Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple: Niech aplikacje staną się większe

Apple: Niech aplikacje staną się większe

LuiN 13 Lutego 2015 22:06

3 8

Apple postanowił ściągnąć 2 GB limit z aplikacji dostępnych w App Store, który zdaniem wielu deweloperów był zbyt drastyczny. Od teraz aplikacje mogą mieć nawet 4 GB.






Kiedyś największymi aplikacjami były programy do nawigacji satelitarnej, a przynajmniej te uzbrojone w dokładne mapy. Od pewnego czasu na prowadzenie wyraźnie wychodzą twórcy gier. Zniesienie limitu pozwoli na dostarczenie użytkownikom iOS równie rozbudowanych multimedialnie i graficznie tytułów, jak te dla Androida czy też na podniesienie jakości tekstur w już dostępnych tytułach, które ledwo mieściły się w 2 GB (np. BioShock).

Od dwóch lat limit dla Androida wynosi 4,05 GB (50 MB aplikacja + 2 rozszerzenia po maksymalnie 2 GB). Warto przy tym pamiętać, że zarówno w przypadku Androida, jak i iOS-u powyższe objętości dotyczą pobieranych paczek, a nie miejsca, które ostatecznie program zajmuje w telefonie. W tym drugim przypadku często zdarza się, że zainstalowana aplikacja zajmuje 2-3x więcej miejsca niż pliki instalacyjne.

Źródło tekstu: GSMArena, wł     

Dodaj do:

Tagi: app store | apple

w sumie: 22
  • 0

    3.  2015-02-13 23:26:08

    2, piechucki, "zbyt" rzeczywiście zjadłem. Ale to ten Apple, albo ta firma Apple. Obie wersje są poprawne.

  • 4

    4.  2015-02-13 23:28:10

    Emejzing leje sie strumieniami a iphone dalej 16GB w podstawowej wersji. Dopłata do 64GB to cena dysku SSD 256GB lub dziesięciu kart 32GB UHS-1

  • -2

    5.  2015-02-13 23:34:05

    Dopłacenie do wersji 64GB tańsze od 4 iphonów 16GB

  • 2

    7.  2015-02-14 01:18:25

    Czyli na iPka 16GB wejdzie max dwie gry teraz :P A potem trzeba będzie jedną usunąć, gdy trzeba będzie zrobić aktualizację systemu :P

  • 0

    8. ~Olek  2015-02-14 10:39:56  host: public-gprs517419.centertel.pl

    @8 A na Motorolę Moto G z 8GB wejdzie jedna gra.

  • 1

    9.  2015-02-14 10:46:39

    @LuiN, dlatego w swojej propozycji napisałem "Firma Apple", żeby było w 100 % OK. Bardziej mi chodzi o "ściągnąć 2 GB limit". Jeśli już, to raczej "limit 2 GB". Słowo "ściągnąć" też jest raczej mało szczęśliwie użyte (może "znieść" lub "podwyższyć" w tym konkretnym przypadku?). Nie piszę tego dla czystego "czepiarstwa", ale bardziej w celach edukacyjnych, bo im bardziej poprawne są teksty, które się czyta, tym większa szansa, że samemu mówiąc lub pisząc nie będziemy "sadzili byków". Wydaje mi się, że właśnie Waszą rolą jest pisać poprawne teksty, merytorycznie, ale i językowo. I tego Wam życzę.

  • 0

    10.  2015-02-14 14:27:23

    Dobrze ze sa takie aplikacje jak link2sd gl to SD czy folder mount na androida no miejsca nigdy za duzo ;)

  • -1

    11. ~dred  2015-02-14 15:19:48  host: host-89-238-20-37.smgr.pl

    @Olek co ma piernik do wiatraka?

  • 0

    12. ~  2015-02-14 18:41:38  host: user-94-254-198-3.play-internet.pl

    To jakaś kpina! To są aplikacje mobilne, one mają mieć po parę kilobajtów a nie gigabajty jak w PC.

  • -1

    13. ~dred  2015-02-14 19:12:10  host: host-89-238-20-37.smgr.pl

    @12 pewnie wiesz, że chodzi o gry, które na pc 10 lat temu zajmowały jedną płytę cd 700mb, a dziś okrojone z grafiki zajmują na Andku pare giga.

  • -2

    15.  2015-02-14 19:57:12

    Mamy karty microSDXC 128 GB. Dysk sieciowy po LTE też nie głupi pomysł. Wolno ale mnóstwo miejsca.

  • 0

    16. ~wio  2015-02-14 20:10:03  host: user-94-254-129-27.play-internet.pl

    15. jasne i swoje cenne dane powierzasz nie wiadomo komu i na czyje włamanie. dyski sieciowe to ulubione miejsce gdzie buszuja hakerzy . o tym ze sa penetrowane przez google czy innego microsofta to juz nei wspomne.

  • -2

    17.  2015-02-14 21:31:21

    @16 a po Twoim dysku w komputerze czy telefonie to nie mogą buszować ? Mnie bawi jak zwykły Kowalski boi się o swoje dane a w sejmie iPady kupili ;)

  • -1

    19.  2015-02-14 21:55:47

    obstawiam że Ci co "pisali" Windowsa dadzą sobie radę z tym wszystkim ;) Kwestia tylko taka ile warte są te Twoje dane dla nich ?

    Mnie ciekawi jakie zabezpieczenia mają w tych iPadach ? Tamte dane chyba cenniejsze ?

  • 0

    20. ~ja  2015-02-14 22:01:57  host: 095160107123.warszawa.vectranet.pl

    2GB jedna aplikacja? Masakra jakaś... nie mówiąc już o 4, po co to komu...

  • -1

    22.  2015-02-14 22:03:12

    Aplikacja czytaj gra takie san andreas czy inne swoje waży xd

  • 0

    25. ~Calm7  2015-02-15 14:10:42  host: n12-04-05.opera-mini.net

    mniejsza o dyski sieciowe. ko
    mu by tu wbić ptaka dziś wieczorem ? macie jakieś pomysły ?

  • -2

    26. ~milo  2015-02-15 14:14:24  host: apn-46-169-80-251.dynamic.gprs.plus.pl

    Od wczoraj nie działa play w Wyszkowie o okolicach. I to jest prawdziwy news !

  • -1

    27. ~  2015-02-15 14:40:02  host: adcm179.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @26
    coś mi się wydaje, że jest to związane z pożarem na moście łazienkowskim w Warszawie. Szło tam kilkadziesiąt światłowodów różnych operatorów. Pewnie Play miał podłączone stacje pod np. Netię, która nie działa bez tych światłowodów i jest wynik. Przełącz się na roaming Plusa/T-mobile

  • 0

    29. ~słoneczny  2015-02-15 14:59:26  host: 213.158.221.235

    28. a skad taka pewnośc , że to nie on podpalił most ? nie jestem przekonany , że pojechał tam naprawiać . prędzej sabotować most i kable przecinać nożykiem z rękawa.

Dodaj swoją opinię