Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple ma 17% polskiego rynku smartfonów?

Apple ma 17% polskiego rynku smartfonów?

LuiN 26 Stycznia 2010 12:22

0 0

apple iphone 3gs26. grudnia 2009 roku Apple zakończył pierwszy fiskalny kwartał 2010 roku. Producent sprzedał dwukrotnie więcej iPhone'ów (8,7 mln sztuk) niż w analogicznym okresie roku fiskalnego 2009. W naszym kraju udało się sprzedać do tej pory 230 tys. kultowych telefonów - szacuje Rzeczpospolita.



Obroty kwartalne wyniosły 15,68 mld dolarów (rok temu 11,8 mld dolarów), a kwartalny zysk netto wyniósł 3,38 mld dolarów (rok temu 2,26 mld). Marża brutto wzrosła rok do roku z 37,9% do 40,9%. Obok wspomnianych iPhone'ów, Apple sprzedał w ostatnim kwartale 3,36 mln komputerów (wzrost o 33% względem 1Q2009) i 21 mln iPodów (spadek o 8%).




Polski rynek wchłonął do jesieni 2009 roku 180 tys. sztuk iPhone’ów, podało Rzeczpospolitej Apple Polska. Rynkowe szacunki mówią obecnie o ponad 220 tys. tych telefonów, to 2,3% sprzedanych w Polsce komórek od premiery iPhone'a. Zarazem to prawie 17% wszystkich smartfonów.

Szacunki nie uwzględniają telefonów sprowadzonych do Polski poza oficjalnymi kanałami dystrybucyjnymi Apple’a, a których liczbę szacuje się nawet na kolejne 200 tys. Szacunki nie uwzględniają też wywozu telefonów z Polski, któremu sprzyja dystrybucja urządzeń bez blokady simlock.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Apple iPhone 3GS w katalogu.

Źródło tekstu: Apple, Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 1

    1. ~GG  2010-01-26 12:28:33  host: 94.254.163.229

    "W naszym naszym kraju" "Zarazem to prawie to prawie 17%" zawieszka kompa?;-D A co do tematu to mnie jakoś te telefony nie zwalają z nóg możliwościami i oczywiście ceną.

  • 0

    2.  2010-01-26 12:49:35

    1, GG - jąkający się news poprawiony;) Dzięki!

  • 0

    3. ~  2010-01-26 12:51:07  host: 77-254-216-110.adsl.inetia.pl

    26. grudnia 2009 roku Apple zakończy pierwszy fiskalny kwartał 2010 roku.

  • 1

    4.  2010-01-26 12:51:16

    Wyświetlacz jaki ma iPhone tłumaczy tak dobrą sprzedaż, jednak tylko dla niego nie zamierzam go kupować.

  • -1

    5.  2010-01-26 12:58:54

    3, dzięki:)

  • -1

    6.  2010-01-26 13:01:11

    APSpracownik - a prawie 100-procentowy udział Apple'a w rynku mobilnych aplikacji? Obecnie jeśli ktoś chce mieć dostęp do dopracowanych aplikacji w olbrzymich ilościach nie może przejść obojętnie obok iPhone'a.

  • 0

    7.  2010-01-26 13:18:11

    @LuiN: W pełni się zgadzam. Tym bardziej użytkownicy mobilnych kalendarzy (ja na rzecz Googlowego zrezygnowałem z papierowego), poczty (Exchange/GMail) i chociażby serwisów społecznościowych (FB/Blip). Wszystko w jednym urządzeniu, o niezwykle przyjaznym interfejsie... Na początku byłem WIELKIM sceptykiem iP. Dopiero lepsze jego poznanie pozwoliło mi na zmianę podejścia i teraz wiem, że to smartfon z czołówki.

  • -1

    8. ~robbo2k  2010-01-26 14:10:04  host: prx01.tktelekom.pl

    Nie 100% tylko 99,4% :)) a poważnie jutro Apple pozamiata towarzystwo.

  • 1

    9. ~zjc  2010-01-26 14:33:58  host: host-89-229-93-184.szczecin.mm.pl

    robbo2k a co jutro sie zdaży??

  • 0

    10. ~wojtekm  2010-01-26 14:42:11  host: a89-183-94-24.net-htp.de

    @9, zjc Jutro Apple robi show http://news.cnet.com/8301-13579_3-10436586-37.htm

  • 0

    11. ~zjc  2010-01-26 14:54:52  host: host-89-229-93-184.szczecin.mm.pl

    aaa... pewnie ukażę się w końcu już słynny iSlate...

  • 0

    12. ~mam LG KU990  2010-01-26 15:48:11  host: 167.202.201.4

    Reszta, czyli 83% należy do LG i Samsunga (Nokia i Motorola nie mają takich bajerów). Tak więc Apple jest na 3 miejscu. No cóż, kiepski wynik. Produkt gorszy od konkurencji, ceny wyższe, jedynie marketing dobry, nic poza tym.

  • 0

    13. ~  2010-01-26 15:50:59  host: iuj82.internetdsl.tpnet.pl

    mam LG KU990 synku reszta należy do HTC potem inni i nie chwal się swoim gównianym kałem 990 bo to syf.

  • 1

    14. ~haha  2010-01-26 16:16:11  host: 14.179.wmc.com.pl

    @mam LG KU990 - mówisz tak ponieważ nie stać cię na iPhone i musisz odreagować?

  • 1

    15. ~  2010-01-26 16:51:48  host: 109.243.117.137

    #14: mówisz "mam iPhone" bo jesteś miernotą, nikt cie nie lubi i musiałeś kupić tego knota by zaistnieć na forum? ;-D

  • 1

    16. ~  2010-01-26 16:54:47  host: v06-06.opera-mini.net

    Luin nie zartuj z tym prawie 100% udziałem Apple na rynku mobilnych aplikacji. Posiadacze Windows Mobile, Androidow, czy Symbiana też instalują różne rzeczy. rcicho

  • 0

    17.  2010-01-26 17:05:57

    Luin i endzik poruszyli kwestie która zazwyczaj jest pomijana - dostęp do wysokiej jakości oprogramowania firm trzecich. Podobnie jak endzik od dawna używam GoogleCal do organizacji czasu, GoogleDocs do zarządzania dokumentami itd. Przykro mi ale Symbian z którym się rozstałem po kilku latach na tym polu wypada śmiesznie (jeżeli ktoś jeszcze ma jakiś poczucie estetyki to w ogóle porównywanie interfejsów aplikacji Symbian vs iPhone jest śmieszne). Jednym systemem który ma realną siłę "przeciągania" develeoperów i może nawiązać do iPhone jest Android. Oby i Symbianowi się udało dogonić ale na razie to średnio wygląda.

  • -1

    18. ~  2010-01-26 22:00:38  host: 212.2.99.192

    Windows Mobile RULEZ! ifon hahaha. No chyba ze aparacik dla dzie ci, do lasu i do lansu.

  • 1

    19. ~code  2010-01-27 06:47:01  host: 213.134.185.194

    Winda mobile, sto tysięcy pytań o ustawienie tysięcy pierdół a i tak nie można ustawić np kolejności programów. Połowę czynności należy wykonać rysikiem; system stworzony do aplikacji wiszących w tle, bo niektórych nie da się zamknąć; w większości na urządzeniach z ekranem pseudodotykowym (jaki dotykowy, jak trzeba wciskać mocno palcem?) nie jestem fanbojem żadnej z platform, btw

  • 0

    20.  2010-01-27 11:48:58

    19@ moze i dotykales kiedys WM ale napewno nie w ciagu ostatniego roku! Nakladki na HTC w ogole nie potrzebuja rysika do funkcjonowania a ingeruja w caly system telefonu. Nie mam klopotow ze stabilnoscia, nie musze przestawiac zadnych pierdol ( oprocz dzwonkow i tapety ) jesli instaluje nowy ROM. Ekran dotykowy dziala mi zawsze i nigdy nie uzywalem do tego sily ( w rekawidzkach rowniez bez problemu:) Wiec "nie fanboju" skad twa wiedza:)??

Dodaj swoją opinię