Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple nie ułatwi migracji z iOS do Androida

Apple nie ułatwi migracji z iOS do Androida

orson_dzi 12 Stycznia 2016 08:21

3 8

Wczoraj pojawiła się informacja o pracach Apple nad aplikacją ułatwiającą migrację danych z iOS na Androida. Firma zaprzeczyła tym doniesieniom.






Aplikacja miała powstać na prośby użytkowników, którzy narzekają na utrudniony proces przejścia z urządzeń z iOS na Androida. W drugą stronę jest to proste i do tego jest stworzona specjalna aplikacja Move to iOS. Apple nie zamierza jednak ułatwiać użytkownikom porzucenia ich systemu na rzecz Androida.

Jak poinformował prezes Apple Tim Cook przy ostatnim ogłoszeniu wyników finansowych, 30% przychodów firmy pochodzi z osób, które zamieniły Androida na iOS.

Źródło tekstu: buzzfeed; wł     

Dodaj do:

Tagi: android | apple | ios | google

w sumie: 31
  • -2

    12. ~Ha±  2016-01-12 09:43:17  host: n07-02-03.opera-mini.net

    To jest ciekawe, jak applemaniak twierdzi, że o apple nic nie wspomina :-D :-D :-D
    ,,Ha± 2016-01-10 12:40:28
    przestań rzesz się wreszcie tak
    tym apple chełpić, człowieku.
    odp.:
    applefan_ 2016-01-11 09:03:52
    nie wspomniałem przecież
    słowem o Apple, o co Ci chodzi?"

  • -1

    13.  2016-01-12 09:44:36

    @10 dobre. Ktoś dał Ci pracę, jedzenie i dach nad głową to teraz Ty oddaj to komuś innemu, a sam idź na ulicę :) Ciekawe co Twój szef/właściciel firmy w której pracujesz by powiedział gdybyś wyskoczył z pomysłem przekazania całej bazy klientów konkurencji i jeszcze tych klientów dokładnie przeszkolił w produktach konkurencji. Ehh, dzieci, dzieci. Ile macie lat, naście?

  • -1

    14.  2016-01-12 09:45:29

    @12 zgadza się, w tamtym newsie słowem o Apple nie wspomniałem.

  • 0

    15. ~Ha±  2016-01-12 09:59:11  host: n20-06-04.opera-mini.net

    14). no jasne, będę za tobą latał po tematach, żeby Ci wygarnąć, aha! Weź sobie to do serca, bo umysł najwyraźniej nie ma na to miejsca... :-(

  • 0

    19. ~Terefere  2016-01-12 10:24:23  host: 78-11-124-198.static.ip.netia.com.pl

    applefan_ nie chcę nic mówić ale ja nigdy nie zamienię tradycyjnego samochodu na badziew który sam jeździ. Ja wiem użytkownicy produktów Apple są przyzwyczajeni do tego że nie mają kontroli nad sprzętem który użytkują więc nie wciskaj na siłę ludziom czegoś czego nie chcą. Czy Ty możesz się człowieku trochę ogarnąć i nie wielbić tak tej firmy? Ja to rozumiem, że można coś lubić ale po co to wciskać komuś na siłę? No po co? Czy użytkownicy Androida zmuszają Cię do używania telefonów z tym systemem? Albo użytkownicy Windows Phone? No kurde nie... Dla przykładu jak lubisz męskie genitalia i zabawę nimi to nie wciskaj innym ludziom że jest to najlepsze bo inni wolą piersi.

  • 0

    20. ~dav  2016-01-12 10:32:55  host: host-52-67.compi.net.pl

    i znowu Srapple potwierdza, że dla nich liczy się tylko kasa...

  • 0

    21. ~  2016-01-12 10:39:33  host: addh10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    japcokfan, a teraz przeczytaj wypowiedź #10 jeszcze raz, i jeszcze... Tak długo, aż wreszcie ją zrozumiesz.

  • 0

    22.  2016-01-12 11:08:58

    applefan, tobie nie jabłko spadło na głowę, ale co najmniej skrzynka.
    rzecz nie w tym, czy Apple ułatwia czy utrudnia przejście do konkurencji, tylko KTO JEST WŁAŚCICIELEM TWOICH DANYCH.
    Wg jabcoka, zgoda na używanie urządzeń Apple oznacza, że staje się ono tak dalece współwłaścielem twoich kontaktów, maili, muzyki itd -czyli danych zarówno które wytworzyłeś jak i za dostęp do których zapłaciłes- że uzurpuje sobie prawo do decydowania, jak i na jakich urządzeniach możesz ich używać.
    niech szczezną.

  • 0

    23.  2016-01-12 11:22:11

    @19 podatków i ZUSu też nie chcesz płacić a płacisz i to bez żadnej umowy, został Ci ten obowiązek nadany wraz z Twoim urodzeniem. Kiedyś się okaże, że ruch będzie tak duży, że prowadzenie aut przez ludzi będzie zbyt niebezpieczne/niepłynne/nieefektywne, ktoś uchwali nowe prawo i pisz Pan przepadnij. Już w tej chwili taka S Klassa jeździ praktycznie sama, omija inne auta, monitoruje otoczenie i unika wypadku, wie kiedy nastąpi kolizja i przygotowuje pasażerów do uderzenia napinając pasy i odsuwając fotele itd itd. Kolejny etap to całkowicie autonomiczne auta elektryczne. Ten etap nastąpi czy tego chcesz czy nie chcesz i co zrobisz? Możesz w ramach protestu zamieszkać w jaskini. W ramach przypomnienia kiedyś w autach (30 lat temu) ludzie ręcznie ustawiali w autach mieszankę paliwa z powietrzem a teraz Tesla wypuszcza wersje 7.1 swojego systemu do modelu S, który to sam je pobiera i instaluje i nagle pojawiają się kolejne funkcje jazdy autonomicznej http://tlp.is/8ne

  • 0

    24.  2016-01-12 11:49:35

    Nie rozumiem w czym jest problem. Apple zrobiło aplikację ułatwiającą migrację z androida do iOS to niech Google zrobi aplikację ułatwiającą migrację w drugą stronę. Wiadomo, że każdy producent dba o swój interes więc gdyby np. w sklepach nie było zabezpieczeń i ochrony to większość odwiedzających wychodziłaby nie płacąc, bo przecież nikt nie pilnuje. Chyba komentujący tu naprawdę mają kompleks małego że tak ich boli że ktoś może jeszcze zarabiać a inny musi za to płacić ciężkie pieniądze :) Niestety teraz takie czasy że albo się ma albo popiera się PiS :P

  • 1

    25. ~Terefere  2016-01-12 12:03:30  host: 78-11-124-198.static.ip.netia.com.pl

    applefan_ jesteś w dużym błędzie, niby są wypasione fury naszpikowane elektroniką ale co z tego jak są ludzie którzy wolą jeździć autami bardziej klasycznymi i czuć ten samochód. Widocznie nie wiesz co to jest siąść za kółkiem takiego starszego LandRovera lub Mustanga. Uczucie jakie towarzyszy prowadzenie takiego auto jest nieopisane bo daje możliwość sprawdzenia swoich sił, a to że są wypadki to właśnie duża wina tego że elektronika zastępuje mózg i umiejętności kierowcy. Tak dla przykładu mój dziadek miał Syrenkę nie wiem czy kojarzysz bo to nie od Appla ale nigdy nie miał nią wypadku mimo że zawsze szybko i brawurowo jeździł (o ile można było w tamtych czasach i takim autem).

  • 0

    26. ~RaDioxcide  2016-01-12 12:36:06  host: user-94-254-199-119.play-internet.pl

    Autonomiczne samochody? Sterowane na końcu przez centralne systemy, zbierające wszystkie dane o trasach i punktach docelowych? To ma być postęp? To jest degradacja ludzkich umiejętności i usunięcia czynnika ludzkiego z codziennego życia. Degradacja społeczeństwa i zidiocenie. Za dużo filmów scifi bezkrytycznie łyknąłeś japcoku w ogóle nie zastanawiają sie nad wpływem na ludzkość proponowanych tam rozwiązań. Chcial bym abyś kiedys zapłakał patrzące na swoje dzieci jak są otumanione i ubezwłasnowolnione w przyszlosci którą tak slodko nam przedstawiasz i propagujesz. Technokracka ulicznico :)

  • -1

    27. ~sueshack  2016-01-12 12:38:26  host: 91.199.127.162

    @25 Dawno nie czytałem większej bzdury. Nikt poza grupką zajawkowiczów, nb. zwykle bez kasy, nie chce "czuć samochodu". Każdy za to lubi jak jest wygodnie, cicho, z dużą ilością elektronicznych pomocników i ładnie. O czym najlepiej świadczą oszałamiające sukcesy sprzedażowe takich aut jak Land Rover Defender.

  • 1

    28. ~Terefere  2016-01-12 12:44:30  host: 78-11-124-198.static.ip.netia.com.pl

    @27 skoro twierdzisz że klasyczne auta są dla ludzi bez kasy to ja nie wiem skąd Ty bierzesz informację, klasyczny samochód chociaż by jak Mustang Shelby GT500 w dobrym stanie jest wart kupę kasy, albo kup sobie klasyka Cadillac skoro to takie tanie rozwiązanie. Szczerze kiedyś samochód miał duszę a teraz togo nie czuć.

  • 0

    29.  2016-01-12 13:12:56

    @28 samochód to w tej chwili droga, psująca się skarbonka (np nowe benzynowe auta VW biorą od 0,5l oleju /1000km wzwyż), która zniechęca do jazdy, bo na drogach jest tłok, wszędzie pełno radarów i innych strefowych pomiarów prędkości i ludzie używają aut bo są do tego zmuszeni, a nie dlatego że to lubią... Dlatego też padła Nokia (szczególnie przez Nokia tune jak pokazały badania) i BB - bo kojarzyły się z pracą. Kto z nas lubi pracować???

  • 0

    30.  2016-01-12 13:45:10

    @applefan, masz rację ale i jej nie masz.
    Wielu ludzi chce się po prostu bezpiecznie, komfortowo i w rozsadnym czasie przemiescić z punktu A do punktu B. Dla nich opcja kierowania pojazdem jest .. zbędna.
    Natomiast nie masz jej, bo rzecz jasna silnik elektryczny jest prostszy w budowie i bardziej niezawodny niz spalinowy- ale doposażenie auta ale i dróg w niezbędne systemy optyczne, radiowe i elektroniczne będzie nieprawdopodobnie kosztownne>
    Okresu przejściowego- czyli takiego, w którym np 60% aut ma kierowcę a 40% nie to ja sobie w ogóle nie wyobrażam
    Jak miałaby wyglądać koegzystencja takich pojazdów na drogach? specjalne pasy?
    Implikacje społeczne takich zmian to w ogóle temat na osobna dyskusję . A potem nadejdzie Skynet

  • 0

    31. ~  2016-01-12 14:11:20  host: mx1.ipfin.co.uk

    ale po co apple mialby to robić? rozumiem w drugą stronę aby zachęcać do migracji do apple ale od apple? po co?

  • 0

    32.  2016-01-12 14:25:00

    @30 Już teraz jeżdżą auta autonomiczne Google w USA - brak problemów. Było kilkanaście stłuczek ale żadna z powodu aut Google. Nie martwiłbym się więc okresem przejściowym. Poza tym w 2015 było historycznie najmniej wydanych % praw jazdy. Młodzi ludzie nie są zainteresowani jazdą samochodem. Większość mieszka w dużych miastach ze zorganizowanym transportem publicznym lub korzystają z oferty Mercedesa lub BMW miejskich aut do wypożyczenia w ramach miasta.

  • 0

    33. ~  2016-01-12 14:27:54  host: static-62-233-204-218.devs.futuro.pl

    A jak jest w drugą stronę. Korzystam z iPhone, bo na razie to najlepiej przystosowana słuchawka dla osób niewidomych. Na szczęście Android choć leniwie dogania iOS, a iPhone tym, co ma doopy nie uryva.

  • 0

    34. ~Joka  2016-01-12 14:58:28  host: 178-214-6-33.mtm-info.pl

    Japko juz sie wypala jak niegdys nokia. Brakuje temu syfu juz pomyslu. Jak wiekszosc to oleje to moze japko sie otrzasnie w koncu ze trzeba isc z konkretnym rozwojem a nie to samo *** tylko w zlotym papierku... Takie mam zdanie chodz uzywam tego *** :)

Dodaj swoją opinię