Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple najbardziej wartościową marką na świecie

Apple najbardziej wartościową marką na świecie

orson_dzi 15 Marca 2016 15:04

3 7

Apple jest najbardziej wartościową marką świata. Tak wynika z opublikowanego rankingu Brand Finance 500.



Firma z Cupertino utrzymała swoja pozycję z 2015 roku. Zmiana wystąpiła na drugim miejscu, gdzie Google wyprzedziło Samsunga, głównie dzięki firmie Alphabet. Pierwszą dziesiątkę zdominowali operatorzy telekomunikacyjni i producenci elektroniki.




Wartości podane są w mld dolarów.

Miejsce Mark a Poprzednie miejsce Wartość w 2016 Wartość w 2015 Zmiana
1. Apple 1. 145,918 128,303 14%
2. Google 3. 94,184 76,683 23%
3. Samsung 2. 83,185 81,716 2%
4. Amazon 8. 69,642 56,124 24%
5. Microsoft 4. 67,258 67,06 0%
6. Verizon 5. 63,161 59,843 5%
7. AT&T 6. 59,904 58,82 2%
8. Walmart 7. 53,657 56,705 -5%
9. China Mobile 11. 49,81 47,916 4%
10. Wells Fargo 15. 44,17 34,925 26%


Zobacz: Pełny raport Brand Finance Global 500

Źródło tekstu: Brand Finance; wł     

Dodaj do:

Tagi: brand finance | apple | samsung | google | microsoft

w sumie: 27
  • 1

    8.  2016-03-15 15:41:08

    @6 ostatnio poprzeglądałem sobie gearbest.com i powiem szczerze, że jestem coraz bardziej zainteresowany jakimś zakupem z "firmy krzak", bo pomijając to, że parametry aktualnych flagowców są dostępne za połowę ceny, to wiele propozycji przekonuje mnie designem samym w sobie. Niektóre modele wyglądają bardzo ładnie, widać że chińskie firmy idą w bardzo futurystycznym kierunku jeśli chodzi o projekty obudów.

  • 0

    9.  2016-03-15 15:42:45

    Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno.

  • 3

    10.  2016-03-15 15:44:20

    Redaktory!!! Nie FIRMĄ (chociaż to też) ale MARKĄ!!! Jeśli chodzi o firmy to Apple również jest najbardziej wartościowy. Dane z dzisiaj: 581 mld USD, Google (Alphabet) 499 mld USD.

  • 0

    11.  2016-03-15 15:46:32

    10: no proszę i zagadka rozwiązana. :)

  • 0

    12. ~Hotelarz  2016-03-15 15:48:12  host: user-46-113-70-23.play-internet.pl

    @8, Jak trafisz na Flash Sale to dobre telefony wyrwiesz za 200 zł które na Allegro kosztują 50% więcej.

  • -4

    13.  2016-03-15 15:54:19

    Jeszcze jeden babol w tekście: "Firma z Cupertino utrzymała swoja pozycję z 2015 roku" Powinno być: Firma z Cupertino ponownie zmiażdżyła/zdeklasowała/z anihilowała (niepotrzebne skreślić) swoja konkurencję z 2015 roku" "Utrzymała"? Orson, 50 mld przewagi i takie niepasujące określenia. Pomijam swój wcześniejszy post, sam wklejasz "Brand Finance 500" co oznacza Markę a nie firmę!!! Masakrycznie niski poziom dziennikarstwa. Powinieneś od razu podać te liczby co ja odnośnie wartości FIRMY aby czytelnik miał pełną wiedzę o przytłaczającej konkurencję potędze firmy Apple, bo co niektórym się tutaj wydaje, że Apple jest na poziomie LG lub HTC i zaraz pewnie zbankrutuje.

  • 3

    15.  2016-03-15 16:35:47

    @13 marka była błędem, fakt, już poprawione. Co do reszty... może jakiś specjalista? Szkoda zdrowia. Egzorcysta chociaż?

  • -1

    16. ~cytat  2016-03-15 17:20:31  host: n25-03-08.opera-mini.net

    Makabrycznie niski poziom dziennikarstwa

  • 0

    20.  2016-03-15 18:57:14

    @13 Nie tacy giganci upadali. Chociaż bardziej pasuję określenie kolos na glinianych nogach. Im wyżej tym większy huk przy upadku.

  • 0

    21.  2016-03-15 20:30:40

    @20 tu masz racje, Cesarstwo Rzymskie też upadło :P

  • 0

    23. ~Stop dla Orange !!!  2016-03-15 20:40:56  host: 89.15.238.202

    @applefan_ po ,,FIRMY'' powinien być przecinek, jak już się czepiasz ,,dziennikarzyny''.

  • 0

    26.  2016-03-15 21:18:57

    Bardzo nie lubię Apple, ale mimo wszystko staram się być obiektywny, ta firma jest potężna i generuje ogromne zyski (puki co) a przewidywanie jej rychłego upadku można nazwać marzeniami ściętej głowy. Pewnie prędzej czy później ten ogrom zacznie się kołysać i upadnie, ale nie nastąpi to szybko, wywnioskować można to z tego że obecnie nie mają żadnych wyraźnych spadków sprzedaży swojego sprzętu, jeśli w jednym segmencie jest minimalny spadek jest on kompensowany z nawiązką na innych sprzętach. Sądzę że najbliższe kilka lat nie zmieni Apple w ruinę, chociaż pewnie prędzej czy później (raczej później) dostaną zadyszki.

  • 0

    27. ~Stop dla Orange !!!  2016-03-15 21:27:19  host: 89.15.238.202

    @26 zgadzam się z Tobą, ale człowiek nie może być tak zadufany w sobie i nie może traktować czegoś, jak by to było nie wiadomo co.....

  • 1

    28.  2016-03-15 22:13:07

    Znamienne, że Microsoft stoi - czytaj cofa się. Zastanawiałem się gdzie jest Bóg Roland McDonald's i woda z ukrem czyli Coca-Cola - obie marki ładnie spadły ok 20% i 5% czyżby przebudzenie? ;-)

  • -1

    29. ~Kerto  2016-03-15 22:45:32  host: user-188-33-248-167.play-internet.pl

    Dlaczego niektórzy z Was wieszczą upadek Apla? Niech żyją jak najdłużej. Ich wielkość utrzymuje mnóstwo pomniejszych. Gdy wielkie drzewo pada w lesie to nie pada tylko ono same, ale przy okazji całe mnóstwo małych.

  • 0

    30.  2016-03-15 23:44:42

    Apple i upadek to żart. Natomiast Appla za kilka lat kupi Xiaomi. Dziś niewiarygodne, tak jak kiedyś upadek Nokii. Jednak możliwe. Nie takie amerykańskie marki chinole kupili.

  • -1

    31.  2016-03-16 01:27:47

    Przeraża mnie to że na 2dwich pierwszych miejscach są marki których firmy tak naprawdę nic nie posiadają poza pracownikami, własnością intelektualną, patentami i centrami rozwojowymi czy projektowymi

  • 0

    32. ~f  2016-03-16 07:28:19  host: 89-74-173-170.dynamic.chello.pl

    No ładne mi NIC :-D

  • 0

    33.  2016-03-16 09:17:47

    @31 to jedyna wartość w dzisiejszym świecie dlatego te firmy są największe na świecie.

  • 0

    34. ~art  2016-03-16 09:28:25  host: public-gprs374090.centertel.pl

    applefan na prezydenta naszego kraju!!! wszyscy będziemy wyznawcami "usafan"

Dodaj swoją opinię