Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple modyfikuje własny standard nano-SIM

Apple modyfikuje własny standard nano-SIM

Q! 9 Maja 2012 22:05

0 0

apple nano sim modApple nieznacznie zmodyfikował swój pomysł na karty nano-SIM, dodając do nich cienką ramkę z plastiku wokół chipu. Ma to zapobiec zakleszczaniu się karty w niekompatybilnych gniazdach.

Przypomnijmy, że obecnie trwają przepychanki pomiędzy m.in. Apple i Nokią dotyczące nowego standardu kart SIM, Nano-SIM. Apple zgodził się nawet na bezpłatne udostępnienie patentów z tym związanych, jednak to nie przekonało przeciwników.




Podczas głosowania nad przyjęciem przez ETSI (Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych) jednego ze standardów miało dojść do oszustwa ze strony Apple. To spowodowało, że głosowanie zostało przesunięte w czasie.

Zanim do niego dojdzie, to Apple przedstawi nieznacznie zmienioną konstrukcję Nano-SIM. Posiadać ona będzie niewielkie ramki wokół chipa, który zapobiec ma zaklinowywaniu się karty w niezgodnych gniazdach. Czy to przekona ETSI do ostatecznego wyboru?

Źródło tekstu: The Verge, wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    7. ~p_  2012-05-09 23:15:58  host: auy19.neoplus.adsl.tpnet.pl

    może chcą wyeliminować możliwość dokładania różnych nakładek typu turbosim?

  • 0

    9. ~PLANET  2012-05-10 00:16:00  host: host-193-39-71-13.dag.pl

    #6: to moze taka cieta riposta: "wladza demoralizuje, a wladza absolutna demoralizuje absolutnie" :>

  • 0

    10. ~Applefan  2012-05-10 08:05:43  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    W sumie to się dziwie Apple. Kupiłby to całą Nokie z jej długami za zyski z ostatniego kwartału i nie musiałby się pytać nikogo o zdanie w sprawie tak banalnej jak karty SIM...

  • 0

    11.  2012-05-10 08:23:20

    @Q-czemu piszesz 2x to samo (chodzi mi o ta "niegodność" ;). Najpierw na początku tekstu a później na końcu? To nie matura-nie musisz iść na długość tekstu ;) ;) Swoją drogą, Apple nieźle kombinuje i nie dziwię się, że reszta jest przeciw. Co z tego, że Apple zgodził się na bezpłatne udostępnienie patentów-teraz się zgodził a później po sądach będzie "targał"

  • 0

    12. ~a  2012-05-10 08:43:09  host: 62-233-216-82.rako-lan.pl

    a po jaką cholerę zmieniać karty sim?? Mi obecny wygląd, oraz wielkość kart sim w niczym nie przeszkadzają... Jeżeli coś jest dobre to po co to zmieniać??

  • 0

    13. ~  2012-05-10 09:14:34  host: static-62-233-204-218.devs.futuro.pl

    mi obecny rozmiar karty sim w niczym nie przeszkadza. Mam 12-letnią kartę i działa bez problemów...

  • 0

    14. ~  2012-05-10 09:28:29  host: 81.219.84.18

    @up, wiecej miejsca na komponenty, przeciez to logiczne... kazdy milimetr sie liczy.

  • 0

    15. ~dany  2012-05-10 10:29:42  host: 62-233-216-82.rako-lan.pl

    @up no tak dla gimbusów liczy się ilość komponentów, 50 rdzeni, akceleratory itp, żeby można było przyszpanić w gimnazjum. Co byś jeszcze chciał zmieścić w telefonie? Może jakieś SLI/crossfire?? A może jakąś serwerową płytę?

  • 0

    16. ~applefan  2012-05-10 11:03:07  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @up chodzi o zmniejszenie urządzenia i jego wagi a nie upakowanie większej ilości komponentów

  • 0

    17. ~dany  2012-05-10 12:40:22  host: 62-233-216-82.rako-lan.pl

    no tak zmniejszenie karty, która waży z pół grama faktycznie istotnie przyczyni się do zmiany wagi telefonu. A jeżeli chcesz mieć duży wyświetlacz o dużej rozdzielczości to i tak nie zmniejszysz telefonu...

  • 0

    18.  2012-05-10 12:45:00

    17). Niech sobie opatentują pomysł stałej, wlutowanej karty SIM. Zero wagi, zero zajmowanego miejsca ;-)

  • 0

    19.  2012-05-10 13:30:10

    @10 Apple nie może kupić Noki. Dlaczego? Dlatego, że nikt by jej nie sprzedał.

  • 0

    20. ~applefan  2012-05-10 14:48:27  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @19 wystarczy akcje skupować które lecą na łeb na szyję

  • 0

    21.  2012-05-10 21:19:05

    @20 zrozum, że nikt na takie coś nie pozwoli. Nie wszystko można kupić i nie każdy może wszystko kupić. Gdyby tak było wszystkie korporacje świata należałyby do jednej osoby/organizacji. Są różnego rodzaju restrykcje i ograniczenia antymonopolowe.

  • 0

    22. ~Applefan  2012-05-11 05:33:45  host: aajl238.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Apple poczeka zwyczajnie jeszcze 2 lata az trup Nokia padnie - na tyle im OFICJALNIE Z DANYH NOKII wystarczy kasy na pokrywanie ZAPOWIEDZIANYCH PRZEZ NOKIE strat. W sumie to nie ma sensu ich kupowac. Potem za jakis 1-2 mld kupia ich patenty i ... Move on, nothing to see here hahaha

  • 0

    23.  2012-05-11 07:27:15

    @22. czy ty zaczniesz kiedys wreszcie samodzielnie myslec,czy juz zawsze bedziesz wypisywal takie bzdury.martw sie raczej o apple,skonczy sie moda i lans,i nie pomoze PR ani mafketing,a oprocz tego firma nie ma nic.i obudzi sie z reka w nocniku

  • 0

    24. ~a_lex  2012-05-11 07:40:32  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    Nie ma nic? A myślałem że ta firma ma największe zasoby gotówki na świecie?

  • 0

    25. ~applefan  2012-05-11 08:15:52  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @23 jak już pisałem w innym newsie klientami iPada są ludzie w wieku 40-50 lat. W takim wieku moda i lans nie mają znaczenia. Liczy się Bezawaryjność, szybkość, integracja, łatwość obsługi, masa możliwości, dostosowanie do potrzeb za pomocą największej na rynku i miażdżącej konkurencję bazy aplikacji na tablety oraz FIRMA ZA PLECAMI Z PODSTAWAMI Z BETONU, a nie długami po uszy jak Nokia. A jak taki klient raz spróbował Apple a potem próbował używać paralitycznego Galaxy Tab - porażkę sprzedażową czy Transformera, na którym Opera jest tak mega zamulona, że totalnie zniechęca do siebie (wszystko organoleptycznie sprawdziłem dokładnie) to jest szansa, że sprzedaż Apple w przyszłości będzie szła pionowo do góry niezależnie od tego ile kart SD dziennie w swoich żałosnych Androidowych sprzęcikach przewahlujecie i ile filmów w jakości Full HD prześlecie Bluetoothem do innego żałosnego urządzenia z Androidem na pokładzie. Szach mat!

  • 0

    26. ~applefan  2012-05-11 08:20:19  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @23 by the way, Apple ma ponad 100 mld USD na koncie w żywej gotówce. Zorientujcie się ile wynoszą wydatki roczne Polski, a zrozumiecie że najbardziej cenna firma na świecie ma tyle kasy, że mogłaby utrzymać Polskę przez ponad rok. Jak się chłopaki z Cupertino zdenerwują to zaczną to kasą szastać na lewo i na prawo to pozamiatają rynkiem grubo. Tyle w temacie firmy, która nic nie ma. Byłem w USA, to co się tam dzieje w Apple Storach to jakiś szał. Nie wyobrażam sobie jakie błędy musiały by się stać żeby ten Hype tak sobie nagle opadł. Myślisz, że ktoś tam o takich pierdołach myśli jak karta SD? Kupuje urządzenie z większą ilością pamięci i heja. Bluetooth? Oni tego nie potrzebują. W ostateczności jest JB, a wtedy Apple jest nie do pobicia już totalnie.

  • 0

    27.  2012-05-12 12:23:38

    @26 nic nie pozamiatają bo jakby mogli to już by to zrobili. To jest biznes, tu chodzi o to, żeby jak najwięcej zarobić, i pozbyć się konkurencji. Ale jak już mówiłem są restrykcje i przepisy antymonopolowe. Jakby to było takie proste M$ już dawno kupiłby Nokie a nie bawi się w Elopa.

Dodaj swoją opinię