Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple MobileMe

Apple MobileMe

LuiN 10 Lipca 2008 21:56

0 0

apple iphone 3g Prezentowana na witrynie Apple usługa MobileMe startuje już jutro. Pakiet oferowany w cenie 99 dolarów rocznie łączy w sobie szereg korzyści znanych z Microsoft Exchange, jednak udoskonalonych pod względem interfejsu i rozwiniętych na potrzeby użytkowników domowych.

Pierwsza rzucająca się w oczy sprawa to aż 20 GB prywatnej powierzchni dyskowej na serwerach Apple. Tak duże zasoby staną się konkurencją firm sprzedających powierzchnie serwerowe. Szczególnie, że do ich zarządzania nie będzie konieczna zaawansowana wiedza techniczna.

Konto MobileMe pozwala na synchronizację znajdujących się w iPodzie, iPhonie, MacBooku czy komputerze PC danych z kalendarza, książki telefonicznej, konta email, wybranych katalogów i zbiorów zdjęć. Synchronizację na zasadzie Push znaną z Microsoft Exchange ubrano w bardzo atrakcyjny interfejs.
Zarządzanie danymi realizowane jest za pomocą dedykowanych aplikacji jak i poprzez specjalną witrynę internetową. Wraz z pakietem otrzymujemy zaawansowane narzędzie do tworzenia galerii internetowych, z możliwością blokowania dostępu niechcianym użytkownikom sieci.

Rozwiązano także problem przesyłania dużych ilości zdjęć na skrzynki mailowe. Wiadomość nie zawiera zdjęć, a jedynie link do archiwum na MobileMe. Jak działa to w praktyce zobaczyć można w poniższym filmie:


Źródło tekstu: Apple, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~bart  2008-07-10 22:19:40  host: eno31.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Prezentacja jest obecna od Apple WWDC '08 czyli od 9 czerwca. Na dniach serwis powinien zacząć działać.

 • 0

  2.  2008-07-11 01:48:55

  Świetne:D

 • 0

  3. ~tkubon  2008-07-11 09:51:34  host: p1189-ipbf211sapodori.hokkaido.ocn.ne.jp

  usługa super, ale 1. limit przesyłanego załącznika w mailu 2. drogo 100$ na rok to jednak dużo jak za taki hosting

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet