Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple ma 75,5% światowego rynku elektroniki noszonej

Apple ma 75,5% światowego rynku elektroniki noszonej

LuiN 23 Lipca 2015 13:06

4 4

Choć po początkowym boomie na Apple Watch sprzedaż zwolniła, w II kwartale Apple i tak zgarnął 75,5% rynku elektroniki noszonej.






Za sprawą Apple'a sprzedaż smartwatchy wzrosła w ciągu roku o 457,3%, do 5,3 mln urządzeń (z 1 mln sztuk w 2Q2014). Aż 4 mln z nich to produkty Apple'a.

Producent smartwatchy 2Q2014
(mln sztuk)
2Q2015
(mln sztuk)
Apple 0 4,0
Samsung 0,7 0,4
Inni 0,3 0,9
Razem 1,0 5,3
Producent smartwatchy 2Q2014
(udział)
2Q2015
(udział)
Apple 0% 75,5%
Samsung 73,6% 7,5%
Inni 26,4% 17,0%
Wzrost rynku ~ 457,3%

Zobacz: Wyniki firmy Apple po 2Q2015
Zobacz: Dzienna sprzedaż Apple Watch spadła o 90%
Zobacz: Apple WWDC 2015: nowe funkcje Apple Watch

Źródło tekstu: Strategy Analytics, wł     

w sumie: 26
  • 2

    7. ~Adam  2015-07-23 14:18:06  host: user-94-254-198-59.play-internet.pl

    Czytając ten artykuł tak na prawdę to nie wiadomo o co chodzi. Służby prasowe podały dane i tyle. Papier wszystko przyjmie, a użytkownicy Apllea też łykają nawet najgłupsze newsy od swojego guru. Pokażcie mi sekte, której członkowie nie ufaliby swoim wodzom. To taka sama sytuacja. Polska też na papierze jest zieloną wyspą, a jak jest każdy widzi.

  • 3

    8. ~  2015-07-23 14:30:01  host: user-5-173-34-30.play-internet.pl

    Czy jak nie mam nic z Apple to jestem snobem? :P

  • -1

    9.  2015-07-23 14:41:39

    3, Mylisz się. Elektronika noszona to obecnie głównie smartwatche i smartbandy. Nikt do tego worka nie wrzuca słuchawek.

  • 0

    10.  2015-07-23 14:42:52

    7, Adam - jakie służby prasowe? Strategy Analytics to niezależna firma z wypracowaną renomą. Juniper Research też oszacował udział Apple'a na ponad 75%.

  • -6

    11.  2015-07-23 14:52:41

    @10 koledzy po prostu żyją we własnym świecie w którym Nokia jest największym producentem telefonów i smartfonów, BB rozdaje karty w biznesie, a SE dalej istnieje i ma się dobrze oraz oferuje najlepsze aparaty w telefonach, a Apple nie jest znacząco większe niż konkurencja razem wzięta i wszystko to (włącznie z 200mld USD na koncie - ostatni raport) jest zagrywką i manipulacją "księgowych" tejże firmy (BTW wszystkimi strategicznymi operacjami zajmują się w firmach FINANSIŚCI, księgowi są od księgowania FV) :)

  • 3

    12. ~NOKIA  2015-07-23 15:33:41  host: 77-254-232-171.adsl.inetia.pl

    KOCHAM applefana, nikt tak skutecznie nie zniechęca do zakupu produktów apple jak ON !

  • 1

    13. ~pl  2015-07-23 15:55:51  host: 109.166.137.174

    Te badanie to chyba w USA było robione, bo u nikogo jeszcze nie widziałem smart zegarka Apple. I choć nie lubię ich produktów (są przereklamowane jak ich ostania usługa muzyczna, która posiada sporo błędów) to nie ściemniam z tym, że nikogo z ich zegarkiem nie widziałem. Ze smart zegarków to prawie 100% przeze mnie zauważonych (na rękach znajomych czy nieznajomych) były firmy Samsung (za którą też nie przepadam jeżeli chodzi o telefony itp) i Motoroli. Sam noszę opaskę Garmina bo smartwatch to dla mnie zabawka niewarta wydania pieniędzy skoro trzeba ją ładować w praktyce co kilka godzin (patrz Apple zegarek) lub raz na dzień.

  • 2

    14.  2015-07-23 16:03:59

    Fakt, wpis numer 3 jest mocno nieprawdziwy i jak ktoś nie ma pojęcia w temacie to go może zmylić.
    Applefan_, ty mi może powiesz dlaczego w POLSCE każdą aplikację (np. tę z Onetu, z banków itp.) wydają na iPhona? Celowo pytam o Polskę, bo gdzie indziej wiadomo ma to sens - ale u nas, gdzie Windows Phone ma większy udział w rynku niż iOS to pchanie się firm w koszty opracowania aplikacji żeby tylko ... No właśnie, po co? Dla prestiżu? Bo taki jest owczy pęd?

  • 0

    16.  2015-07-23 16:06:21

    #13 - a ja mam wrażenie że te dane dotyczą rynku globalnego, czyli całego świata.

  • 2

    17. ~pl  2015-07-23 16:57:09  host: 109.166.137.174

    @16 - czy ja wiem. Nikt z moich współpracowników którzy znajdują się w różnych oddziałach na terenie ue, czy usa tego nie nosi (poza Motorolą i Samsungiem) choć spora część ludzi ma iphony czy maki więc ich stać. Teraz też jestem poza Pl i u nikogo tego nie widziałem.

  • 2

    18. ~hahaha  2015-07-23 17:24:26  host: anj161.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Znam kilka sporo osób które mają samsunga lub coś z innej firmy, a nie znam żadnej, która miałaby Apple watch'a. I w sumie mnie to nie dziwi, za to dziwią mnie takie wyniki Appla. No cóż... w końcu jest to największa sekta na świecie.

  • -3

    19.  2015-07-23 17:39:36

    @14, bo ogryzki maja ludzie z kasą, a Windows Phony dodali za złotówkę do abonamentu za 39PLN (bez pakietu internetowego).

  • 0

    20. ~  2015-07-23 18:32:17  host: public-gprs362353.centertel.pl

    Ale co ma kasa do tego? Np. taka aplikacja Onetu polega na przegladaniu treści a nie kupowaniu. Poza tym cZasem lepiej mieć 100 klientów inkluzywnych niż 1 ekskluzywnego.

  • 1

    21. ~egon  2015-07-23 18:51:19  host: public-gprs517775.centertel.pl

    czesto uzywam papieru toaletowego firmy aple. aczkolwiek bardziej cenie sobie ten szary polski . czy jak jakas resztka przykleii mi sie do zadka to też bedę użytkownikiem produktów aple ?

  • 0

    22.  2015-07-23 19:19:21

    @20, zapytaj applefana

  • 0

    23.  2015-07-23 20:29:36

    Panowie, przecież to proste, Apple liczy tablety do komputerów, żeby słupki w rankingu pecetów przegoniły konkurencję, to można iPhony i iPday do elektroniki noszonej również wrzucić, "Amazing" taki...

  • 0

    24. ~miro  2015-07-23 20:33:08  host: 088156226207.dynamic-ww-3.vectranet.pl

    ad.4. Nie ceny akcji spadają, jabłko jak zwykle przecenione.... http://tlp.is/6zv

  • 0

    25.  2015-07-23 20:39:18

    @19 Ja widuję ogryzki głównie wśród gimbazy. Rodzice wzięli drogi abonament z telefonem na raty (*za złotówkę). W efekcie dorośli płacą za to, czego nie wykorzystają, a gimby z SIM na kartę okupują iPhonami hot-spoty wifi, bo nie stać ich na pakiet sms.

  • 0

    26. ~JustMe  2015-07-23 21:42:55  host: cpc22-wolv14-2-0-cust115.wolv.cable.virginm.net

    Ile osób na świecie ma I używa długopisów a ile osób używa drogich piór????
    To samo z apple, wiec aplefanie nie spinaj posladow I weź na luz bo ci żyłka peknie

  • 0

    27. ~  2015-07-23 22:22:01  host: public-gprs362353.centertel.pl

    Sorry, ale to zaklinanie rzeczywistości w kilku ostatnich postach jest żenujące. Czy Wy macie coś osobistego do Apple?
    A tak przy okazji - prognozuję, że Apple w ciągu kilku lat się skończy. Zapamiętajcie moje słowa

Dodaj swoją opinię