, jedynie dłużej trzyma cenę. W normalnym kraju jak kupujesz telefon w przeliczeniu za 2999 to znaczy ze stać cię na wydanie dodatkowych 500, natomiast w naszych realiach jeśli ktoś musi odkladac grosz do grosza to go to frustruje. Byle być europejskim i mieć ip jak co druga osoba powiedzmy w Londynie. Na koniec -Nie mam iphone ale mam gdzies ile on kosztuje bo jakby mi się podobał to nie miałbym z tym problemu. Polecam półkę cenowa niżej.

  • 1

    30. ~me  2014-12-30 21:41:42  host: 124-200.echostar.pl

    ten portal jest beznadziejny. wystarczy, że kilka osób ma inne zdanie i komentarze znikają. swego rodzaju cenzura. bzdura.

  • 0

    31.  2014-12-30 22:04:21

    W Polsce popularność Appla liczona w promilach i niech tak zostanie ;)

  • 1

    32. ~@Thomas123  2014-12-30 22:57:32  host: host-n2-75-8.telpol.net.pl

    Link do tego co podałeś jest już dość nie aktualny, przypomnę że iphone nie oferował wtedy nawet hd. Koleś z @5 ma rację, superamoled jest lepszy bo to nowsza technologia i tyle. Iphone/ipad używają dobrych ale starych technologicznie lcd ips i powodzenie że mają lepszy wyświetlacz to bzdura, telewizory się już oled pojawiają :) kto widział w saturnie lg oled ten zrozumie.

  • 1

    33. ~  2014-12-30 23:17:24  host: public-gprs516539.centertel.pl

    Dlaczego ludzie w Polsce potrafią obrażać innych podczas dyskusji o sprzęcie?

  • 1

    34.  2014-12-30 23:55:16

    @32 nie widziałem jeszcze ...OLED , którego mógłbym wygodnie używać. Może to prawda, że nie widziałem wszystkich. Na pewno te ze smartfonów i tabletów Samsunga nie są lepsze od dobrych IPS. Jest z nimi coś nie tak i po chwili wywołują u mnie ból oczu. Kolory też są przepiękne. Co z tego kiedy mocno nienaturalne. Matryce IPS nie wywołują takiego efektu i mogę patrzeć na nie godzinami.

  • 2

    35.  2014-12-31 01:07:33

    Może i kolory w amoledach są super ale do oglądania wideo i grania w gry... Do czytanania http ja jakoś tych wyświetlaczy nie widzę. Ale oczywiście nie widziaĺem tych najnowszych, więc mogę się mylić co do niektórych modeli z górnej póĺki.

  • 1

    36. ~Darek  2014-12-31 09:28:47  host: 195.116.187.216

    Ten news jest jak kryptoreklama Apple. Powinniście dostać kasę za takie pisanie , a może już dostaliście xD . IP są takie śliczne i takie dobre i tak dobrze działają, ale niestety ich cena odstaje od możliwości przeciętnego Polaka. Poza tym kto kupuje fona na święta? Tylko ci których na niego stać. Reszta czeka aż im się umowa skończy żeby rozpocząć nową, tak więc NEWS totalnie nietrafiony, nieobiektywny i nierzetelny.

  • 1

    37. ~gumiak  2014-12-31 09:37:22  host: 91.199.127.162

    @31 Nie rozumiem, czemu życzysz swoim rodakom, żeby ciągle zarabiali głodowe pieniądze.

  • -1

    38. ~  2014-12-31 09:39:31  host: user-46-113-19-114.play-internet.pl

    @36 Słyszałeś kiedyś, że na Święta robi się prezenty najbliższym?

  • 0

    39. ~Informacje dotyczą rynku USA -  2014-12-31 16:31:48  host: ip-84-39-160-179.free.aero2.net.pl

    Informacje dotyczą rynku USA - tam to kochają. W POlszy to jak ktoś ma coś z tej firmy to musi to odrażająco pokazywać. Co mnie to obchodzi! Tel. dla gejów i pseudo biznesmenów. Lub inaczej mówiąc tel. dla baby - blondynki. Ktoś kto kuma o co chodzi tego nie kupi - mój szacunek.

  • 0

    40. ~tata  2015-01-01 08:12:40  host: 87-206-222-70.dynamic.chello.pl

    Przynajmniej wiem co kupuje i za ile.

Dodaj swoją opinię