Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple lepszy od Nokii w Europie Zachodniej

Apple lepszy od Nokii w Europie Zachodniej

Ringu 6 Maja 2011 17:20

0 0

Nokia, która praktycznie zawsze sprzedawała najwięcej smartfonów w Europie Zachodniej, straciła pozycję litera pod tym względem. W I kwartale tego roku Europejczycy kupili więcej iPhone'ów niż symbianowych urządzeń fińskiego producenta.

W minionym kwartale na rynku Europy Zachodniej pojawiło się 4,4 mln iPhone'ów i 4,2 mln smartfonów Nokii - donosi IDC. Urządzeń od RIM i HTC pojawiło się po 3,5 mln sztuk. Ranking producentów smartfonów zamyka Samsung z liczbą 2,6 mln urządzeń.

Producent 1Q2011 1Q2010
Liczba urządzeń Udział w rynku Liczba urządzeń Udział w rynku
Apple 4,4 mln 20,8% 3,0 mln 24,6%
Nokia 4,2 mln 19,6% 4,9 mln 40,6%
RIM 3,5 mln 16,5% 2,4 mln 19,6%
HTC 3,5 mln 16,5% 0,9 mln 7,8%
Samsung 2,6 mln 12,1% 0,3 mln 2,5%
Pozostali 3 mln 14,5% 0,6 mln 4,9%
Suma 21,2 mln 100% 12,1 mln 100%





Wszystkich smartfonów w I kwartale tego roku pojawiło się 21,2 mln - to o 75% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Najpopularniejszym systemem jest Google Android - na tej platformie działa większość smartfonów Samsunga i HTC.

O sytuacji na światowym rynku smartfonów pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: ZDnet, wł     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 0

    17. ~Prestiż  2011-05-06 22:31:53  host: public-gprs72011.centertel.pl

    16@ Tak tylko Satio już kupię za 1050 zł a na N* muszę dać ponad 1250 zł.

  • 0

    18. ~cell_ow_nick  2011-05-06 23:13:25  host: 178-37-85-74.adsl.inetia.pl

    @17. "Prestiż" ty sobie jaja robisz, czy chcesz pokazaċ, że delikatne mówiąc niewiele wiesz o Nokii N8 i ciężko ci jest ją porównaċ z SE Satio? Przcież SE Satio to smartfon z o epokę cofnięty względem Nokii N8. Nie dośċ, że z uboższym wyposażeniem, mniejszą ilością funkcji, sterszym Symbianem, to jeszcze bez wsparcia ze strony producenta - jakbyś zapomniał to SE zrezygnwał już z Symbiana, między innymi dlatego o takim wsparciu od producenta jak u Nokii to w przypadku SE Satio można tylko pomażyċ. Tymczasem N8 nie dośċ, że ma dużo lepszego Symbiana^3 to jeszcze cały czas dostaje na bieżąco aktualizacje oprogramowania, a niedługo dostanie nową wersję OS-u - Symbian Anna. Poza tym już samo porwnanie wyposażenia, funkcji, czy parametów technicznych wystarczą żeby stwierdziċ, że Nokia N8 jest więcej warta niż SE Satio - na pewno więcej niż 200 zł. Na dodatek nową Nokię N8 w sklepie można kupiċ już za 1185 zł.

  • 0

    19. ~Prestiż  2011-05-06 23:21:53  host: public-gprs72011.centertel.pl

    18@ Jak mi dołożysz kilka stów to kupię N8 a tak to stać mnie tylko na Satio.

  • 0

    20. ~  2011-05-06 23:24:48  host: t13-13.opera-mini.net

    ja mam lg i nie wiem czy to wina operatora czy telefonu że trace ciągle zasięg

  • 0

    21. ~kalkulator  2011-05-06 23:35:38  host: public-gprs121648.centertel.pl

    ad 19.: Przcież ty szukasz tylko jakich śmiesznych wymówek żeby nie kupić nokii n8... Jak masz 1050 zł na sony ericssona satio to co to za problem znaleźć 135 zł?? Tym bardziej, że za te 135 zł dostajesz sprzęt warty o co najmiej 600 zł więcej niż przestarzałe już satio! :)

  • 0

    22.  2011-05-06 23:50:43

    Ad 15: w kwestii formalnej: obiektywnie niedawno HTC przeskoczyło Nokię jeśli chodzi o wycenę. Nawet na telepolis był o tym news, o tu: http://www.telepolis.pl/news.php?id=21201 ponadto polecam Twojej uwadze jeszcze nowszy news: http://www.telepolis.pl/news.php?id=21403. Podtrzymuje to co pisałem/cytowałem iż wygląda że "to nie z Apple jest tak dobrze, lecz z Nokią tak źle"..

  • -1

    23. ~Prestiż  2011-05-06 23:59:33  host: public-gprs72011.centertel.pl

    21@ Znasz takie przysłowie...kupuj za tyle ile masz nie patrz na innych co kupują bo oni mają a ty nie masz i musisz robić tak jak tobie pasuje...biorę SE Satio.

  • 0

    24. ~kalkulator  2011-05-07 00:21:00  host: public-gprs239627.centertel.pl

    ad 23.: nie znam, ponieważ nie ma takiego przysłowia :) Jest natomias kluczowa kwestia, a mianowicie opłacalność danego zakupu. Jest to szczególnie istotna sprawa dla ludzi z ograniczonym budżetem na dany cel. Jest taka prawidłowość, że często jak tanio kupujesz to dwa razy płacisz. :) Jest też takie powiedzenie - na złość babci odmroże sobie uszy - i ty się zgodnie z takim schematem zachowujesz :) Kupuj sobie co chcesz, co mnie to...? Tylko pamiętaj, że nowy egzemplarz sony ericssona satio jest warty co najwyżej 700 zł :)

  • 0

    25. ~killera-cien  2011-05-07 08:09:15  host: r01-05.opera-mini.net

    Nokia n8 jest najbardziej szmatławą i zawodną słuchawką jaka się pojawiła na rynku. Dopiero teraz Nokia poprawiła na tyle software, że jako tako da się używać. Wolne, zawodne urządzenie, które sami fani Nokii określają jako nieporozumienie... Nokia tonie niestety, bo przespała moment na dotykowe wyświetlacze i systemy dotykowe. Powyższy ranking jest rankingiem producentów, ale jak się ogląda rankingi systemów, to apple jest trzecie. Android, Symbian i dopiero iOS.

  • 0

    26. ~Presiż  2011-05-07 08:34:04  host: v12-05.opera-mini.net

    24@ Jestem ciekaw gdzie ty widzisz nowego SE Satio za 700 zł? Wiesz gadać można co innego widzieć.

  • 0

    27. ~  2011-05-07 08:36:56  host: 178-37-144-90.adsl.inetia.pl

    Wczoraj wróciłem ze szkolenia, widziałem jak członkowie zarządu bardzo dużej wyciągają swoje telefony. Ani jedynego dotykowego, same E72 i Black Berry. Ja ze swoim szmekcungiem GS wyglądałem tam jak z ludu pracującego.

  • 0

    28. ~  2011-05-07 11:04:15  host: 92-244-59-80.home.aster.pl

    ~27: taka prawda, w biznesie liczy się BB i E7x, reszta to po prostu gadzety, fajne lub nie, lepsze lub gorsze - ale tak naprawde to tylko gadzety

  • 0

    29.  2011-05-07 13:19:21

    @28: jaki biznes, takie telefony.

  • 2

    30.  2011-05-07 13:33:13

    27@ - Czego to dowodzi? moim zdaniem tylko tego że nie masz zielonego pojęcia że GS potrafi być równie potężnym narzędziem nawet w rękach biznesmena podobnie jak BB i "biznesowe" Nokie, nie należy się go wstydzić w konfrontacji z tymi modelami, biznesmeni to taka specyficzna grupa ludzi która będzie ciągle kupowała mercedesa tylko dla gwiazdy na masce chociaż pojawiają się równie dobre auta lecz stanowczo tańsze, cóż jednak to nie "mietek".

  • -2

    31. ~  2011-05-07 16:57:17  host: 89-78-86-20.dynamic.chello.pl

    @30, SGS jest dla nastolatka żeby mógł sobie pograć i obejrzeć film na dużym wyświetlaczu, pod warunkiem, że krótki bo bateria padnie. Jest tandetny z wykonania i wyglądu, ale to nie jest ważne w grupie jego odbiorców. Nokia E72 jest elegancka, nie wstyd jej wyciągnąć. Można z niej łatwo wysłać e-mail dzięki pełnej klawiaturze. Ma wytrzymałą baterię. To są telefony do różnych grup klientów. Biznesmen będzie krępował się w towarzystwie korzystać z SGS - telefonu typowo młodzieżowego. Natomiast nastolatek nie będzie miał zbyt dużego pożytku z Nokii E72 - nie będzie mógł się pochwalić bajerami.

  • -2

    32. ~gekon  2011-05-07 17:33:39  host: host-109-107-2-57.ip.jarsat.pl

    bardzo uradował mnie ten ranking życzę Nokii rychłego upadku a dla prawdziwego biznesu (korporacyjnego) liczy się tylko Black Berry a nie jak dla pseudo wieśniackich firemek ,gdzie ich właściciele,boją się wręcz używać coś innego niż nokii( najlepiej 6310) bo widząc BB robią prawie w portki ze strachu.

  • 0

    34. ~  2011-05-07 18:03:15  host: afbf63.neoplus.adsl.tpnet.pl

    bb jest zalowe a dodatkowo to przezytek i nie przyjmie sie w polsce tak samo jak czeki i pagery człowiek z bb w polsce budzi usmich politowania

  • 1

    35. ~geniu  2011-05-07 18:12:53  host: public-gprs283124.centertel.pl

    Jacy biznesmeni, takie argumenty.

  • 0

    36.  2011-05-07 19:26:21

    @32 taa... im mniejsza konkurencja tym lepiej...

  • 0

    37.  2011-05-07 19:32:44

    31 Sorry, ale jeżeli telefon spełnia wymagania biznesmena, to chyba ma budkę z kurczakami, jeżeli wstydzi się innych wyciągnąć telefonu. Ktoś tu pisał, że był na szkoleniu dyrektorów. Tja, pewnie im kawę parzył. Tacy jak Wy leczycie kompleksy i prawdziwego dyrektora widzieliście chyba w Modzie na Sukces. Możecie sobie uważać Nokię za najlepszy telefon, ale po co wymyślacie do tego ideologię i Opowiadacie jakieś bajki. Wracajcie do Gimnazjum, a bzdury możecie pisać na Onecie.

Dodaj swoją opinię