Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple największą firmą technologiczną świata

Apple największą firmą technologiczną świata

WitekT 27 Maja 2010 11:35

0 0

Od wczoraj Microsoft nie jest już największą spółką technologiczną świata. Pod względem kapitalizacji giełdowej przegonił go Apple - pisze Parkiet.

W ciągu ostatnich 10 lat akcje Apple zdrożały 10-krotnie, a Microsoftu potaniały o 20%. Aktualna wartość Apple to 222 mld dolarów, o 3 mld dolarów więcej niż Microsoft. W indeksie Standard&Poor's 500, przed Apple znajduje się już tylko gigant naftowy Exxon Mobil. Microsoft nadal ma jednak wyższą sprzedaż niż Apple — o miliard dolarów — 14,5 dolarów wobec 13,5 mld dolarów.




Ostatni raz papiery Apple były droższe od papierów Microsoftu 19. grudnia 1989 roku. Kiedy jednak Apple groził upadek, w 1997 roku Microsoft zainwestował w nią 150 mln dolarów, ratując tym samym od bankructwa. Gigant z Seattle był wtedy wart pięciokrotnie więcej niż Apple.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~  2010-05-27 11:40:45  host: p10-05.opera-mini.net

    No komentujcie znawcy i eksperci:D

  • 0

    2. ~  2010-05-27 11:46:21  host: user-109-243-222-75.play-internet.pl

    co tu komentować... z trendem się nie walczy

  • -1

    3. ~DNS 89'  2010-05-27 11:51:22  host: cc.azsoft.pl

    Spoko zaraz bd komentować ... trzeba czasu ... aż wejdą znawcy giełdowi... ale to fakt że można było dośc dobrze zarobić..na akcjach apple... tylko kto wiedział że tak bd ... ;p

  • 0

    4. ~  2010-05-27 11:55:15  host: 088156127244.stk.vectranet.pl

    w 97 apple byl pod krecha a teraqz m$ sie zbliza do tego punktu ;)

  • -1

    5. ~  2010-05-27 11:58:50  host: t04-11.opera-mini.net

    Co tu komentowac? Kosztem życia chinczyków APPLE zbudowak potege

  • 0

    6.  2010-05-27 12:09:28

    W artykule powtórzona jest nieprawda, 150 mln dolarów od MS nie miały wpływu na sytuację finansową Apple. Jeśli to kogoś interesuje artykuł o tym jest dostępny tu (w jęz. angielskim) - http://www.roughlydrafted.com/RD/RDM.Tech.Q1.07/592FE887-5CA1-4F 30-BD62-407362B533B9.html

  • 0

    7. ~  2010-05-27 12:19:14  host: t20-01.opera-mini.net

    Co produkują w tym apple?

  • 1

    9. ~  2010-05-27 12:24:35  host: t04-11.opera-mini.net

    @7: jak to co? Sama nazwa chyba wskazuje, ze to firma zajmujaca sie przetworstwem jablek

  • 1

    10. ~  2010-05-27 12:54:17  host: 77-254-209-47.adsl.inetia.pl

    M$ życzymy rychłego upadku :)

  • 1

    11. ~  2010-05-27 12:55:19  host: 77-254-209-47.adsl.inetia.pl

    idzie już w dobrym kierunku :)

  • -2

    12. ~DNS 89'  2010-05-27 12:56:48  host: cc.azsoft.pl

    To tylko napisze tyle... żyjemy w demokracji to chyba mam prawo się wypowiadać jak chce ?? nie sądzicie tego...ale chyba moderator tej strony myśli że żyjemy w socjalizmie na każe nam zaraz Uwielbiania poratlu telepolis... no Fuck ... Wolność słowa ... to nie czasy PRL... moi drodzy... wieć nie kminie tego ... ;p ale lajt jeżeli kogoś uraziłem moimi wypowiedziami ...to bardzo się cieszę ...

  • 1

    13. ~@5  2010-05-27 14:54:45  host: 58-moc-10.acn.waw.pl

    Jakby Microsoft nie jechal na Chinczykach. Chyba zapomniales ze w polowie kwietnia miedzynarodowa komisja pracy wsiadla na fabryke ktora robi glownie dla microsftu za traktowanie pracownikow niezgodnie prawem, wykorzystanie do pracy nieletnich wiec juz tak nie ma co wytykac apple, bo to standard ktory dotyczy wiekszosci gigantow z branzy elektronicznej.

  • 0

    14. ~ddd  2010-05-27 15:14:32  host: 212.160.172.70

    Polcam film "blue china" Naprawdę bardzo dobry dokument o chińczykach - robotach w tych ich fabrykach

  • 0

    15. ~ala  2010-05-27 15:44:31  host: 20.202.116.195.easy-com.pl

    ała... majketing majketing i majketing...

  • -1

    16. ~NONAME  2010-05-27 15:54:22  host: fbi218.internetdsl.tpnet.pl

    PUSTO BY BYŁO BEZ MICROSOFTU. BEZ WINDOWSA. KOMPUTERY BY BIEDNIE SIE PREZENTOWAŁY

  • 0

    17. ~  2010-05-27 16:03:27  host: t18-01.opera-mini.net

    @12 to jest strona prywatna, moderator ma prawo skasowac twoja wypowiedz tak samo, jak ty masz prawo wygonic z domu niechcianego goscia.

  • 0

    18.  2010-05-27 16:23:30

    DNS89: skasowałem tylko Twoje pyskówki z innym użytkownikiem, reprezentujące poziom przedszkola. Zero merytoryki i zero straty dla czytających. I nie mów o cenzurze, bo wydajesz się nie rozumieć tego słowa.

  • 0

    19. ~  2010-05-27 19:04:49  host: 212.160.172.70

    jaka roznica pod jaka nazwa beda rzadzili ci sami ludzie? no badz madry jeden i mi powiedz :|

  • 0

    20. ~ZICO  2010-05-28 08:47:46  host: abjn97.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie wróżę Apple zbyt świetlanej przyszłości jeśli jego polityka się nie zmieni i przypominać będzie tę prowadzoną w Korei Północnej. No bo niby po co mi np taki iPhone, który to niby wszystko potrafi a tak naprawdę jest bezużyteczny i jeszcze w dodatku może eksplodować? Wolę starą poczciwą Nokię:-)

  • 0

    21. ~code  2010-05-28 10:35:49  host: 212.160.172.70

    ZICO: polityka apple nie zmienia się od 1997 i jak widać cele są realizowane, jak też możesz w artykule przeczytać :) widocznie nie jesteś w targecie - i nie ma co roztrząsać; na rynku jest wiele firm i modeli, każdy coś dla siebie znajdzie. nic na siłę.

Dodaj swoją opinię