Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple - najdroższa marka na świecie

Apple - najdroższa marka na świecie

Q! 9 Maja 2011 19:56

0 0

W najbardziej prestiżowym corocznym raporcie wartości marek - BrandZ - wydawanym przez Millward Brown, pierwsze miejsce zajął Apple, detronizując zajmującego od czterech lat pierwsze miejsce Google.

Marka Apple została wyceniona przez ekspertów na 153 mld dolarów. To o 84% więcej niż w ubiegłym roku i jednocześnie największy skok wśród pierwszych 15 firm w zestawieniu.

Z prestiżowego punktu widzenia znalezienie się na pierwszym miejscu tak poważanej listy to bez wątpienia powód do dumy. Detronizacja lidera, który zajmował pierwsze miejsce przez ostatnie cztery lata to kolejne punkty do zadowolenia dla firmy.




Wszystko zatem wskazuje na to, że w przyszłym roku sytuacja w czołówce zestawienia może się wiele nie zmienić. iPhone’y sprzedają się jak świeże bułeczki, podaż iPada 2 nie nadąża za popytem, a Apple co kwartał poprawia swoje wyniki finansowe o kilkadziesiąt procent. Czy to nowy król technologicznego świata?

Ranking można pobrać na stronie Millward Brown pod tym adresem (strona główna, jęz. ang.).

Źródło tekstu: Engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    8. ~ja  2011-05-09 20:54:52  host: 212.160.172.70

    @up Chcialbym tylko zauwazyc, ze takie wyceny opieraja sie przeciez na zupelnie wymiernych czynnnikach - kursie akcji, udziale w rynku, przychodach, obrotach itede. Wobec tego taka wycena stanowi o sile marki na rynku.

  • 0

    10. ~jajo  2011-05-09 21:05:25  host: dkn60.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Porównajcie dochód państwa polskiego z wrtością firmy :) dziś dolar stoi 2,76 zł :) dochód Polski to około 280mld zł a wydatki 320mld :P

  • 0

    11. ~  2011-05-09 21:06:36  host: nat1.res.pl

    W ipku piatce podobno ma byc juz radio fm!

  • 1

    13.  2011-05-09 21:25:22

    Czy raport zawiera informacje o serii samobójstw w Chinach w fabrykach Apple, spowodowanych "luksusowymi" warunkami pracy? Czy piszą o zmuszaniu ludzi do pracy ponad siły. Czy zawiera informacje o tym, że " Pracownicy produkujących iPady i iPhone'y chińskich fabryk należących do firmy Foxconn muszą się zobowiązać na piśmie, że nie popełnią samobójstwa ". Gdyby ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,9555280,W_fabryce _iPadow_zabronili_popelniac_samobojstwo.html. NIGDY nie kupię sprzętu, którego produkcja kosztuje czyjeś życie.

  • -2

    14. ~Qper  2011-05-09 21:59:28  host: cfx223.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @tomas Wiesz dlaczego popełniali samobójstwa? Bo rodziny dostawały spore odszkodowania, które nijak miały sie do ich zarobków. Teraz zatrudnili sztab psychologów i walczą z tym procederem. Wystarczy poczytać trochę w necie zanim zaczniesz wypisywać oskarżenia. Swiata nie zmienisz. Wszystko tam jest produkowane w jeszcze gorszych warunkach

  • 1

    15.  2011-05-09 22:49:46

    Jakie odszkodowanie stanowi równowartość ludzkiego życia? Moim zdaniem żadne. Ile by musiała dostać kasy Twoja rodzina, żebyś odebrał sobie życie? Nie pisz bzdur, bo utwierdzasz tych, którzy postępują z tymi chińskimi biedakami w tak okrutny sposób, że mają rację. Sam świata nie zmienię i nie zamierzam. Ale trzeba szerzyć świadomość wśród użytkowników, że często ich cacko jest okupione krwią rozpaczy. Wiem, że brzmi to dramatycznie, ale tak jest. Jak nie będzie zgody na podobne praktyki i sprzęt nie będzie się sprzedawał, to MOŻE sytuacja nie będzie tak dramatyczna. Wiem jedno - bierne siedzenie i ględzenie "taki jest już ten świat i nic na to nie poradzimy" - konserwuje i pogłębia istniejący stan rzeczy. A na to NIGDY nie było i nie będzie mojej zgody. Choćbym miał dzwonić z telefonu na korbkę.

  • 0

    17. ~PLANET  2011-05-09 23:33:13  host: host-193-39-71-13.dag.pl

    #13: to nie "fabryki Apple'a", naucz sie czytac ze zrozumieniem, zanim zaczniesz samemu komus zarzucac brak takowego, bo wpadasz w hipokryzje. Z fabryk Foxconna korzystaly i korzystac beda tak samo i inne firmy - tego juz nie doczytales ? Jesli nie napisali na Wybiorczej - ich problem, bylo w innych zrodlach. A ze w Chinach ogolnie traktowanie czlowieka jest czesto ponizej *** - na to czesto sie niestety nic nie poradzi. Mozna sprobowac bojkotowac wszystko, co chinskie (bo problem jest tam globalny) - powodzenia! #16: serio, od babci to uslyszales ? Problem z antena dotyczy zasiegu na poziomie jednej kreski i w zasadzie tylko transmisji danych.. Zaraz sie dowiemy (nie miales nicka PLAY przypadkiem wczesniej ? ;), ze i z pelnego zasiegu nie mozna sie dodzwonic... poza konretnym miastem, ale tamto sie nadaje wylacznie do banicji bo tutejszej userowej fali reklamowej :)

  • 0

    18. ~  2011-05-09 23:33:50  host: aamb15.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ??? w moim nie ma... zepsuty?

  • 0

    19. ~  2011-05-09 23:39:59  host: t18-15.opera-mini.net

    Toms jeśli masz być konsekwentny to zbojkotuj play bo płacą grosze pracownikom. Jak ktoś zaoferuje coś dobrego w niskiej cenie to pierwszy to kupisz.

  • 0

    20.  2011-05-10 09:38:36

    Czułem, że sprawa zostanie strywializowana i sprowadzona do P4... #19 - jeśli na Zachodzie jest podobny cennik jak w Play, czy to oznacza, że ludzie pracujący w tamtejszych telkomach zarabiają grosze? Nie sądzę. Jeśli przez lata byłem zmuszany do przepłacania, to uważasz, że nadal mam się godzić na podobne praktyki? Nie mam zamiaru dłużej sponsorować firm, które przez lata "goliły" nas bez litości. A jeśli ktoś źle zarabia, a jest dobry w swoim fachu, to niech zmieni pracę. Na szczęście nie żyjemy w Chinach.

  • 0

    21.  2011-05-10 10:21:01

    jajo: Wszystko jest warte tyle, za ile uda się sprzedać. Jakby Apple było wystawione na sprzedaż, nikt by nie kupił tej firmy. To tylko szacunkowe dane, a w rzeczywistości firma i marka jest dużo mniej warte. Ja mogę powiedzieć sobie, że mój telefon jest wart 1 mln zł, a tak na prawdę sprzedałbym go może za max 400 zł.

  • 0

    22. ~code  2011-05-10 10:45:13  host: 212.160.172.70

    toms: poruszyłeś kilka kwestii, które nie mogą być porównywane z rynkiem w PL. zwrot z inwestycji tam już się zadział, bo sieć mają dłużej, niż my; w dodatku infolinie większych operatorów są częściowo poza granicami kraju, co obniża koszty.

  • 0

    23. ~  2011-05-10 10:46:44  host: cjc126.neoplus.adsl.tpnet.pl

    8 itak i nie kurs akcji bierze się stąd ze w obrocie jest mały procent akcjii, gdygy nagle wszyscy chcieli spienięzyć swoje akcje to okazałoby sie że warte sa zero zł, w podobną pułapkę wpadły chiny kosztem zniszczenia środowiska i morderczej eksploatacji swoich obywateli mase produkcji wymienili na dolary którymi mogli by kupić stany zjednoczone dziesięć razy , ale stany sa tylko jedne

  • -2

    24. ~code  2011-05-10 10:52:49  host: 212.160.172.70

    toms: równiez jestem zdania, że niezbyt orientujesz się, co jest wykonywane w fabrykach Foxconna, które nieumiejętnie nazwałeś "fabrykami Apple". prawie wszyscy producenci wytwarzają w tych fabrykach, a samobójstwa nie powinny być analizowane bez braku znajomości o kulturze Chińczyków. kolejną sprawą jest "golenie z kasy bez litości"; generalizacja jest błędem, nie można wrzucać wszystkiego do jednego worka; bez twardych dowodów, śmiem twierdzić, że nie miałeś do czynienia nigdy z finansami w firmie. równie dobrze możesz kupowac margarynę, bo producenci masła golą z kasy. albo czekoladę Tesco, bo pozostałe firmy zdzierają.

  • 1

    25.  2011-05-10 11:29:17

    Moim zdaniem sprzęty od Apple, kupują tylko snoby. Nigdy nie kupiłbym ani iPhone-a za tyle kasy.. nie wiem ludzie czemu kupują, może tylko dlatego aby mogli robić o sobie zdjęci przy lusterku..

  • 0

    26. ~code  2011-05-10 13:14:37  host: 212.160.172.70

    każdy kupuje urządzenia pod siebie. dobrze jest, że na rynku istnieje i Apple i ZTE, tak jak istnieją Ferrari i Dacie.

  • 0

    27.  2011-05-10 13:21:24

    Wasza znajomość, co gdzie i jak, nie zmienia faktu, że giną tam ludzie. I mam gdzieś, co sobie o mnie myślicie. Dowody? Samobójstwa to nie dowody? Nie bądźcie śmieszni.#24 - twierdzisz, że W3 zawsze dawała atrakcyjne stawki? Kochany, jak Centertel wchodził na rynek w 1994r, byłem już dorosłym, pracującym kilka lat na siebie człowiekiem i doskonale pamiętam całą historię rozwoju sieci komórkowych w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem stawek, więc daruj sobie te uwagi, bo to zwykła bezczelność. Tesco nie jest najtańszym sklepem. Biedronka bije go na głowę. Wolę masło z Biedronki niż z Tesco - ta sama jakość, a cena sporo niższa. Jak Tobie pasuje, to kupuj w Tesco, to Twoja kasa. Ja nie muszę.

  • 0

    28. ~cd59  2011-05-10 17:06:43  host: aaah35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kiedy Ci głupi Amerykanie zrozumieją że istnieją lepsze marki

  • 0

    29. ~Blaej  2011-05-12 00:13:28  host: 188.147.155.61.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Śmieszne są niektóre wypowiedzi. Jeśli kogoś nie stać na i'phona to niech nie pisze z zazdrości ze kupują je tylko snoby. Apple ma naprawdę super sprzęt i jeśli ktoś porównuje Jabłko do Nokii to tak jakby BMW z Dacia porownywac. Nokia dni świetności ma za sobą a popularność jaka cieszy się w Polsce to fenomen na skale światowa

  • 0

    30. ~Blazej  2011-05-12 03:08:00  host: 188.147.155.61.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    I jeszcze jedno dzieci powiedzcie mi dlaczego większość firm zwłaszcza samsung Mobile stylizuje swoje telefony na i'phone-a! Apple jest obecnie potęga.

Dodaj swoją opinię