Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple może usunąć ponad 187 tys. aplikacji z App Store

Apple może usunąć ponad 187 tys. aplikacji z App Store

Koala 16 Marca 2017 10:57

4 2

app store apple

Firma analityczna Sensor Tower informuje, że najprawdopodobniej Apple przy kolejnej dużej aktualizacji iOS-u (do wersji 11) usunie wsparcie dla 32-bitowych aplikacji, a co za tym idzie usunie z App Store ponad 187 tys. pozycji.

Około 8% obecnych tytułów w sklepie z aplikacjami Apple'a już teraz, przy pierwszej becie systemu iOS 10.3 zaraportowało notyfikację, że aplikacje 32-bitowe nie będą współpracować z przyszłymi wersjami iOS.
64-bitowe procesory mobilne producenta zostały zaprezentowane po raz pierwszy wraz z premierą iPhone'a 5S. Jednakże dopiero w czerwcu 2015 roku firma z Cupertino zaczęła wymagać od deweloperów wparcia dla 64-bitowej architektury. Zatem rzeczywista liczba przestarzałych aplikacji w App Store może być znacznie większa, niż szacuje to firma analityczna Sencor Tower. Jej szacunki zawierają tylko tytuły, które zostały wydane przed wrześniem 2013 roku i nie zostały zaktualizowane od tamtego czasu.

Ostatecznych decyzji Apple'a póki co jednak nie znamy - należy spodziewać się ich przy okazji prezentacji iOS 11 na WWDC, w czerwcu tego roku. I choć duża, roczna aktualizacja wydaje się doskonałą okazją do usunięcia wsparcia dla 32-bitowych aplikacji, to tylko sam Apple wie, kiedy należy ostatecznie tego dokonać. Zapewne producent czeka na moment, aż liczba użytkowników starszych generacji iPhone'ów, iPadów i iPodów Touch zmarginalizuje się.

Zobacz: Odświeżona wersja iPhone'a 6 zawita do Europy
Zobacz: Apple nielegalnie dyktował ceny iPhone'ów w Rosji
Zobacz: Apple: Z okazji 10. urodzin iPhone'a znów zmienimy złącze ładowania

Źródło tekstu: phonearena, wł     
Źródło zdjęć:

Dodaj do:

Tagi: apple | app store

w sumie: 2
  • 0

    1.  2017-03-16 11:36:00

    "a co za ty idzie". A z apostrof'ami to pojechałeś po całości.

  • -1

    2.  2017-03-16 11:42:27

    @1 Dziękuję za zwrócenie uwagi, już poprawiłem :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-140-29.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet