Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple kupuje Shazam za 400 mln dolarów?

Apple kupuje Shazam za 400 mln dolarów?

LuiN 9 Grudnia 2017 02:12

3 2

shazam

Jak donosi serwis TechCrunch, firma Apple przejmuje najlepszą aplikację do rozpoznawania utworów - Shazam.

Oprócz rozpoznawania muzyki nawet przy dużym szumie otoczenia, Shazam potrafi w ciągu kilku sekund rozpoznać seriale, filmy czy reklamy. Po rozpoznaniu treści, aplikacja podaje zarówno najważniejsze informacje, jak i umożliwia natychmiastowe przejście do poszukiwanego utworu na YouTube'ie, wyświetla tekst piosenki czy uruchamia ją w Spotify.

Narzędzie występuje w wielu wersjach, zarówno bezpłatnych i płatnych, a jego obecność w sklepie Apple'a jest niemal równie długa, jak jak i historia samego App Store.




Źródła TechCruncha mówią o kwocie transakcji opiewającej na zaledwie 300 mln funtów, czyli 401 mln dolarów. Kwota ta jest o tyle niska, że PitchBook w 2015 roku wyceniał firmę na 1,02 mld dolarów.

Z aplikacji Shazam korzystają obecnie setki milionów osób na całym świecie. W 2016 roku twórcy pochwalili się miliardowym pobraniem programu. Olbrzymie liczby pobrań nie oznaczają jednak rekordowych przychodów. W 2015 roku firma ogłosiła 16,6 mln funtów straty, a w 2016 już "tylko" 4 mln funtów na minusie. Natomiast swój rok fiskalny 2016, zakończony we wrześniu 2017 roku, Shazam zamknął z wynikiem 40,3 mln funtów (54 mln dolarów) na plusie.

Jeśli transakcja dojdzie do skutku, będzie ona kolejną na liście dużych, muzycznych akwizycji Apple'a. Ostatnia taka miała miejsce w 2014 roku, gdy Apple przejął za 3 mld dolarów markę Beats.

Po co Apple'owi Shazam? Każde wyszukanie utworu będzie mógł w prosty sposób konwertować na jego zakup w iTunes. Apple nie musi być przy tym nawet najtańszy - wygra wygoda.

Źródło tekstu: TechCrunch     

Dodaj do:

Tagi: apple | shazam

w sumie: 21
  • 1

    2.  2017-12-09 07:56:35

    No i pewnie usuną wspomnianą integrację ze Spotify bo to konkurencja.

  • -2

    3. ~  2017-12-09 08:41:28  host: 168.235.207.185

    @1 zaraz zrobie streaming mojego nasienia do twojego zadka

  • -1

    4. ~PENTO jak PODWAWELSKA 28cm  2017-12-09 08:47:05  host: apn-31-0-42-242.dynamic.gprs.plus.pl

    3: liż mi rowa oblechu

  • -1

    5. ~=%=  2017-12-09 08:49:22  host: a24-06-12.opera-mini.net

    3@ przecież masz dostatecznie długi żeby sobie włożyć. Zapomniałeś o próbach jakie robiliśmy???

  • 0

    6. ~7  2017-12-09 09:09:08  host: a19-04-03.opera-mini.net

    3,4,5). Troll trolla trolluje

  • -1

    11. ~7.  2017-12-09 09:42:52  host: a28-02-04.opera-mini.net

    10). nie, ty się sam wydałeś - za admina. Więc całujcie się namiętnie sami.
    9). nie pomyliłeś adresu?

  • -1

    12. ~  2017-12-09 09:49:52  host: a25-01-12.opera-mini.net

    Treść wiadomości @11 gdybyś nie był z nami to byś o tym nie wiedział

  • -1

    13. ~7.  2017-12-09 09:59:19  host: a08-03-07.opera-mini.net

    12). nie ma nas, ani z nami.
    Czego nie wiedział?

  • 0

    14.  2017-12-09 10:05:33

    Dotychczas i tak shazam był wbudowany w iphony i wystarczylo przytrzymać home i spytac whats that tune. A w samym spotify też były linki do kupna w itunes więc wnioski spóźnione o pare lat.

  • 1

    15.  2017-12-09 10:58:44

    Zawsze korzystałem z SoundHound'a i nie wiem jaka jest różnica między tego typu programami.

  • 0

    16. ~jarek  2017-12-09 11:30:40  host: j116-43.dbsinternet.pl

    Co z tego jak polskich popularnych utworów nie rozpoznaje np. urszuli.

  • 0

    17.  2017-12-09 11:55:08

    Czy moglbym prosic o odpowiedz po co w tytule znalazl sie znak zapytania?

  • -2

    19. ~mlody_pelikan  2017-12-09 12:01:08  host: 168.235.207.185

    Iphoneski to moj przyjaciel bo tez ma iPhone :))

  • 0

    20.  2017-12-09 12:10:40

    Jeszcze do niedawna korzystałem z TrackID, bo było nie do pobicia, ale obecnie przeszedłem na SoundHound, zdecydowanie lepiej sobie radzi ze znajdywaniem utworów niż Shazam.

  • 0

    21. ~  2017-12-09 12:24:23  host: user-31-175-149-44.play-internet.pl

    @17 :) Najpewniej autor wpatrywał się w klawisz znaku zapytania lub nie jest pewny, czy to nie jest zwykła optymalizacja podatkowa.

  • 0

    22. ~klara  2017-12-09 12:32:38  host: public-gprs393246.centertel.pl

    jakby 0,5% spadło ze stołu to bym przegarnęła..

  • 0

    26. ~Stary pryk  2017-12-09 15:19:43  host: a02-09-02.opera-mini.net

    ALE sie gó wniar swo rozbestwiło!
    A admini siedzą na imprezach i piją, jak nie potrzeba to usuwają a jak jest bajzel nikogo nie ma

  • 1

    27. ~HD  2017-12-09 22:25:29  host: 89-69-52-181.dynamic.chello.pl

    Czym mógłby tak zwany operator tego artykułu pousuwać te szczeniackie i chamskie wpisy z początku listy komentarzy?

  • 0

    29.  2017-12-10 09:42:50

    Ja tam nie wiem kto, gdzie i co pije- ale też mnie bardzo boli tutejsza atmosfera.

  • 0

    30.  2017-12-11 07:45:25

    Bany rozdać i będzie spokój.

Dodaj swoją opinię