Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple ma 93% zysków całego rynku mobilnego

Apple ma 93% zysków całego rynku mobilnego

LuiN 9 Lutego 2015 17:25

7 1

golden apple IV kwartał nie był łatwy dla większości producentów smartfonów... za wyjątkiem Apple'a. Zysk netto amerykańskiej firmy stanowił aż 93% zysków całego sektora rynku mobilnego.



W IV kwartale średnia cena sprzedaży iPhone'ów podskoczyła o 50 dolarów, do poziomu 687 dolarów. Co warto dodać, średnia cena produkcji i dostarczenia finalnego urządzenia do sklepu wynosi tylko 220 dolarów. Nawet uwzględniając koszty wdrożenia zupełnie nowego designu sprzętu, Apple zarabia na swoich iPhone'ach krocie.




Apple swoimi 18 mld dolarów zysku netto w IV kwartale pokonał nawet Gazprom, który w tym samym czasie wygenerował 16 mld dolarów. Amerykański producent takimi wynikami z łatwością pokonuje cały telefoniczny rynek, szczególnie, że najwięksi konkurencji balansują na granicy niewielkiego zysku i straty.

Lwią część z pozostałych 7% zysku netto mobilnego rynku zgarnął Samsung - największy na świecie producent telefonów. Udział pozostałych producentów w IV kwartale był marginalny, biorąc pod uwagę tak mocno rozciągniętą przez Apple'a skalę.

Obecnie z iPhone'ów korzystają 404 mln mieszkańców naszego globu. Jedynie 15% z nich wymieniło na swoje telefony na iPhone'y 6 i 6 Plus. Szacuje się, że do końca 2015 roku Apple będzie miał 487 mln klientów, a wzrost roczny na poziomie 20% zostanie utrzymany. W efekcie, w 2018 roku smartfony Apple'a będą stanowiły jedną trzecią światowego rynku (650 mln z puli 1,82 mld).

Źródło tekstu: Canaccord Genuity, Barron's, wł     
Źródło zdjęć: pirateru-ru.tumblr.com

Dodaj do:

Tagi: apple | samsung

w sumie: 27
  • -2

    9. ~  2015-02-09 20:54:47  host: 168.235.195.32

    Reklama.

  • -1

    10. ~  2015-02-09 21:38:43  host: 159-205-42-122.adsl.inetia.pl

    Wiele było firm gigantów zgarniających po 90% zysku z danego sektora działalności i padły;)
    np taki Kodak co przeoczył erę cyfrową ;)

  • -1

    11.  2015-02-09 23:09:43

    @10 kodak nie mial jak AAPL 200 mld $ na koncie i w przeciwienstwie do Apple unikal nowych technologii :)

  • 2

    12. ~...  2015-02-09 23:21:08  host: user-94-254-129-242.play-internet.pl

    Apple jak zwykle z klasą. Takie piękne dojonko baranów. Tak trzymać!

  • 3

    13. ~Fobs  2015-02-10 04:50:17  host: 89-76-117-213.dynamic.chello.pl

    Mam gdzieś Apple, ale cieszy mnie jeden fakt. Mianowicie to ze gdy olali rynek rosyjski to nie odczuli tego. A tak putas mówił o Rosji ze wielki wartościowy rynek i wszystkim na nim zależy. He he dobre :D

  • -2

    14.  2015-02-10 07:12:45

    Ode mnie skasowali już prawie 20000 zł i to nie koniec.
    Zanim używałem Apple to telefon zmieniałem co dwa lata, a notebooka co trzy. Teraz telefon zmieniłem po czterech latach, a notebook po czterech latach pomimo aktualizacji chodzi tak samo szybko jak był nowy. Przez ten czas nie reinstalowałem systemu. Czy posiadacze Windows są w stanie w to uwierzyć?

  • 2

    15. ~  2015-02-10 07:29:45  host: adgd208.neoplus.adsl.tpnet.pl

    14, nie, nie są w stanie w to wszystko uwierzyć. Po części dlatego, że też mają sprzęt od Apple'a, który po trzech latach i zmianie wersji systemu o dwie cyfry w górę działa tragicznie, a i cyfrę wcześniej znacznie zwolnił w stosunku do wersji pierwotnej.

    Poprzedni laptop (windowsowy) działał mi dłużej, niż cztery lata, bez reinstalacji i do końca równie szybko, jak w momencie zakupu - tyle że wymagania programów roboczych wzrosły. Teraz kupiłem nowy, też z Windows, również powinien posłużyć.

  • 0

    16.  2015-02-10 09:01:56

    Mój PowerPC działa do tej pory i nawet daje radę z fullhd :D A chyba 8-9lat już ma. CO prawda to tylko 10.5.8 ;

  • 0

    17.  2015-02-10 10:07:59

    @15 ale głupoty wypisujesz. Mam Macbooka pro late 2011 i nowego Retine 2014. Oba pracują z Yosemite i oba działają idealnie, super płynnie itd. System uruchamia się w parę sekund nie to co Windows 8.1 (z SSD) który ma masę błędów (np uszkodzone linki do sklepu - w oryginalnym Windowsie!!!) i masę innych idiotyzmów o których w necie można poczytać do woli. Nawet UART z byle mikrokontrolerka wykłada windę, że widać blue screen. To ma być system w 2015 roku??? Sorry, ale macbook bije taką konkurencję bez żadnego wysiłku.

  • 1

    18. ~Jacek  2015-02-10 11:14:49  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    To tylko pokazuje jak glupie i nieuswiadomione jest spoleczenstwo, a juz szczegolnie za wielka kaluza.
    @14 I co to za sukces jak ja od 2009 roku uzywam Della z Vista 64 bitowa i tez przez te 6 lat nie musialem ani razu reinstalowac systemu i wszystko chodzi tak jak powinno. To samo z telefonem. Uzywam od dobrych paru lat HTC i nie ma najmiejszego problemu z telefonem i korzystam z niego intensywniej niz 90 pare procent uzytkownikow. Jak ktos jest glupi i lubi przeplacac za cos co moze dostac rownie dobre i o polowe tansze to jego sprawa.

  • 2

    19.  2015-02-10 12:15:30

    @17 ja mam stacjonarkę do gier, za jakieś 2 tys. własnoręcznie złożoną z Windowsem 7 na pokladzie i wszysto działa błyskawicznie i nienagannie. Teraz wszystkie podzespoly są kompatybilne i nie ma żadnych blue screenów. Windowsa przeinstalowyałam dopiero jak wymieniałam proc z plytą główną. Ja nie twierdze, że produkty appla są kiepskie, ale nie widzę sensu płacić za nie aż tyle.

  • -1

    20.  2015-02-10 14:09:48

    @15 Trzeba wiedzieć czego nie aktualizować. Np nie aktualizuje się iPhone 4 do IOS 7 i iPhone 4s do IOS 8. Natomiast w MacBookach można instalować do najwyższej wersji dopuszczonej przez Apple i będzie działał dobrze.

    Windows XP też mam na ThinkPadzie od 2005 roku i wszystko działa łącznie z akumulatorem, ale tak działa że nie chce się tego używać mając MacBooka. Nie ta liga.
    Czteroletni MacBook uruchamia się poniżej pół minuty.

  • -1

    21.  2015-02-10 14:11:36

    Za to wypasiony pecet złożony 6 lat temu na Vista/Windows 7 z prockiem 8400 i 8GB RAM co chwila ma za mało pamięci i uruchamia się kilkanaście minut. Fakt że też go nie reinstalowałem od 5 lat, bo mi się nie chce z powodu przyzwyczajeń ze sprzętem Apple.

  • 1

    22. ~do 21  2015-02-10 14:16:20  host: 31-132-65-154.neanet.pl

    Jak poinstalowałeś mnóstwo śmieci, to nie dziw się, że nie działa. 8GB pamięci zapchane? Co ty tam uruchamiasz? Kilka gier na raz?

  • 1

    23. ~do 20  2015-02-10 14:20:19  host: 31-132-65-154.neanet.pl

    "Trzeba wiedzieć czego nie aktualizować." - zabawne. Płacić za sprzęt więcej, żeby jeszcze zastanawiać się jeszcze czy nowa aktualizacja nie zamuli tak wspaniałego urządzenia. Skoro nie płaci się za dobre posprzedażowe wsparcie, to za co? Chyba z głupoty.

  • 0

    24. ~  2015-02-10 14:20:44  host: aapi161.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @21, masz jaja że tu wychwalasz Apple. Nie dość, że niektórzy mają ferie, a reszta klakierów za chwile skończy pobyt w gimbazie i Cię zjedzą. ;)

  • 0

    25.  2015-02-10 23:01:47

    @17 Tylko MacBook kosztuje około 4k, z systemem z parametrami sprzed 3 lat, ja swój komputer kupiłem za 2k. I ma dużo lepsze parametry od MacBooka. A Windows 8.1 od razu po premierze za 0 zł. W sumie nawet przed premierą był już dostępny. Windows uruchamia się niecałe 30 sekund na tym sprzęcie.

  • 0

    26. ~  2015-02-12 01:07:09  host: 87-99-3-250.internetia.net.pl

    Korzystanie z Linuxa jest jak golenie się brzytwą. Korzystanie z Windowsa jest jak golenie się maszynką Gilette. Korzystanie z Maca jest jak golenie się kulą do kręgli.

  • 0

    27. ~  2015-02-12 13:32:19  host: 159-205-42-122.adsl.inetia.pl

    Ja się nie dziwie że te mac boki działają dobrze jak zdecydowana większość ludzi co je kupiło używa ich tylko i wyłącznie do pracy na nich używając 2,3 programów i nic więcej
    wyłączając je zaraz po tym jak kończą prace ;) cena może i wysoka ale jak się doliczy cenę "specjalistycznego" oprogramowania na dedykowanego "jabłuszku" to wychodzi na to że jest to najtańsza opcja ;)

  • 0

    28. ~  2015-02-12 13:45:55  host: 159-205-42-122.adsl.inetia.pl

    @applefan_
    Mają odłożone ale "nowych" technologi to oni nie unikają od 97r ;))

Dodaj swoją opinię